"Diyet için bitki çayları" Olarak Etiketlenenler

Bitki ve Diyet Çayları Ne Zaman İçilmeli

Diyet kategorisine 15 Eylül, 2015 tarihinde eklendi

Bugunkü kadın diye blogları konumuz bitki çayları ne zaman içilmeli ve bitki çayları ne zaman tüketilmeli? Sizlere diyet çayları ne zaman içilmeli konusunda detaylı ve faydalı bir yazı hazırlamaya çalıştık.

gözaltı morlukları için çay kürü

BİTKİ ÇAYLARI NE ZAMAN İÇİLMELİ VE NE ZAMAN TÜKETİLMELİDİR

Fiziki yapısına özen gösteren, beden sağlığını ön planda tutan ve onu korumak için gerekli girişimlerde bulunan insanların, diğer dikkatsiz insanlara göre yaşam standardının daha yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Elbette ki vücudun fiziksel ihtiyaçlarını ve gıda gerektiğini karşılamak bir zorunluluk olmakla birlikte, gıda konusunu düzensiz bir şekilde alan insanların, zaman içerisinde sağlık problemleriyle ve en başta aşırı kilo sorunu ile karşılaştığını söyleyebiliriz. Diyet konusunda özellikle bitki çayları da önemli bir etken olarak dikkat çekerken, diyet ve bitki çayları ne zaman içilmeli ve ne kadar alınmalı, bu konuyla öğrenilmeli ve insanların bu konuya dikkat etmesi, elbette ki düzenli bir diyet için gerekli olan bilgiler içerecektir.

diyet bitki çayları

DİYET ÇAYLARI NE ZAMAN İÇİLMELİ

Pek çok insan bitki diyet çayları ne zaman içilmeli, bu konuda tam bir bilgi sahibi olmamakla birlikte, zaten öğünlerde değil de öğün aralarında alınacak bu bitki çaylarının, daha sağlıklı bir fiziki yapıya kavuşmada insanlara yardımcı olduğu bilinmektedir. Yardımcı destek unsurları diyet konusunda insanların elini güçlendirirken, elbette ki en önemli yardımcı etkinliğin sporun konusu olduğu bilinmektedir. Her ne kadar insanların buna çok sıcak bakmaması ve spor yerine daha rahat yöntemleri tercih etmesi, daha sık rastladığımız bir diyet programını özetlerken, elbette ki diyet için gıdalar kadar, yardımcı unsurlarında önemi akıldan çıkarılmamalıdır. Diyet çayları ne zaman içilir, bitki çayları ne zaman tüketilmeli uzmanlardan bilgi alacak olursanız, size verilecek cevap genellikle öğün aralarında düzenli olarak alınacak bir kaç bardak bitki çayının, gün içerisinde insanların yağ yakma konusunda ve diğer konularda yardımcısı olacağını söyleyebiliriz.

Pek çok bitkinim farklı özellikleri olmakla birlikte, bilim insanları uzun zamandan beri bunlar üzerinde çalışırken, elbette ki bu bitkilerden üretilen çayların sağlık anlamında insanlara büyük yarar sağladığı de zaman içerisinde kanıtlanmıştır. Diyet konusunda da tercih edilecek bitki çayları, özellikle size önerilen ve diyetisyen programıyla sunulan bir özel uygulama ile alacağınız düzenli çayların göstergesi olacaktır. Böylelikle daha sağlıklı ve zinde bir bedene kavuşmak için diyet yardımcı unsurlarından yararlanmanız sizi daha olumlu bir noktaya taşıyacaktır.

Bitki diyet çayları ne zaman içilip tüketileceği konusunda bilinçlendiğimiz şu dakikalardan sonra afiyetle çayımızı yudumlayıp formumuzu koruyabiliriz.

Devamını Oku

Zayıflamaya yardımcı olan baharat ve bitkiler

Diyet kategorisine 28 Temmuz, 2015 tarihinde eklendi

Doğada sağlıkla ilgili her alanda olduğu gibi zayıflama ve kilo verme içinde mucizevi bitkiler var. Kilo vermeyi sağlayan bitki ve baharatları yazımızda derledik… Bu yazımızda zayıflamaya yardımcı olan bitkiler nelerdir, zayıflamaya yardımcı olan baharatlar nelerdir sorularının cevaplarını bulabileceksiniz.

