"Diyet Yemekleri" Olarak Etiketlenenler

Diyet İçin Akşam Yemeği Önerileri

Diyet kategorisine 21 Eylül, 2015 tarihinde eklendi

Sağlıklı bir yaşam için sağlıklı bir bedene ihtiyacımız olduğu gerçeği her platformda dile getirirken, pek çok insanın obezite kıskacına düşmesi, yaşam standartlarını olumsuz yönde etkileyen, olumsuz sonuçları ortaya koymuştur. Sağlıklı uzun ömürlü bir hayat dileği, herkesin ortak isteği olmakla birlikte, özellikle diyet üzerine insanların son dönemler içerisinde yoğunlukla durduğunu söyleyebiliriz. Diyet akşam yemeği, pek çok insanın merak ettiği ve üzerinde durduğu bir konu ve soru olmakla birlikte, aslında diyet programlarına dikkat edersek, akşam yemeğinin özellikle akşam saat 5 ten itibaren kesinlikle listede olmadığını görebiliriz.

akşam yemeği saati

DİYET AKŞAM YEMEĞİ ÖNERİLERİ

Vücudun ve metabolizmanın akşamları daha yavaş çalışması, özellikle alınan gıdaların vücutta eritilmesini daha zor hale getirirken, esas kilo problemi ile karşı karşıya kalan insanların, akşam ağır öğünler yediğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Burada sağlıklı yaşam için sağlıklı bir şekilde zayıflamayı planlayan herkes gibi, siz de yapacaklarınızı ve yapmayacaklarınızı sıraladığınızda, diyet akşam yemeği önerileri konusunda bu öğünü aradan çıkarmayı evvela programınız içerisine almalısınız. Kahvaltı ve öğle yemeği diyet programının esas temelini oluştururken, akşam atıştırmalıkları ile öğünü geçiştirmek ve ağır bir yemekten uzak durmak, sağlıklı ve kısa zamanda zayıflamak adına, elbette ki en geçerli yöntemlerden birini oluşturacaktır.

ara öğün yemekleri

DİYET AKŞAM YEMEĞİ SEÇENEKLERİ

Pek çok insanın günde üç öğün yemeğe alıştığı bilinirken, fazla hareket yapmama ve spordan uzak durma gibi konuların yanı sıra, ağır yemekler insanların aşırı şekilde kilo almasına yol açmaktadır. Aşırı kilolarla mücadele konusunda eğer kararlı iseniz, diyet akşam yemeği seçenekleri konusunu tamamen boş bir öğün şeklinde geçiştirmek, elbette ki sizin için daha faydalı ve sağlıklı bir çözüm olarak görülecektir. Elbette ki diyet demek tamamen aç kalmak olmamakla birlikte, akşam öğünlerini aradan çıkarmak için, ara öğün ve atıştırmalıklarla geçireceğiniz bu öğünler, sizi daha sağlıklı ve zinde tutmak açısından da önemini kuruyacaktır.

Sizlere diyet yapanlar için akşam yemeği önerileri sunduk, kolaylıklar diliyoruz…

Devamını Oku

Şok Diyetleri Zararlı mı? Şok Diyetler Nelerdir?

Diyet kategorisine 8 Eylül, 2015 tarihinde eklendi

Diyet listelerinin başında şok diyetler ve 7 günde hızlı kilo verme diyetleri yer alır. Hele ki su yaz dönemlerinde gecen seneki hatta 6-7 sene önceki şortların içine girebilmek bütün yazın ağzımız kulaklarımızda geçmesi demektir. Bu yazın en gözde diyeti lahana diyeti hele ki Kenan Doğulu bu diyetle 8 günde 5 kilo vermiş ve düzenli spor yaparak bu kilosun da sabit kaldıysa en gözde diyet listeleri arasındadır lahana diyeti. Bugünkü diyet blogu konumuz bunlar olsun.

lahana diyeti

Lahana çorbası Diyeti

1. Gün bir büyük lahanayı ufak ufak parçalayıp içine 1 havuç 1 kabak 1 soğan doğrayıp 2 litre su koyup iyice haşlıyoruz çay kaşığının ucu ile tuz atabilir ama kesinlikle yağ eklenmeyecek istersen rondo dan geçirip istersen öyle 1 gün boyunca yenilecek
2. Gün lahana çorbamızın yanında meyvemizi yiyoruz (şekerli meyveler yasak muz kavun üzüm gibi)
3. Gün yeni hazırlanmış Lahana çorbamızın yanında meyve ve de ızgara kırmızı et balık hindi füme gibi yenilebilir
4. Gün 3 gün boyunca yediğimiz yemekler bugünde yenilebilir
5. Gün lahana çorbamız yanında yağsız 1 kaşık pilav yada makarnamız
6. Gün ızgara etimiz ve olmazsa olmazımız yağ yakıcı lahana çorbamız
7. Gün çorbamız ve de 6gün boyunca yediğimiz yemekler
Bol su yaz aylarında kilonun en çabuk gitmesinin bir diğer formülü günde en az 2 litre der uzmanlar fakat su oranı da vücudun yapısına yaşa kiloya göre değişebilmekte en güzeli bir diyetisyen yardımıyla bu yola çıkmak.

Diyette dikkat edilmesi gerekenler

Diyete girenlerin en başta şikayeti diyete karşı dirençli dik durmamaktır. Özellikle kısa süreli diyetlerle hızla verilen kilolar ilk fırsatta mutluluk verir fakat belli zaman sonrasında kilo verme durur, kişiyi umutsuzluğa, beraberinde hırsla yemek yemeye iter.

Kısa süreli diyetlerde amaç düzenli beslenme alışkanlığı kazandırmak değil, kolay yolla çabuk kilo verdirmektir. Bağırsak düzenimizi haddinden fazla yoran diyet yemekleri maalesef ki bünyemizi kısa bir süre fazlasıyla yormaktan başka bir iş yapmazlar. Üstelik düzenli beslenme prensibi oluşturmamış kişiler için bu diyetler de zararlı tarafı, diyeti bıraktıkları an verdikleri kiloların fazlasıyla geri almalarıdır.

Sizlere şok diyetler nelerdir? şok diyetler zararlı mı? Ve Kenan Doğulu’nun lahana diyeti hakkında bilgiler verdik.

Devamını Oku