"Mariah Idrissi" Olarak Etiketlenenler

Modern Tesettür Giyim Defilesi Yakında!

Güncel Kadın Blogları kategorisine 2 Mayıs, 2016 tarihinde eklendi

Tesettür giyime sahip olan bayanlar, çok yakın zamanda modern tesettür giyim defilesi yapılacak.  13-14 Mayıs günlerinde yapılması planlanan defile için uygun görülen mekân Haydarpaşa Garı seçilmiştir. Ünlü tesettür firması Modanisa ve İstanbul Modest Fashion Week kısaltmasıyla İMFW bu defilenin öncüsü olarak anılmaktadır.

2016 yılındaki tesettür defilesi resmi

Dünyanın her yanından muhafazakâr modayı esas almış markalar bu defile için Haydarpaşa garında buluşacaktır. Türkiye’de ilk kez düzenlenen bu muhafazakâr moda defilesi tüm izleyenlerin aklında yer alacak.

Defilenin Amacı Türk Tesettür Markalarını Dünyaya Tanıtmak

tesettür defilesi

Defiledeki amaç dünyadaki binlerce ünlü muhafazakâr modasına gönül vermiş markaları bir araya getirmek ve Türk tesettür markalarını dünyaya tanıtmak istenmiştir.

Defileye çağırılan konuklarda bir o kadar önemli kişiler görünmektedir. Birleşik Arap birliklerinden tasarımlarıyla ünlü Annah Hariri İsveç’ten Iman Aldebe ve birçok daha tasarımcı sadece konuk olarak katılmaktadır. Bunun yanı sıra Türkiye’de muhafazakâr adımlarıyla öne çıkan ünlü Hatice Gökçe’de bu heyecanlı günde bizimle birlikte olacaktır.

Binlerce Ünlü Marka Defilede Yerini Alacak!

tesettür giyim defileleri

Şimdi defilede yer alacak birkaç markadan bahsedip biraz daha heyecanlandıralım sizi. Ünlü modacı Dina Tokio’da bu defilede en gözde koleksiyonlarını hazırlayarak Haydarpaşa Garı’nda bizlerle buluşacak.

Defilede ayrı etten muhafazafar moda markası olmak isteyenler için kuruluşlar için güzel ve yararlı konuşmalarda yapılacaktır.  Kanaat önderi  Fatema Al Awadhi ve model Mariah İdrissi bununla birlikte birçok muhafakar marka ve bunların direktörleri global çapta muhafazakâr moda markası olunur mu? sorusunu cevaplayacaklardır.

tesettür defilesinden resimler

Defile severler bu binlerce markanın katıldığı modern tesettür giyim defilesinde buluşabilirsiniz. Sezonun moda anlayışını sizde dünya çapında hissedebilirsiniz.

Devamını Oku

H&M Tesettür Markası Oldu

Güncel Kadın Blogları kategorisine 2 Ekim, 2015 tarihinde eklendi

Tesettüre yeni bir soluk katan marka H&M ’i sizlere anlatalım dedik. H&M tesettür sektörüne birçok popüler giyim markası gibi adını yazdırdı. Şaşırmanız doğal H&M tesettürlü olmayan bayanların tasarımlarını yapan bir markaydı.  Tasarımlarında artık tesettürlü modellere yer vererek bizleri de mutlu etmiştir. Paris moda haftasında H&M modellerini tanıtmıştır. Tesettür giyim de daha net ve modern çizgililere sahip hepimiz tahmin ediyoruz.

Tesettür giyim için H&M ilk kez çekimlerinde tesettürlü bir bayan Mariah Idrissi ‘yi oynatmıştır. Türbanlı model olan Mariah Idrissi normalde modellik yapmıyor. Bir güzellik merkezinin sahibidir. Zaten kendi güzelliği ile herkesi büyülemektedir.

2015-2016 sonbahar kış modasın da tesettür giyimde yeni heyecan yaratan H&M ‘in modern modellerini  sizlerle paylaşalım o zaman…

Palto Modelleri

hm tesettür palto

Resimdeki türbanlı model çekimlerde yer alan Mariah Idrissi. H&M  sonbahar kış modasında daha düz desensiz kumaşlarda tercih kılmıştır. Tesettürde sadelikten yana salaş tasarımları vardır. Sezonda modanın en önemli parçası yuvarlak omuzları kalıplarında kullanmış çok da güzel görünüşler yakalamıştır.

Bol Pantolonlar

 

hm tesettur giyim pantolon

H&M tesettür giyimde bu sezon  pantolon modellerinde ayakkabıları gizlemeye karar almış. Pantolon modelleri uzun pileli modellerdir. Yüksek beller yerine ya düşük bel ya da normal beller tasarlanmışlardır. Tesettür giyimde bu modellerin kombinlenmesi ile şık bir görüntüye sahip olabilirsiniz.

Aksesuar Modası

HM kadın aksesuar

Türbanlı modelden aksesuar modelleri çekiminde de destek alınmış. Ortaya güzel fotoğraflar çıkmıştır. H&M modellerinde sadeliği yakalarken aksesuarda da bolluğu tercih edip farklı kombinler oluşturmuştur.

HM sezona hızla girip modelleriyle büyük beğeni kazanmıştır. Sizde H&M markasının tesettüre adım attığı bu çekimlerden yola çıkarak ürünleriyle tarzınızda farklılık oluşturabilirsiniz.

Devamını Oku