"Dantelli Gelinlikler" Olarak Etiketlenenler

Tesettür Vintage Gelinlik Modellerini Keşfedin!

Moda kategorisine 14 Aralık, 2016 tarihinde eklendi

Bir çok evlenme hazırlığı yapan tesettürlü kardeşlerimizin dikkatini çekmeyi başaran tesettür vintage gelinliklerden bahsedelim. Nurfeza editör kadrosu olarak beraber seçtiğimiz en şık ve en güzel tesettür vintage gelinlikler derlemesini nasıl seçim yapmanız gerektiğini sizlerle paylaşacağız. Yeni model tasarımlar yerine ufak ayrıntılar doğrusu eskiden gelen parçaları kullandığımız birçok gelinlik modelinin sizler için seçtik.

Geriye dönük modadan aldığımız ayrıntılarla yapılan tasarımlara verilen adlardan olan vintage modasını daha detaylı öğrenmek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz. Şimdi fazla sözü uzatmadan modellerimizi inceleyelim.

Vatkalı gelinlik modelleri

vatkalı tesettür vintage gelinlik

Vintage havasını üzerinde hissettiğimiz modellerden biri de 1960’ların vatkalarını taşıyan gelinlik modelleridir. Bu modelde genellikle inciler kullanılarak tüm beden tasarlanmıştır. Kalın bir kumaştan tasarlanan gelinlikte kalın pililer oluşturularak farklı bir hava yakalanmıştır.

Klasik güpürlü vintage gelinlikler

güpürlü vintage tesettür gelinlikler

Geçmişte kalan modayı yansıtan vintage gelinliklerden beğendiğiniz modellerden biri de klasik güpürlü gelinlik modelleridir. Bu modellerde kabarık detaylar yerine daha düz inen kıvrımlar kullanılır. Genelde hakim yaka etek uçları ve üst bedende ortak motifler kullanılan modeller tercih edilir.

Papatyalı vintage tesettür gelinlik

papatyalı gelinlik modelleri

Aslında vintage gelinlikler de ilginizi çeken bir detaydan bahsetmek istedim. Genelde karbeyaz olarak belirttiğiniz beyaz rengi vintage gelinlik modellerinde hatta vintage tesettür gelinlik modellerinde de görmek oldukça zordur. Daha krem süt onlar da tercih edilen gelinlik modelleri göze çarpmaktadır. Şimdiki papatyalı gelinliklerde ise yine krem rengi göze çarpmaktadır. Krem rengi üstüne sadece etek uçlarında bedene doğru yükselen hizada papatya çiçekleri yapıştırılmıştır. Daha farklı ağır bir havası olsa da genç kızların tercih edebileceği modeller arasında yer almaktadır.

Renkli çiçekli gelinlikler

çiçekli gelinlik

Vintage gelinlikler de biraz da karşımıza çıkan renklerden bahsetmek istedim. Rengarenk bir kalp çiçek detayını tesettür gelinliğini ekleyerek daha farklı hava yakalanmıştır. Gelinlikteki sade tül üst bedendeki kabarık detaylarla birleşerek kalınlık ve incelik arasındaki uyum yakalanmıştır.

Dantelli Tesettür vintage gelinlik

en güzel vintage gelinlik

En güzel modelli tesettür vintage gelinlik modelini en son paylaşıp pastanın üzerine çileği yerleştirmek istedik :) En göz alıcı modellerden biri olan üzerinde değişik motifler bulunduran bu gelinlik, vintage tesettür gelinlikleri arasında en gözde modellerden biri diyebiliriz. Kollarındaki uzanan dantel detayları eminim her gelin adayının hoşuna gidebilecek özelliktedir. Prenses gelinlik modellerini sevenler için kalıbıyla da uygun gelinliklerden biridir.

Tesettür vintage gelinlikleri her gelinlik Siz de bulmakta zorlanabilirsiniz Eğer sizin de aklınıza vintage modelinde bir gelinlik giymek varsa aylar öncesinden ayarlamanız da fayda vardır.

