"Fast food zararları" Olarak Etiketlenenler

Göbek Eritmeniz İçin Yapmanız Gereken 8 Şey

Diyet kategorisine 7 Eylül, 2016 tarihinde eklendi

Artık fit olmanın zamanı geldi diye düşünüyorsanız bu yazımızı dikkatle okumalısınız. Göbek eritmek için ne yapmalı? Göbek eritmenin en kolay yolları ve hatta göbek eritmenin formülü hakkında konuşacağız. 8 maddede anlatacağımız yöntemler ile sizde yağsız bir basene göbek kısmına sahip olabilirsiniz. Tabi hızlı şekilde kilo vermenin zararlarını da unutmamak gerekir. Aşırıya kaçmadan sağlıklı bir şekilde kilo vermek en doğru olanı.

Göbek eritmek için yapacağınız yöntemler arasında sadece spor hareketlerin bahsetmeyeceğiniz aslında göbeğinizin oluşmaması için gerekli maddelere değineceğiz. İşte göbek eritmek için yapılması gerekenler

1-    Alkolü azaltmayın, tamamen bırakın!

alkole hayır

Bira göbeği diye bir laf vardır. Bu lafın hakkını veren alkolü kesmeniz öncelik ile yapmanız gereken şeylerden biri diyebiliriz.

2-    Beyaz ekmek yerine diğer ekmek türlerine yönelin…

köy ekmeği

Beyaz ekmeğin yemeğin suyunda tadını biliriz ama göbekteki yağınıda unutmamak gerekir. Bu yüzden vücudumuza hiçbir yararı olmayan beyaz ekmek yerine tahıl ekmeklerini tüketmeliyiz.

3-    Ev işlerine ağırlık verin…

ev işi yapmak

Ne alaka der dediğinizi duyar gibiyim. Ama ev işlerini yaparken egzersiz yaptığınızı unutmayın. Annelerinizi de sevindirmiş olursunuz bizden tavsiye J

4-    Sık sık merdivenleri kullanın.

asansör mediveni

Yürüyen merdivenler etrafa bakıp gitmek güzel ama siz bırakın yürüyen merdivenleri her defasında basamakları kullanın. Daha sıkı bir göbek için.

5-    Her boşlukta mekik çekin.

mekik çeken erkek

Evde otururken TV başında boş durduğunuz her an mekik çekin. Mekik göbek yağlarını eritmede birebirdir. Bir süre mekik çektiğinizde “midem varmış beee onu hissettim” diyebilirsiniz.

6-    İmkânınız varsa fitness salonuna gidin.

fitness hatırası

Eğer bir fitness yazılırsanız spordan tembellik yapıp kaçamak yapamazsınız.

 

7-    Fast food yemekten kaçının hatta kaçın…

Fast food yiyecekler

Fast food yemeklerini tamamıyla kesin ve hayatına daha çok meyveleri ekleyin.

8-    Gazlı içecek ve karbonhidratları hayatınızdan çıkarın.

gazlı içecekler

Son olarak içeceklerden karbonhidrat oluşturan yemekler yerine proteinleri tercih edin. Göbek eritmenin en kolay yollarını sizler için yazdık uyguladığınız zaman farkı hisset edebilirsiniz.

Devamını Oku

Çocuklarda Beslenme Sorunları ve Çözümleri

Çocuk ve Bebek Gelişimi kategorisine 5 Temmuz, 2015 tarihinde eklendi

Çocuklarda beslenme sorunları günümüzde en sık gündeme gelen ve anne, babaların adeta işkence yaşadığı konuların başında gelmektedir. Çocuğum yemek yemiyor, çocuğum az yemek yiyor, çocuğum sürekli fast food ile besleniyor gibi daha birçok durumdan anne babalar oldukça şikayetçidir. Biz de nurfeza takipçilerimiz olarak siz anne ve babalara çocuklarda beslenme sorunlarına çözüm olabilecek öneriler sunmak için bu yazımızı hazırladık.

  • Çocuğum Az Yemek Yiyor

yemek yemeyen bebekler
Anne ve babaların yaptığı hatalar yüzünden düzensiz beslenme alışkanlığına sahip olan çocuklar vardır. Anne ve babalar çocuğu aç olmadığı halde zorla yemek yedirmeye çalışmaktadırlar. Diğer öğüne kadar acıkmasın düşüncesiyle bunu yapan aileler hem çocuğun yemek düzeninin bozulmasına hem de zorla yediği yemeğe karşı olumsuz bir tavır takınmasına sebep olacaktır.

  • Çocuğum Sadece Abur Cubur Yiyor

abur cubur yemek

Çocuklarında beslenme sorunu olduğunu söyleyen ailelerin çoğunluğunda görülen fast food ile beslenme sorununda şikayetçi olmalırıdır. Çocukları marketlerde gördüğü bisküvi, cips, çikolata vb. yiyecekleri yedikten sonra yemek yememe alışkanlığına sahip oluyor. Aile çocuğa otoriter bir tutum ile bu yiyecekleri yasaklamak yerine yemekten sonra bu yiyeceklerden sağlıklı olanları seçerek çocuklarına ödül niteliğinde vermelidir. Fakat ceza olarak kullanılmamalıdır.

  • Çocuklarda Yemek Yeme Davranışı

Çocukların metabolizması yetişkinlere oranla çok daha hızlı çalışır. Yetişkinler öğünlerde yeterli yemek yedikleri için acıkmadan kalabilirler. Çocuklar ise hem metabolizmaları hem de midelerinin genişliği açısından fazla yemek yemeye alışık değillerdir. Bu yüzden öğün aralarında da beslenmeleri gerekmektedir. Çocuğa öğünde baskı yapmak yerine öğün arasında da yiyebileceği ek gıdalar verirseniz daha sağlıklı olacaktır.

  • Çocuğum Hiç Yemek Yemiyor

Çocukların dünyasında herşey oyundan ibaret olduğu için çocuk yemek yerken birçok farklı şeyle ilgilenmektedir. Bu da ailelerin en çok şikayet ettiği konuların başında gelmektedir. Çocuklarda yemek kültürü oluşturmak ve yemeği zevkli hale getirmekle bu durumla baş edilebilir. Yemek kültürü oluşturmak için çocuğa yemek sırasında yediği yemeğin ona nasıl faydalı olduğunu günlük hayattan örneklerle açıklayabilirsiniz. Eğer o besinleri almazsa neler olabileceğini anlatabilirsiniz. Aynı zamanda yemek yemeyi küçük parmak oyunları ile zevkli hale getirebilirsiniz.

yemek yerken ağlayan çocuk ve bebekler
Bu yazımızda anne babalar çocuklarda beslenme sorunları ve çözümleri için aradıkları birçok sorunun cevabını alabilmiştir umarız. Çocuklarında beslenme sorunu görülen anne babalar önerilerimize dikkat ederek çocuklarındaki bu problemi giderebileceklerdir.

Devamını Oku