"Egzersiz" Olarak Etiketlenenler

Kış Mevsiminde Kilo Almamak İçin Ne Yapmalı?

Güzellik Sırları kategorisine 18 Aralık, 2016 tarihinde eklendi

Kış gelince hafif göbeğimizin olduğunu  hissettiğimiz  anda istemsizce kendimize kışın kilo almamak için ne yapmalı, nasıl beslenmeli, kış ayında nasıl kilo verilir gibi sorular sorarız. İşte cevapları…

Kış aylarında daha az hareket etmek ve sürekli kalorili yiyecekler almak daha hızlı ve fazla kilo alımına sebep olmaktadır. Kış aylarında kilo almamak ya da formunu koruyabilmek için de belli kriterler ve tüyolar bulunmaktadır. Kilo almamanın yolları içinde ilk olarak yediğimiz besinlere dikkat etmek gelmelidir.

Metabolizma Kışın Yavaşlar

Çok sıkı ve kalın giyindiğimiz kış aylarında metabolizmanın yavaşlaması normaldir. Ne spor yapılır ne de yürüyüşlere sıkılır. Aksine bir de daha yüksek kalorilere sahip olan besinler tüketilmeye başlanır. Bunun karşılığında da kış aylarında kilo almanın önü daha da açılmaktadır. Spor yapmanın alışkanlıklarından vazgeçmemek ve yine de en hafif besinler ile beslenmenin alışkanlığını kazanmak gerekir.

Kışın Mutlaka Egzersiz Yapın

Hareketsiz yaşam kilo almak için en ideal olan yaşam tarzıdır. Güneşli olan zamanlarda ev dışında yapmış olduğunuz sporu artık ev içinde kış zamanlarında da yapabilirsiniz. Güne başlarken yani uyandıktan sonra yapacağınız esneme hareketleri bile spor olarak değerlendirilebilir. Bunun yanı sıra kapalı alanlarda yer alan spor merkezlerine de haftada 2 kez giderek bu açığı kapatabilirsiniz.

Her Mevsim Bol Su İçin

Kilo almanın en büyük etkenlerinden biri de sıvı tüketiminin az olmasıdır. Günde en az 1,5 litrelik su içmeyi kış aylarında ihmal etmemelisiniz. Karbonhidratlı besinlerden olabildiğince az tüketerek kalori oranını da azaltabilirsiniz. Meyve konusunda da aşırıya kaçmadan tüketmeniz gerektiğini ifade edebiliriz. Kuru baklagiller tüketirken yanında aşırı ölçüde makarna ya da pilav yememeye özen göstermelisiniz.

Kışın kaç öğün yemeliyiz?

Öğün atlamayın ve sık yemek yiyin. Günde 3 ana ve 3 ara öğün yemenin sırrı kış aylarında da devam etmelidir. Hem de en geç 7’de yemek yeme alışkanlığını da sürdürmelisiniz. Kalorisi az olarak kullanılan ve meyve, sebze ağırlıklı beslenmeye özen gösterin. Özellikle de kış aylarındaki hareketsizliğe fast food yiyeceklerini eklemeyin. Zamanında belirlemiş olduğunuz saatlerde yemeğinizi yiyin ve akşam yemeklerinde kilo almak için en az kaloriyi bu öğüne saklayın. Saat 7 olduktan sonra gerekirse meyve bile tüketmemeye özen gösterin. Evin içinde de hafif yürüyüşler ile bu düzeni destekleyin.

Devamını Oku

Kilo Almak İçin Ne Yapmalıyım? Nasıl Kilo Alırım?

Diyet kategorisine 6 Şubat, 2016 tarihinde eklendi

Bugün yedikçe kilo alamayanların en çok sorduğu kilo almak için ne yapmalıyım sorularını cevaplayacağız. Bazılarımız su içsem bile yarıyor derken bazılarımız zayıf olmaktan dertlidir. Bizde size birkaç yolla kilo alma yöntemleri, kilo aldıran yiyecekler ve nasıl kilo alırız anlatacağız.

kilo alma yöntemleri

Zayıf olmanın belli nedenleri vardır. Kilo alma yöntemlerini denemeden önce kilo alamama nedeninizi iyice araştırmanız gerekmektedir. Eğer yemek yenildiği halde besin vücutta kalmıyorsa daha tıbbi bir yardım gerekmelidir. Ama besin enerjisini tam alamıyorsanız beslenme şeklinizle ilgili yöntemlerimizi deneyebilirsiniz.

Omega-3 Ağırlıklı Beslenerek Kilo Alın

ton balığı kilo aldırıyor

Ivır zıvır diye bilinen boş karbonhidrat deposu olan yiyeceklerden uzak duran daha çok omega -3 ağırlıklı beyaz et ton balık ceviz gibi vitamin deposu yiyecekleri tüketin. Bu sayede sağlıklı şekilde kilo almış olacaksınız.

Kilo Alabilmek İçin Yağlı Yiyeceklerden Uzak Durun!

yağlı yiyecekler

Aslında kilo vermek isteyenler için kullandığımız bir yöntem kilo almak isteyenler içinde geçerlidir. Yağlı yiyecekler vücutta bekledikçe tokluk hissi verir. Sizde yiyeceğiniz yağlı yiyecekler sonucunda tokluk hissi yaşamamanız için yememelisiniz. Genelde ızgara tercih etmelisiniz.

Öğünlerinizi Arttırmalısınız

ailece yemek yemek

Sık sık ve daha çok yemek yemelisiniz. Günde en az olarak 5 öğünden aşağı yememelisiniz.

Enerjisi Yüksek İçecekler Tüketin

süt ve ayran

Enerjisi yüksek olan süt, ayran meyve suyu gibi içecekleri daha çok tüketin. Belki sizde kahve cola ya da soda gibi gazlı içecekleri daha çok sevebilir ve enerji dolu diye bilebilirsiniz ama bunlar sadece boş enerjileri olan içeceklerdir.

Ağırlık Kaldırma Egzersizleri Yapın

spor yaparak güzelleşme

Daha çok ağırlık kaldırma egzersizleri yapın ve kilo kaybına yol açmamasına neden olun. Enerji sarf edeceğiniz spor türleri sizin kilo vermenize neden olur bu yüzden hafif yürüyüş ağırlık kaldırma gibi sporlar yapın.

Yemeklerden Önce Sıvı Tüketin

su içen kadın

Midenizi yemek sırasında sıvı alarak doldurmamalısınız bu yüzden yemekler 30 dk.önce gibi sıvı tüketmelisiniz. Kilo almak istiyorum diyenler için, doğal yoldan nasıl kilo alınır, kilo almak için yapılması gereken nelerdir ve kilo almak için neler yenilmeli anlattık. Sağlıklı kalın.

Devamını Oku