Devamını Oku

Tesettür Prenses Gelinlik Modelleri ve Fiyatları

Moda kategorisine 10 Aralık, 2016 tarihinde eklendi

Evlilik arifesinde olan bayanlar için tesettür prenses gelinlik modelleri ve fiyatları yazımız ile en iyi destek yollarından biri olacağımıza inanıyoruz. Birçok gelinlik modelleri arasında hiçbirinde karar kılamayan kararsız gelinler sizlere seçebileceğiniz birbirinden güzel tesettür prenses gelinlik modellerini anlattık. Fazla sözü uzatmadan prenses gelinlik modellerini incelemeye ne dersiniz?

Dantelli prenses gelinlik modelleri

prenses gelinlik

Ilk önerilerimiz her zamanki gibi dantellerdir. Prenses tesettür gelinlik kalıpları tek bir kalıp üzerinden ilerlemez. Tasarlanan prenses etek modelleri bazen tam Ben bazen kalçaya da biraz daha aşağısında tasarlanmış kalıplardan oluşmaktadır. Tam olarak prenses bir modele sahip olmak istiyorsanız resimdeki gibi tam belden oturmuş benden sonra kıvrılan ilişkilere sahip bir gelinlik modeli seçebilirsiniz.

Kabarık tüllü prenses gelinlikleri

tesettürlü prenses gelinlik

Kabarık tüllü prenses gelinlik modelleri eteklerinde sadelikten yana olanlar için birebir modellerden biridir. Resimdeki gibi tek tek organze tülden dikilmiş eteğin sadece arka kısmında ve de beğendiğiniz ufak kısımlarda model uygulayabilirsiniz. Kelebekleri sevenler için en favori modelimizdir.

tesettürlü prenses gelinlik

Kelebekli gelinlik modellerinde genelde prenses etek tercih edilmektedir. Prenses etek tercih eden gelinlerin ise bir özelliğin üstünde daha çok durmaları gerekir. Eğer kilolu bir yapıya sahip iseniz prenses gelinlik sizi olduğunuzdan daha çok kaba gösterecektir. Bu yüzden daha ince belli zarif bir vücut hattınız var ise prenses gelinlik modelleri tercih etmelisiniz.

Etek ucu dantelli tercih edebilirsiniz

dantelli prenses gelinlik

Prenses gelinlik modellerinin etek uçlarında değişik motiflerle kullanabilirsiniz Hani motiflerden resimlerdeki model gibi eteğin diğer kısımlarında da baskılar yapabilirsiniz. Bütün gelinlikler de üst kısmı tercih ederken biraz daha sadelikten yana olmanızı öneririz etekteki aksesuarlar üst kısmına sadeliği ile bütünleşip daha büyüleyici bir görüntü oluşturabilir.

Krem rengi prenses gelinlikler

Bu prenses gelinlik modeline bayıldım😍

A photo posted by Nurfeza Tesettür Giyim (@nurfezacom) on

Prenses gelinlik modellerinden bahsederken son olarak da eklemek istediğiniz modellerden çok sevip kendi instagram sayfamızda paylaştığımız krem rengi prenses gelinlik modelidir. Gelinlikte özdeşleşen beyaz rengin dışına çıkmış olarak karşımıza çıkan krem rengi gelinlik tasarımların da çok güzel bir duruş sergilediğini görebiliyoruz. Farklı olmak isteyenler için önerebileceğimiz gelinlik modellerinden biri de krem rengi prenses gelinlik modelidir.

Tesettür prenses gelinlik modellerinden en gözde olanları sizler ile paylaştık. Tesettür prenses gelinlik fiyatlarında ise net bir sonuç söylemenin mümkün olmadığını belirtmekle birlikte fiyatları 3 bin ile 10 bin arası değişmektedir.

Devamını Oku