"Asya Tipi Ayak" Olarak Etiketlenenler

Ayak Parmağı Şekline Göre Irklar ve Karakter Analizi

Güncel Kadın Blogları kategorisine 27 Aralık, 2015 tarihinde eklendi

Biz kadınlar analizlere bayılırız. Sizler için bugün ayak parmakları şekline göre ırklar ve karakter analizi hakkında merakla okuyacağınız bir yazı ekledik.

Ayaklarımız bizim için önemlidir. Kişilerin ayakları değişkenlik gösterir. Bazılarımız ayaklarımız ile övünürken bazılarımız şeklini beğenmeyebiliriz. Ama ayak şekillerimizin hepsinin farklı özellikleri vardır. Hem kişilik olarak hem de ırk olarak ayak şekline göre yıllardır yapılan araştırmalar vardır. Bunlar için tamamen doğrudur denmese de inanma payımız olabilir.

Şimdi tek tek ayak şekillerini anlatalım.

Ayak Şekline Göre Irk

ayak şekline göre ırklar

Resimdeki gibi birçok bilim adamı bu konu üzerinde kafa patlatmış ve genelleyerek bir kanıya varmıştır.

Latin Ayak Tipi

latin ayak tipi

Bu ayak tipinde başparmak hizasında tüm parmak boyutları küçük parmağa göre kısalır. Bu ayak türü genelde Latin kökenli insanlarda görünür. Tabi ki istisnalarda var. Genel boyları kısadır bu ayak tipine sahip olanların. Bu kişiler için zor hayat sürecekleri de bir söylentidir.

Romalı Ayak Tipi

roma ayak tipi

Genelde eşit uzunluktaki ayak tiplerine sahip olanlar Roma ayağı özelliklerine sahiptirler. Bu ayaklara sahip kişiler düzenli bir karakter yapısına sahiptirler. Hayatları boyunca herkes tarafından sevilip özenilen kişilerdir.

Asyalı Ayak Tipi

asya ayak tipleri

Asya ayak tiplerinde 2. Parmak diğer tüm parmaklardan daha uzundur. Aslında en beğenilmeyen ayak tiplerinden biridir. Ama bu ayak tipleri kendilerinin Liderlik yapısına sahip olduklarının kanıtıdır.

Orta Avrupa Ayak Tipi

orta avrupa ayak tipi

Orta Avrupa ayak tipinde başparmaklar diğer parmaklara göre daha büyüktür. Bu da kişilik olarak daha zeki bir kişiliğe sahip olduğunuzu gösterir. Hem de hemen çözüm üreten pratik zeka kişilerin sahip olduğu söylenmektedir.

Kuzey Avrupa Ayak Tipi

kuzey avrupa ayak tipi

Boyutlarının hepsi farklı olan parmaklara sahip insanlar aynı parmakları gibi karışık bir yapıya sahiptirler. Bu insanlar biraz daha iki yüzlü olarak bilinir ve çok kararsız yapıları ilk ilgi çeken özelliklerindendir.

  • Diğer ayak Tiplerinde olanları da unutmayalım eğer ayaklarınız kemikli içe dönük ise çok zengin bir hayat süreceksiniz servetiniz bol olacak denilir.
  • Ayakları tombul olanlar sadık bir eş olabilir. Evliliğini mutlu sürdürürler.
  • Ayakları büyük olan erkek aldatmaya daha meyillidir.

Ayrıca ayak tipinizi öğrendiğinize göre ayak tipinize göre en uygun ayakkabıyı öğrenmek için buraya tıklayınız.

ayak parmak şekillerine göre karakter ve ırklar

Bunların bazıları gerçek olsa da bazılarını söylenti olarak algılamak en mantıklısı diyebiliriz. Ama ayak parmakları şekline göre ırklar ve karakter analizi bazen gerçekten de doğru çıkabiliyor.

Devamını Oku

Ayak Sağlığı İçin En Uygun Ayakkabılar

Sağlıklı Yaşam kategorisine 1 Eylül, 2015 tarihinde eklendi

Her kişi  ayak sağlığı için ayakkabı seçimi yapmalıdır. Ayak sağlığınız ve rahatlığı için seçtiğiniz ayakkabılara dikkat etmeniz gerekmektedir. Bunun için öncelikle ayağınızın şeklini bilmelisiniz. Uzmanlar ayak şeklinizin sizin hangi ırktan olduğunuzu söylüyor. Bizde buna göre size ayak sağlığı için öneriler sunalım.

ayak sağlığı için ayakkabı

  1. Roma Tipi Ayak: Başparmak ve ilk üç parmak eşit diğer iki parmak kısadır.
  2. Asya Tipi Ayak: Başparmak yanındaki parmak uzun ve diğer üç parmak aşağı doğru kısalır.
  3. Orta Avrupa Ayak Tipi: Bu ayak tipinde başparmak uzun diğer dört parmak ise eşit uzunluktadır.
  4. Kuzey Avrupa Tipi Ayak: Bu ayak tipinde başparmak yanındaki parmak uzun, 3. parmak başparmak ile aynı, son iki parmak ise eşit uzunluktadır.
  5. Latin Ayak Tipi: Başparmak uzun gerisi aşağıya doğru kısalmaktadır.

Roma tipi ve Orta Avrupa tipi bir ayağınız varsa ayağınız enine genişleyebilir yani taraklı bir ayağa sahip olabilirsiniz uç kısmı geniş ve oval ayakkabıları alın. Derisi hassas olsun, bayanlar mümkün olduğunca topuklu ayakkabıda stilettodan erkekler ise kösele olarak ucu sivrilerden kaçınmalı. Aynı şekilde sporlarda da burun kısmı yayık olmalıdır.

Latin, Asya ve Kuzey Avrupa tipi ayağınız varsa ucu açık ayakkabılardan kaçının, boyu dar olan ayakkabılarda ön tabanı sivriye yakın durmasında fayda var çünkü başparmağınızdan uzun olan parmaklar size daima sorun olacak, kabarcık yapacaktır. Deri ve suni deride yumuşak deri olmasına özen gösterin, uzun süreli kalın nubuk ve topuklu ayakkabıdan kaçının. Fileli sporlar ya da sandalet tipi ince bez ayakkabılar sizin için en uygunu.

Bunlar dışında ayağınız düztaban, içe dönük taban ve normal taban olabilir. Normal taban denilen sağlıklı ayaklar için kullanılır fakat içe dönük taban doktor tedavisi gerektirebilecek bir rahatsızlıktır. Düztabanlık çocuğun bebeklik çağından itibaren ortopedik ayakkabı giymesi ve tabanlık kullanılmasıyla giderilebilir bir rahatsızlık olsa da içe dönük tabanda çocuğun ayak yapısına uygun ayakkabı yapımı ve kullanımı gerekmektedir. Aldığınız ayakkabıların hakiki deri olmasına ve ortopedik taban olmasına dikkat edin. Erkekler kösele giymek yerine Oxford ayakkabı tercih etmelidir. Ayağı çok ağrıyan bireyler için ise klimalı taban kullanmak uygun olur. İtalyan kösele normal kösele kadar beğenilmese de kış ve yağışlı dönemlerde daha rahat kullanılıp tabanı daha yumuşaktır.

Sizlere ayak sağlığı için yapılması gerekenler listesinin başında yer alan ayak sağlığı için ayakkabı seçimi ve ayak sağlığı için ne yapılmalı gibi soruları yanıtlamaya çalıştık.

Editör: İrem YILMAZ

Devamını Oku