"Atıştırmalık Yiyecekler" Olarak Etiketlenenler

Sağlıklı Olduğunu Düşünseniz De Hiç Sağlıklı Olmayan Besinler!

Sağlıklı Yaşam kategorisine 20 Aralık, 2016 tarihinde eklendi

Günümüzde birçok kişi tarafından kontrol altında tutulan durumlardan biri de diyettir. Özellikle de bayanlar tarafından takip edilen unsur besinlerin enerji değerleridir. Bunun yanında hangi besin daha sağlıklı ve kilo vermeye ne kadar yardımcı ise onun yenmesine dikkat edilmektedir. Bilinçli diyet konusunda uzmanlardan da destek alınmalıdır. Gündemde olan listelerin yanı sıra mutlaka sağlıklı olan yiyeceklerin tercih edilmesi gerekmektedir. Sağlıklı olduğunu düşünüp yediğimiz sağlıklı olmayan besinler bizi ummadığımız hastalıklara sürükleyebilir.

Besleyici Olmalıdır

Yenilen her besin mutlaka sağlıklı ve kalorisi konusunda da hafif bir besin olmalıdır. Bunun yanında bol lif içeren besinlerin de sizinle olması gerekmektedir. Şunu da unutmamak da fayda vardır: Bir besin içinde çok fazla enerji yoksa ama şeker oranı yüksek ise buradaki yağlar bel bölgesinde toplanır. İlk olarak besleyici besin olarak vitamin değeri yüksek olan yiyecekleri tüketebilirsiniz. İçeceklerde mutlaka çay, kahve ya da su tüketmeyi tercih edin. Meyve suyu ve limonata gibi içecekler yüksek kalori değeri ile yapılmaktadır.

Kuruyemiş Mi, Kuru Meyve Mi?

Film izlerken ya da akşamları otururken çay yanında en çok tüketilen yiyeceklerden biri kuruyemiştir. Belki de en çok ulaşabileceğimiz hem de yağ oranı az olarak görülen bu besinler aslında o kadar da çok masum değildir. İçinde bulunan yağ oranı ile aslında alınması gereken kalori oranından daha yüksek enerji depolanmaktadır. Bunun için besin değeri anlamında kuru meyvelerin daha iyi olduğunu ifade edebiliriz.

Donmuş Besinlerden Uzak Durun

Günümüzde en çok tüketilen ürünlerin başında donmuş besinler gelmektedir. Aslında bu besinler sebze bile olsalar dondurulduğunda içinde bulunan sodyum değerini azaltırlar. Bu sebepten dolayı da artık eskisi gibi besleyici yiyecekler olduğunu söyleyemeyiz. Lif ve proteini bir arada tüketmek isteyenler için barlar en besleyici atıştırmalıklar gibi görünür. Aynı zamanda donmuş olması sayesinde küçük bir tatlıdır. Lakin enerji ve lif desteğinin yanında oldukça yüksek derecede şeker yüklemesi de yaparlar. Bunun için protein ve lif kaynağı almak isteyenler için elma en iyi tercih olacaktır. Hem besleyici hem de hafif bir atıştırmalıktır.

Devamını Oku

Atıştırmalık Nasıl Yapılır ve Neler Yenir

Diyet kategorisine 3 Ekim, 2015 tarihinde eklendi

Özellikle diyet yapanların çok fazla tercih ettikleri yöntemlerin biride atıştırmalık öğünlerdir. Sizler için atıştırmalık nasıl yapılır ve atıştırmalık az kalorili yiyecekler nedir, atıştırmalık neler yenir? gibi soruları cevaplamaya çalıştık.

Fiziki yapının insanların hayat standardını ve yaşam kalitesini direkt olarak etkilediği bilinirken, sağlıklı yaşam için spor yapmak, yediğine içtiğine dikkat etmek, herkesin üzerinde hassasiyetle durması gereken konuların başında gelmektedir. Elbette uzun ömürlü ve sağlıklı bir yaşam, herkesin temennisi olmakla birlikte, onu elde etmek için insanların hem spor konusunda hem de düzenli bir diyet konusunda yapacakları girişimler kendi sağlıklı bedenlerini elde etme konusunda önlerini açan çalışmalara işaret edecektir.

atıştırmalık

ATIŞTIRMALIK NASIL YAPILMALI

Diyet atıştırmalık nasıl yapılır? Bu konuda en önemli konuların başında gelirken, sabah, öğle ve akşam yemeklerinin belli bir standarda uygun şekilde alınması ve yerine getirilmesi, diyetinin temelini oluşturacaktır. Burada pek çok diyet programında öğün arası atıştırmalıklar da oldukça önem taşırken, aldığınız programa göre, uygulamalı bir şekilde gerçekleştireceğiniz bu atıştırmalık işlemleri, daha sağlıklı ve zinde bir vücuda sahip olmanız için gerekli olacaktır. Çoğunlukla meyve ve sebzelerle oluşturulan ara öğünler, insanların daha sağlıklı bir vücuda sahip olması için gerekli ve geçerli durumu ortaya koyarken, siz daha sağlıklı bir fiziki görüntüye ve yapıya sahip olmak istiyorsanız, diyet atıştırmalık tercihleri konusunda da size önerilen menünün dışına çıkmamanız gerekir.

atıştırmalık meyve ve sebzeler

ATIŞTIRMALIK NELER YENİR

Bazen bir elma, portakal ya da mevsimine göre alacağınız meyve ile atlatacağız öğün araları, size daha sağlıklı bir şekilde diyet yapma ve bundan faydalanma konusunda yardımcı olacaktır. Vücudun alması gereken kalori miktarı ile birlikte, sizin için hazırlanmış ve programa uyulacak bir diyet, elbette ki daha kaliteli ve sağlıklı beslenmenin konusunda yardımcınız olacaktır. Zaman içerisinde vücutta yağ birikmesini önleyecek girişimler de bu diyet programı sayesinde mümkün olmakla birlikte, hem fazladan yük taşımanızın önüne geçilecek, hem de diğer sağlık sorunlarına neden olan obezite sizden olabildiğince uzak olacaktır. Sağlıklı yaşam için diyet atıştırmalık tercihleri konusunda vereceğiniz önem, sağlığınızı da en olumlu şekilde etkileyen maddeler arasında yer alacaktır.

Devamını Oku