Biberiye Çayı Zayıflatırmı

biberiye zayiflama

Biberiye bitkisinin yağ metabolizması üzerinde çok büyük etkisi bulunmaktadır, vücut ısısını artırarak kan dolaşımını daha da hızlı hale getirmektedir. Ayrıca biberiye bitkisinin yapraklarında bulunan A, B1, B2, B3, B6, B12, C, D, E ve K vitaminleri sayesinde vücudun enerji kazanmasını sağlayarak fazladan enerji sağlar ve bu enerji ile daha fazla kalori almanızı önleyebilir.

Biberiye bitkisinin vücutta kullanımı için genellikle yapraklarından çay yapılıp içilir. Biberiye çayını hazırlamak için 1 çay kaşığı kadar kurutulmuş biberiye yaprağını 1 su bardağı suya atıp 10 dakika kaynatın ve daha sonra 10 dakika dinlenmeye bırakın.

Karanfilin Zayıflamaya Faydaları

karanfil zayiflama

Karanfil tomurcukları vücuttaki toksinlerin atılmasına ve ödemlerin söktürülmesine yardımcı olarak incelmeyi sağlar. Karanfil tomurcuklarının kaynatılması şeklinde kullanılabilir.

Kekik Çayı ile Zayıflama

kekik diyeti

Kekik, zayıflamak için en çok kullanılan ve en iyi etkiye sahip bitkilerden bir tanesidir. Genellikle kaynatılıp çay yapılarak kullanılan kekik hazmı kolaylaştırır, bağırsakların hızlı çalışmasını sağlar, vücudu canlandırır ve su ile birlikte karıştırılıp kullanıldığında yağ yakımına yardımcı olur.

Kekik çayını hazırlamak için doğal kekik yapraklarını sıcak suda kaynatmanız yeterli.

Pul Biber Zayıflatıyor!

kirmızı pulbiber

Vücut metabolizmasını canlandırma ve yağ yakma etkisi vardır ancak bazı bünyelerde iştah açma etkisi de bulunmaktadır. Dünya sağlık örgütünün sağlık tavsiyelerinde vücuttaki yağ depolarını yok etmek için kullanılan bitkisel ürünler arasında pul biber de yer almaktadır.

Sivri Biber Faydaları ve Zayıflamaya Etkisi

yeşil sivri biber faydaları

Sivri biber, vücudun metabolizma hızını yükseltmesi ve yiyeceklerin hazmını kolaylaştırması sayesinde zayıflamaya yardımcı olan bir doğal ürün niteliğinde. Ayrıca sivri biber, birçok diyet türünde yardımcı besin olarak da kullanılmaktadır.

Zencefil Çayı ile Zayıflama

zencefil bitkisi 

Zencefil, sindirime yardımcı olan, iştah azaltan ve vücuda enerji veren kalori değeri çok düşük (kalori değeri olmadığı dahi söyleniyor) bir bitkidir. Aynı zamanda bağışıklığı da güçlendirir ve zayıflama esnasında vücuda direnç verir.

Zencefilin vücutta kullanımı için genellikle yapraklarından çay yapılıp içilir. Zencefil çayını hazırlamak için 1 tatlı kaşığı toz zencefili 1 fincan suya atıp 8-10 dakika kadar kaynatıp içebilirsiniz. Dilerseniz içerisinde limon sıkabilir, bal ekleyebilirsiniz.

Zerdeçal Çayı Nasıl Yapılır, Fayda ve Zararları Nelerdir? 

zerdaçal resmi

Sofralarda genellikle baharat olarak kullanılan zerdeçal, bağışıklık ve sindirim sistemlerini koruyup vücut direncini artırır. Zayıflama ve yağ yakma konusunda da sağlığa yardımcı ek bir baharat olan zerdeçal toz şeklinde, suya karıştırılarak ve çay şeklinde yapılarak alınabilir. Toz şeklinde kullanmak için yemeklerle birlikte 1 çay kaşığı kadar alabilirsiniz. Zerdeçal çayı hazırlamak için yine 1 çay kaşığı zerdeçalı 1 fincan suyun içine atıp 15 dakika kadar karıştırdıktan sonra sıvıyı süzün, isteğinize göre içine limon ve bal ekleyin ve için. Günde 1-2 bardak zerdeçal çayı içebilirsiniz ancak daha fazlası tavsiye edilmez. Aşırı zerdeçal tüketimi sağlığınız açısından tehlikelere yol açabilir.

Devamını Oku