"Gardırop" Olarak Etiketlenenler

Tesettür Retro Giyim Tarzı ve Stili

Moda kategorisine 16 Ekim, 2015 tarihinde eklendi

Her zaman geçmişin yeri farklıdır. Geçmişi de bu günde yaşamak daha bir farklı tadı ayrıdır. Bunu kıyafetlerimize yansıtırsak moda da retro giyim tarzı oluşturmuş oluruz. Bugün dillerden düşmeyen retroyu siz değerli takipçilerimiz için anlatalım istedik.  Tesettür retro ile buluşmasından önce sizlere retro nedir söyleyelim.

Nedir ve Ne Demektir

Sizde merak ediyorsunuz retro giyim tarzı nedir?  ne demektir? Retro aslında sadece modaya özgü bir terim değildir. Retroyu her alanda kullanabilirsiniz. Retronun anlamı geçmişte olan bir şeyin tekrar günümüze uyarlanmasıdır. Modadaki şeklide aynen böyledir geçmişte moda olan bir şeyin hatta ismi çok duyulmuş olması gerek bunun tekrar günümüzde kıyafetlere uygulanması ile retro kavramı oluşmuştur.

Örnekler Vererek Anlatalım…

tesettür retro giyim

İlk örnek olarak resimdeki retro tesettür gömlek modelindeki desenler omuzlardaki büzgüler 80lerin modasını yansıtmakta ve günümüze uyarlanmış durumda. Bu tarz giyim de retronun birebir örneğidir.

 

retro giyim tarzı

Ve işte retronun logosu bile diyebileceğimiz beyaz kalın çerçeveli gözlükler. Bu gözlükler ile başa bağlanan renkli bandanaları gördüğümüz zaman aklıma hemen retro terimleri gelmektedir.Hafif pembe dudaklarda retronun en göz alıcı noktası olmaktan hiç vazgeçmiyordur.

 

tesetturde retro giyim stili

Son olarak 1940’lardan kalan diz altı etekleri kabarık bir şekilde olan yüksek belli yakalı elbiselerdi. Bir diğer retro stiline örnek vermek gerekirse düğmeli dar skin pantolon modelleri diyebilirim. Retronun en yoğun kullanılan parçalarından biridir. Lakin bildiğiniz gibi dar skin modelleri tesettüre uygun değildir. O yüzden retro tarzına uyum sağlayayım derken tesettürsüz kalmamaya dikkat edelim.

Retro kıyafetlerinin abartılı olması en büyük özelliklerindendir. Bu sebeple tesettürlü hanım kardeşlerimiz dikkat etmeliler. Eğer sizde retro havasında geçmişi bugün de yaşamak isterseniz yukarıdaki gibi modelleri gardrobunuza ekleyebilirsiniz.

Devamını Oku

Tesettür Ceketli Elbise Modelleri

Moda kategorisine 19 Eylül, 2015 tarihinde eklendi

İnsanların adeta yaşam tarzını belirleyen hayat ve dünya görüşünün yanı sıra, kıyafetlerle bütünleşip içindeki düşünceleri de dışarı kurmasına yardımcı olan tercihler, yepyeni kıyafetlerin sektörel gelişimdeki yerini almasını sağlamıştır. Kapalı elbise modelleri ve tesettür çeşitleri gün geçtikçe vitrinlerde daha çok boy gösterirken, oldukça önemli bir kesimin bu tür kıyafetlere itibar etmesi de bu sektörel gelişimin önünü açan önemli bir özellik olarak dikkat çekmiştir. Elbette her türlü ortam ve çeşitliliğe müsamaha gösteren bir kıyafet zenginliği bayanların en çok istediği gelişimi ön plana taşırken, tesettür ceketli elbise modelleri ve bu modellerin olağanüstü farklılıkları da zengin bir gardırop oluşturma konusunda bayanlara önemli avantajlar sağlamıştır.

ceketli tesettür elbiseler

Tesettür elbise modası, kap modelleri, etek ve bluz gibi değişik farklı versiyonların da birlik içerisinde uyum sağlaması tesettür konusundaki çeşitliliği artırırken, tesettür ceketli elbise modelleri bu konuda çok daha fazla dikkat çeken ve ön planda olan bir elbise modelinin yeni tarzını oluşturmuştur. Tasarımcıların üzerinde hassasiyetle çalıştıkları, işlemeli ve süslü ceketlerle çok daha güzel anlam kazanan takımların piyasada karşılık bulduğu bir ortamda, elbette ki bu sektöre gelişimin önünü açmanın gereği herkes tarafından görülmüştür. Mağazalarda vitrinlerde hatta internetteki görsel sayfalarında olağanüstü güzel tesettür kıyafetleri görmek, her bayanın elbette ki bu çeşitlilikten ve zenginlikten faydalanmasını da sağlamıştır. Hayat ve dünya görüşünü muhafazakâr yapısıyla bütünleştiren bütün bayanlar için önemli bir tercih oluşturan ceketli tesettür elbiseler, gerçekten de hoş ve modern bir tarzın da oluşmasında yardımcı olmuştur.

