Cilt Lekelerine Ne İyi Gelir? Pratik Leke Tedavisi

Cilt Bakımı kategorisine 25 Aralık, 2016 tarihinde eklendi.

Artık uzmanlarca çözülen cildi gençleştirip güzelleştirmek ve cilt lekesinden kurtulmak için bol su tüketmek birinci sırada görülüyor. Su tüketmenin cilde yararları saymakla bitecek kadar değil. Cilt lekelerinden kurtulmak için önem veren kadın ve erkeklerin kırışıklıklara karşı bir çok ürün kullandıkları ve bu ürünler ile kırışıklıklardan kurtulmak istediklerini biliyoruz.

kaynak suyu

kaynak suyu

Tabii ki cildi güzelleştirmek için yapılan maskeler veya cilt güzelliğinin sırlarını keşfetmiş firmalar tarafından üretilen cilt bakım ürünlerini kullanmak gerekir. Fakat bu arada içilen günde 3 litre su cildinizin pırıl pırıl olmasını sağlayarak kullandığınız cilt bakım kremlerinin de daha fazla işe yaramasını sağlayacaktır.

Cilt Lekesine İyi Gelen Şeyler

Cildinizi lekelerden korumak için ne kadar su içseniz de mutlaka güneşin çok yoğun olduğu saatlerde direkt cildinize vurmasına izin vermeyin. Cilt lekelerinin %80 kadar oranına sebep olan yoğun güneş ışınlarından uzak durmanız cildinizdeki lekelerin oluşmamasını engelleyebilir. Yaz aylarında cilt lekelerinden korunmak ve kurtulmanız için yoğurt tüketimi de önemlidir. Yoğurdun içerisinde bulunan riboflavin, fosfor, iyot ve çinko cildi güzelleştirmek için en iyi minerallerden sadece bir kaçıdır.

Yaz aylarında içilen suyu bir miktar artırmak cilt güzelliğinizin üzerine güzellik katacaktır. Çünkü yaz aylarında vücudumuzdan terle attığımız suyu telafi etmek için daha fazla vücudumuzun suya ihtiyacı vardır. Çay, meşrubat ve ayran gibi sıvı gıdalar normal suyun yerini kesinlikle tutmamaktadır.

Su İçilmediğinde Karaciğer Bozuluyor

İç organlarımızdan karaciğerin etkisi cilt üzerinde oldukça büyüktür. Karaciğerdeki rahatsızlıklardan dolayı ciltte bozulmalar görülmektedir. Karaciğer hastalıklarının bir kısmının direkt yüzden anlaşıldığı uzman doktorlarca söylenen bilgiler arasındadır. Su tüketimi tüm organlara yararlı olduğu gibi karaciğeri temizlemek ve toksin atmak için de oldukça yararlıdır.

cilt kelesine iyi gelen şey: su

cilt kelesine iyi gelen şey: su

Vücuttan atılan toksinlerin görüntüsü direkt olarak gözaltı morluklarınızın gitmesi ve cilde gelen berraklıkla görünmektedir. Gün içerisinde tüketilen su ciltte berraklık ve pürüzsüz bir görüntü oluşturmaktadır. Karaciğeri koruyarak cilde yararlı bir hale getirmenin diğer yolu ise bol su içmenin yanında kilo vererek karaciğer yağlanmalarından kurtulmaktır. Çünkü karaciğer yağlanması da cildin bozukluğuna sebep olan etkenlerden birisidir.

Cilt lekesine ne iyi gelir? neler faydalıdır? konusu hakkında çok uzayıp giden listeler var. Dilerseniz bunlardan da faydalanabilirsiniz. Ama su tüketimi her şeyin önündedir. Cilt lekeleri için bol bol su için.

Yorum Yaz