"7 Günde Hızlı Kilo Verme Diyetleri" Olarak Etiketlenenler

İsveç Diyeti Nasıl Yapılır

Diyet kategorisine 11 Eylül, 2015 tarihinde eklendi

Sene içersin de en fazla duyduğumuz diyetlerden biriside İsveç diyeti. Bu makalemizde isveç diyeti nasıl yapılır sizlere anlatacağım. uygulayan kişilerin 5-20 kilo arasında kilo verdikleri bu diyet listesi en güzel yanının da verilen kiloların geri hemen alınmadığı yönünde. Hem rahat hem uygulanması kolay bir diyet. Salatalara zeytin yağ ve limon konularak tüketilen ender diyetlerden bir tanesi güzelliğine dikkat eden hafif kilolu bayanların yada acil kilo vermek isteyenlerin hemen uygulamaya koyulacağı harika bir diyet. Yalnız bu diyet 13 gün süreyle yapılmak da 6 günde bırakılabilir aksi taktirde İsveç diyeti şok diyet sınıfına girdiği için vücuda sok etkisi olabilir. Ben İsveç diyeti ile 11 kilo verdim düzenli olarak uygularsanız sizde çok rahat verildiğini görebilirsiniz.

isveç diyeti


Diyet listesi Ender Saraç

İsveç Diyeti deyince sanırım ilk akla gelen isimlerden olan Ender Saraç son baharın yüzünü gösterdiği su günlerde muhteşem diyet tarifleriyle yine yanımızda nezleden grip den korunmak için tarifler yazın sonlarında dondurmadan tatlıdan aldığımız o kiloları vermemiz için ipuçlarını vereceği harika tarifleri bizim için sunmuş.

 • 100 gr kadar lahana
 • 3 adet acı sivri biber
 • Yarım kırmızı pancar
 • 4 diş sarımsak
 • 1 ufak soğan
 • 4 taze dal maydanoz
 • 2 tutam (çimdik) kaya tuzu
 • 1 çorba kaşığı doğranmış taze zencefil
 • yarım litre su
 • İngiliz karbonatı yarım tatlı kaşığı.

Hazırlanışı:
Bütün malzemeyi doğrayın. Sebze çorbası yapar gibi pişirin.1gün boyunca aksama kadar bu çorbadan tüketin. Aynı gün aksama kadar diyet listemizin olmazsa olmazı alkali suyu bolca tüketin.

Alkali su tarifi

 • 2 litre su
 • İngiliz karbonatı yarım tatlı kaşığı
 • Suyla karıştırın karbonatı
 • Alkali suyunuzu çay kahve gibi içeceklerinizde de kullanabilirsiniz.

Sizlere İsveç diyeti nasıl yapılmalı anlattık. Diyetlerimiz spor eşliğinde olursa kalıcı olur bunu da unutmayalım. Formda kalın!

 

Devamını Oku

Şok Diyetleri Zararlı mı? Şok Diyetler Nelerdir?

Diyet kategorisine 8 Eylül, 2015 tarihinde eklendi

Diyet listelerinin başında şok diyetler ve 7 günde hızlı kilo verme diyetleri yer alır. Hele ki su yaz dönemlerinde gecen seneki hatta 6-7 sene önceki şortların içine girebilmek bütün yazın ağzımız kulaklarımızda geçmesi demektir. Bu yazın en gözde diyeti lahana diyeti hele ki Kenan Doğulu bu diyetle 8 günde 5 kilo vermiş ve düzenli spor yaparak bu kilosun da sabit kaldıysa en gözde diyet listeleri arasındadır lahana diyeti. Bugünkü diyet blogu konumuz bunlar olsun.

lahana diyeti

Lahana çorbası Diyeti

1. Gün bir büyük lahanayı ufak ufak parçalayıp içine 1 havuç 1 kabak 1 soğan doğrayıp 2 litre su koyup iyice haşlıyoruz çay kaşığının ucu ile tuz atabilir ama kesinlikle yağ eklenmeyecek istersen rondo dan geçirip istersen öyle 1 gün boyunca yenilecek
2. Gün lahana çorbamızın yanında meyvemizi yiyoruz (şekerli meyveler yasak muz kavun üzüm gibi)
3. Gün yeni hazırlanmış Lahana çorbamızın yanında meyve ve de ızgara kırmızı et balık hindi füme gibi yenilebilir
4. Gün 3 gün boyunca yediğimiz yemekler bugünde yenilebilir
5. Gün lahana çorbamız yanında yağsız 1 kaşık pilav yada makarnamız
6. Gün ızgara etimiz ve olmazsa olmazımız yağ yakıcı lahana çorbamız
7. Gün çorbamız ve de 6gün boyunca yediğimiz yemekler
Bol su yaz aylarında kilonun en çabuk gitmesinin bir diğer formülü günde en az 2 litre der uzmanlar fakat su oranı da vücudun yapısına yaşa kiloya göre değişebilmekte en güzeli bir diyetisyen yardımıyla bu yola çıkmak.

Diyette dikkat edilmesi gerekenler

Diyete girenlerin en başta şikayeti diyete karşı dirençli dik durmamaktır. Özellikle kısa süreli diyetlerle hızla verilen kilolar ilk fırsatta mutluluk verir fakat belli zaman sonrasında kilo verme durur, kişiyi umutsuzluğa, beraberinde hırsla yemek yemeye iter.

Kısa süreli diyetlerde amaç düzenli beslenme alışkanlığı kazandırmak değil, kolay yolla çabuk kilo verdirmektir. Bağırsak düzenimizi haddinden fazla yoran diyet yemekleri maalesef ki bünyemizi kısa bir süre fazlasıyla yormaktan başka bir iş yapmazlar. Üstelik düzenli beslenme prensibi oluşturmamış kişiler için bu diyetler de zararlı tarafı, diyeti bıraktıkları an verdikleri kiloların fazlasıyla geri almalarıdır.

Sizlere şok diyetler nelerdir? şok diyetler zararlı mı? Ve Kenan Doğulu’nun lahana diyeti hakkında bilgiler verdik.

Devamını Oku