Tesettür Beyaz Pantolon Kombinleri
Evde Yoğurt Yapımı Yoğurt Nasıl Mayalanır?
Uzun Etek Kombinleri
Islak hamburger nasıl yapılır?

30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun!

Güncel Kadın Blogları Ağustos 30, 2015

Bugün günlerden zafer bayramımız. Bugün hem Türkiye cumhuriyetinin hem de Kıbrıs Türkiye cumhuriyetinde kutlanan 30 ağustos zafer bayramıdır. Biraz bu önemli tarihi günümüz 30 Ağustos Zafer Bayramı ne anlama geliyor? neden kutlanır? onlardan bahsedelim

30 ağustos zafer bayramı wallpaper

30 Ağustos Zafer Bayramı Ne Zaman Kabul Edildi?

30 ağustos diye herkes bilir ama çoğu kişi 30 ağustos hangi tarihte ilan edildi tam olarak hatırlamayabilir. 30 ağustos 1922 tarihinde zafer bayramımız olarak kabul edilir.

30 Ağustos Zafer Bayramını Neden Kutlanır?

30 ağustos zafer bayramında ülkemizi şanlı ordumuz düşman işgalinden büyük kahramanlıklar sergileyerek kurtarmıştır. Ağustos ayında ülkemize saldıran yunan ordularını büyük taaharuz sonucu geri çekilmesini sağlamıştırız. Sonuç olarak o gün zafer bayramımız ilan edilmiştir. Ama resmi olarak zafer bayramının kabul edilmesi 1935 mayıs ayında gerçekleşmiştir. Mustafa Kemal Atatürk’ e kazanılan Sakarya savaşından sonra mareşal ve gazi ünvanları verilmiştir.

30 ağustos zafer bayramı

Bu yıl zafer bayramımızın 93. Yıl dönümüdür. Her yıl düzenli olarak kutlamalar yapılan ülkemizde bu yıl yaşanan üzücü haberler dolayısı ile kutlama yapılmayacaktır. Sadece Atatürk ‘ün kabrinin ziyareti yapılacaktır.

Son olarak tüm şehitlerimizin rahmetle anıp tüm milletimizin 30 ağustos zafer bayramını kutluyorum…

Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen ve argo yazılan yorumlar kabul edilmez. İyi niyetli yapılmayan yorum sahipleri uzaklaştırılır. Anlayışınız için teşekkür ederiz.
Facebook Yorumları;