"Ekinezya" Olarak Etiketlenenler

Mutfağınızdaki Doğal Antibiyotik Listesini Keşfedin!

Sağlıklı Yaşam kategorisine 19 Aralık, 2016 tarihinde eklendi

Kimyasal ilaçlara alternatif en iyi çözüm doğal antibiyotikler listesidir. Bu yazımızda doğal antibiyotik nedir? Tarifi ve yapımı gibi birçok önemli noktaya değineceğiz.

Kış ayı geldiği zaman en çok karşılaşılan hususlardan biri enfeksiyonlar ve boğaz ağrılarıdır. Günümüzde bu tür rahatsızlıklar için ilk olarak antibiyotik almak zaman zaman sıkıntılara yol açabilmektedir. Hatta gereğinden fazla ilaç almak da böbreklere olumsuz etki etmektedir. Kendinizin yapabileceği doğal antibiyotik desteği bu konuda her zaman için sizin lehinize olacaktır. Birkaç malzeme ile evde kendinizin de kolaylıkla hazırlayacağı doğal antibiyotikler her zaman en büyük yardımcınız olacaktır.

Sarımsak Desteği

Belki de binlerce yıldır kullanılan doğal ilaç olarak görebileceğimiz sarımsak, kış aylarında da çok kişinin yardımcısı olabilmektedir. Çok eski zamanlarda veba tedavisinde bile kullanıldığının bilinmesi ne kadar faydalı bir besin olduğunu göstermektedir. Hem antibiyotik hem mantarlara karşı koruyucu hem de antiviral özellikleri ile herkesin yardımına koşabilmektedir. Aynı zamanda en ideal antioksidanlardan biridir. Yine vücudumuzda dolaşan serbest radikalleri yok etmek ve düzene sokabilmek için bağışıklığın korunmasına da destek olabilmektedir.

Kekik Yağı

Zararlı bakterilerin vücuttan atılmasını sağlamak için kullanılan kekik yağı yararlı olarak kullandığımız bakterilere zarar vermemektedir. Her zaman anti-mikrobik özelliği sayesinde doğal bir antibiyotik olarak da sayılmaktadır. Mantar enfeksiyonlarında da oldukça etkili bir maddedir.

Ekinezya

Binlerce yıldır kullanılan en etkili enfeksiyon çözücülerden biridir. Vücutta bulunan açık yaraların düzelmesi, kan zehirlenmelerinin önüne geçilmesi, bakterilerin ya da difteri gibi zararlı hastalıkların tedavisinde bile kullanılabilmektedir. Güçlü bir bitki etkeni olarak görülen ekinezya, MRSA hastalığı için de kullanılabilir. Anlaşılacağı üzere doğada bulunan bakteri öldürücü etkendir.

Manuka Balı

Yine bir doğal antibiyotik ile karşı karşıyayız. Bu bal hem yenebilmekte hem de ciltte bulunan bakterilerin yok edilmesinde kullanılmaktadır. Üstelik tedavi içinde kullanılan manuka balı sayesinde olumsuz bir bağışıklık kazanılması da mümkün değildir. Yani anlaşılacağı üzere olumlu yönde etkisi varken olumsuz yönde bir etkisi bulunmamaktadır.

Kolloidal Gümüş

İsminden de anlaşılacağı üzere bir gümüş solüsyonu olarak bilinen bu kolloidal gümüş 1900’lü yıllardan bu yana kullanılmaktadır. O kadar güçlü bir etken ki ölümcül hastalıkların bazılarına bile iyi geldiği bilinmektedir.

Devamını Oku

Soğuk Algınlığı, Grip İçin Doğal Çözüm ve Yöntemler

Güzellik Sırları kategorisine 30 Kasım, 2015 tarihinde eklendi

Havalar soğumaya başladı. Hastalanmamız an meselesi. Lakin grip ve soğuk algınlığına iyi gelen doğal çözümler ile doğal yöntemler uygularsak hasta olmamızı erteleyebilir veya temelli ordan kaldırabiliriz. Hepimizde bu hava değişikliğine karşı bazen bir kırgınlıkla başlayıp öksürük, grip ve soğuk algınlığı peşimizi bırakmaya bilir. Bizde sizler en için kışın hastalanmamak için neler yapmalıyız? Eğer hasta isek ilaç almadan doğal yollar ile iyileşmek için bir kaç yoldan bahsedeceğiz.

soğuk algınlığı ve grip hastalığına yakalanan kadın

Griple soğuk algınlığına ilaçlar yerine tercih edeceğimiz doğal yöntemler her zaman en iyi yollardan biridir. Hem çocuklarımız hem kendimiz olsun en kısa yoldan hemen iyileşmiş oluruz.

Karaturp kürü öksürüğe birebir…

grip için doğal çözüm karaturp

Karaturp ile daha ufak bir öksürükte bile kesin çözüm diyebiliriz. Bu doğal yöntemi her yaştan çocuğunuza uygulayabilirsiniz. Öncelikle karaturpun üst kısmını kesip içini iyice oyarak çıkartıyoruz. İçini soyduğumuz turpa biraz bal ekliyoruz. Karaturpun altını da keserek ilk kestiğimiz kapağını turpun üzerine örtüyoruz. Daha sonra bir bardağa oturttuğumuz karaturp bekledikçe altta suyunu bırakacaktık ve bu suyu her sabah kahvaltıdan sonra içtiğimiz tüm öksürükten kurtulacağınıza garanti verebiliriz.

Patates kompresi ile de öksürükten kurtulabilirsiniz.

öksürüğe doğal yöntem patates kompresi

Bir patatesi rendeliyken sonra çıkan suyunu göğüs kafesinizin üstüne pamuk yardımı ile sürünüz. Bu şekilde patates kompresi yapmış olursunuz.

Zencefil limon ve bal ile çıkan ateşinizi düşürebilirsiniz.

grip ile soğuk algınlığı için hazırlanmış zencefil limon ve bal

Zencefil bal ve limonu sıcak bir karışım yaparak kaynatırsanız  ateş yükselmesini önleyecektir.

Ekinezya çayı için soğuk algınlığında etkili..

ekinezya çayı soğuk algınlığına iyi gelir

Ekinizya  anavatanı Amerika olan soğuk algınlığı ve grip nezle her türlü hastalıkta kullanılmakta olan bir bitki çayıdır. Ekinazya bitkisi bağışıklık sistemini güçlendirerek doğal bir ilaç etkisi yaratır. Amerika’da bulunduğu zamanlar da tıp alanına alınarak ilaç olarak hastalara tavsiye edilmiştir.

Okaliptüs bitkisi ile 1 günde gripten kurtulun.

oküleptüs ile soğuk algınlığı ve gribe kesin çözüm

Okaliptüs Avustralya kökenli şifalı bir bitkidir. Her türlü soğuk algınlığı ve grip nezle üst solunum yolları enfeksiyonlarında kesin çözüm adı altında kullanılmaktadır. Sadece su ile karışımı hariç merhem olarak kullanıldığında da yaraları çabucak geçirdiği bilinmektedir. Uygulamak için kaynar bir suyu kabın içine dökün. İçine bir kaç damla okaliptüs yağı dökün. Okaliptüs yağını aktarlarda kolaylıkla bulabilirsiniz. Ve sıcak suyun üzerine  kafanıza bir havlu örterek eğilim nefesine çekmeye çalışın. Bu yöntem ile burun tıkanıklığınız kısa zamanda geçecektir.

Devamını Oku