tesettür ceketli elbiseler

Özellikle ülkemizin oldukça yüksek müşteri potansiyeline sahip olması, bayanların bu konudaki tercihlerini yani tesettür kıyafetlerine olan ilgisini ön plana taşırken, ülkemizde bu konuda oluşan moda sektörü, her geçen gün yeni şekillenmiş tasarımlarıyla bayanları daha da memnun eden bir yapıya kavuşmuştur. Siz de dilediğiniz gibi tesettür modellerini ve farklı uygulamalarını bulabileceğiniz internet sayfalarından dilediğiniz kıyafetleri seçerek, bu zenginliğe ortak olabilirsiniz.

TESETTÜR CEKETLİ ELBİSELER VE KOMBİNLERİ

Yukarıda yayınladığım 2 resim Kayra markasının ceketli elbiseleridir. Şimdi birkaç markadan daha ceketli tesettür elbise modellerini inceleyelim.

hardal renkli ceketli elbise
Zehrace marka hardal renkli ceketli elbise

pembe ceketli elbise kombin
Tuğba – pembe ceketli elbise kombin

Zehrace - mürdüm ceketli takım
Zehrace – mürdüm ceketli takım

siyah ceketli tesettür elbise
Doque – siyah ceketli tesettür elbise

Devamını Oku

Ekose Nasıl Giyilir ve Kombinlenir?

Moda kategorisine 2 Eylül, 2015 tarihinde eklendi

Bugünkü yazımızda ekose desenli tesettür elbiseler, etek ve bluzlar nasıl giyilir ve nasıl kombinlenir gibi ayrıntılardan bahsedeceğim.

Aslında hepimizin dolabında kesinlikle hiç modası geçmeyen kareli bir kıyafet vardır. :) Desenleri çizgili modası geçer ama ekose daima kalır. 2015 2016 sonbahar kış modası için bu durum farksız kısaca ekosenin çekim kuvvetini kayıtsız kalmak imkansız toprak tonlarında ve grinin kıyılarında kalın kumaşlarla yakın temasa geçen ekose çizgiler bu sezon yerini iyiden iyiye sağlamlaştırıyor.

Aslında bugünkü yazımda ekose nasıl giyilir? Ekose desenli özellikleri nedir? Ekose desenlerini hayatımıza, kıyafetlerinize nasıl uygulamalıyız. Kısaca sizinle ekose giyim hakkında tüm bilgilerimi paylaşmaya çalışacağım bilirsiniz. Ekose desenleri 90’lara ait eserlerdir. Ama önümüzdeki sonbaharda bu sıcacık desenler gardroplarımızı doldurmaya başlayacak. Ekose desenlerin en fazla öne çıkan parçası kuşkusuz ekose etekler. Tesettür giyim online satış sitelerinde ve tesettür kombinleri konularında sıkça yeni tasarlanmış yeni sezon ekose desenli etekleri görmekteyiz.

Ekose Desenli Etekler Nasıl Giyilir?

Eğer dolabınızdaki o kareli eteklerinizi giymeye karar verdiyseniz sizin için birkaç ipucu vermek isterim. Ekose desenli uzun etek modelinizin üstüne kesinlikle kareli  ya da aşırı desenli bir bluz ya da gömlek ile kombin yapmayınız üzerinizde taşıyacağınız birçok kareler sizi kötü göstermeye neden olabilir bu yüzden ekose desene tercih ederken tek renk bluzlar gömlekler ile kombin yapmayı unutmayınız.
ekose tesettür etek

Ekose Desenli Elbise Modelleri

Tesettürlü bayanların en çok tercih ettiği diğer bir ekose desenli kıyafet ise tesettür elbise modelleridir.  Tesettür elbise modellerini ekoseli kumaşlardan tercih eden hanımlar size önerim eğer kilolu iseniz bu desenleri tercih etmemelisiniz. Tabi sadece desenleri dikkat etmek yeterli gelmez kıyafetimizi seçerken model özelliklerine de dikkat etmeliyiz.

Ekose desenli  pileli bir elbise modelini seçerken öncelikle vücut standartlarımıza uygun olur olmadığını düşünmeliyiz. Ekose desenli elbise modellerini seçerken yani bir kez daha düşünmeliyiz.

ekose elbise modelleri

Ekose desenlerini kendinize en uygun şekilde seçip en şık olmanız dileğiyle…

Devamını Oku