"Sarımsak" Olarak Etiketlenenler

Cilt Gençleştirme İçin Doğal Ve Bitkisel Çözümler

Cilt Bakımı kategorisine 23 Aralık, 2016 tarihinde eklendi

Cildimiz Yüce Allah’ın bize lutfettiği en kıymetli elbisemiz. Peki ya cildi gençleştirmek ve sağlıklı kalmak için neler yapmalıyız? Cildi gençleştirme için neler tüketmeliyiz?

Kış aylarının gelmesi ve yaz aylarında fazla güneşe maruz kalınmasının etkisi ile cildimizin çok fazla zedelendiğini ve aslında güzelliğin biraz da olsa geri planda kaldığını görebilmekteyiz. Bunun için ilk olarak cilt gençleştirme sırrı olarak yiyeceklerden güç almayı öğrenmek gerekir. Hem her zaman bulunabilmesi sayesinde beğenilecek hem de kolay bir erişiminin olması sayesinde de gençleşmek için herkes fırsatını bulacaktır. Peki hangi besinler gençleşmek için özel formüllere sahiptir?

Zeytinyağı

Belki de birçok derde şifa olması ile tanıdığımız zeytinyağı, güzellik açısından da sizlere destek olabilecektir. Soğuk bir halde preslenerek saklanması sayesinde sağlıklı bir ömür ve parlak bir cildin yardımcısı olabilmektedir. İçinde bulunan doymamış yağ asitleri sayesinde hücrelerin korunması sağlanmaktadır.

Rezene

Her zaman sık sık duyduğumuz ve kullanmak için mutfaklarda da barındırdığımız rezene, cildin de bir dostudur. Kalsiyum açısından çok zengin bir ottur. Hem de cilt içinde suyun depolanmasını sağlamaktadır. Hücrelerin yenilenmesi konusunda da görev alabilmektedir. Tüketim konusunda da demleyebilir ve çay niyetine içebilirsiniz.

Sarımsak

Neredeyse her derde deva olan bir yiyecek olarak sarımsak cildin de en büyük dostudur. Bileşimindeki allizin maddesi sayesinde cilde destek olabilmektedir. Bu madde kan dolaşımını hareket ettirecektir ve cildin arınmasını sağlayacaktır. Aynı zamanda cildin renk tonu da olması gerektiği gibi canlılığa kavuşacaktır.

Avokado ve Soya

E vitamini açısından oldukça zengin olan bir besin olarak bildiğimiz avokado serbest radikaller ile savaşabilmektedir. Bu şekilde de cildin tazelenmesine destek olunmaktadır. Vücudun kendi ürettiği hormonlar kadar önemli bir içeriğe sahip olan soya maddesi de cildin dolgun olmasına yardım eder ve gerginliğin sağlanmasına destek verir. Lahana ve ıspanak gibi

Devamını Oku

Mutfağınızdaki Doğal Antibiyotik Listesini Keşfedin!

Sağlıklı Yaşam kategorisine 19 Aralık, 2016 tarihinde eklendi

Kimyasal ilaçlara alternatif en iyi çözüm doğal antibiyotikler listesidir. Bu yazımızda doğal antibiyotik nedir? Tarifi ve yapımı gibi birçok önemli noktaya değineceğiz.

Kış ayı geldiği zaman en çok karşılaşılan hususlardan biri enfeksiyonlar ve boğaz ağrılarıdır. Günümüzde bu tür rahatsızlıklar için ilk olarak antibiyotik almak zaman zaman sıkıntılara yol açabilmektedir. Hatta gereğinden fazla ilaç almak da böbreklere olumsuz etki etmektedir. Kendinizin yapabileceği doğal antibiyotik desteği bu konuda her zaman için sizin lehinize olacaktır. Birkaç malzeme ile evde kendinizin de kolaylıkla hazırlayacağı doğal antibiyotikler her zaman en büyük yardımcınız olacaktır.

Sarımsak Desteği

Belki de binlerce yıldır kullanılan doğal ilaç olarak görebileceğimiz sarımsak, kış aylarında da çok kişinin yardımcısı olabilmektedir. Çok eski zamanlarda veba tedavisinde bile kullanıldığının bilinmesi ne kadar faydalı bir besin olduğunu göstermektedir. Hem antibiyotik hem mantarlara karşı koruyucu hem de antiviral özellikleri ile herkesin yardımına koşabilmektedir. Aynı zamanda en ideal antioksidanlardan biridir. Yine vücudumuzda dolaşan serbest radikalleri yok etmek ve düzene sokabilmek için bağışıklığın korunmasına da destek olabilmektedir.

Kekik Yağı

Zararlı bakterilerin vücuttan atılmasını sağlamak için kullanılan kekik yağı yararlı olarak kullandığımız bakterilere zarar vermemektedir. Her zaman anti-mikrobik özelliği sayesinde doğal bir antibiyotik olarak da sayılmaktadır. Mantar enfeksiyonlarında da oldukça etkili bir maddedir.

Ekinezya

Binlerce yıldır kullanılan en etkili enfeksiyon çözücülerden biridir. Vücutta bulunan açık yaraların düzelmesi, kan zehirlenmelerinin önüne geçilmesi, bakterilerin ya da difteri gibi zararlı hastalıkların tedavisinde bile kullanılabilmektedir. Güçlü bir bitki etkeni olarak görülen ekinezya, MRSA hastalığı için de kullanılabilir. Anlaşılacağı üzere doğada bulunan bakteri öldürücü etkendir.

Manuka Balı

Yine bir doğal antibiyotik ile karşı karşıyayız. Bu bal hem yenebilmekte hem de ciltte bulunan bakterilerin yok edilmesinde kullanılmaktadır. Üstelik tedavi içinde kullanılan manuka balı sayesinde olumsuz bir bağışıklık kazanılması da mümkün değildir. Yani anlaşılacağı üzere olumlu yönde etkisi varken olumsuz yönde bir etkisi bulunmamaktadır.

Kolloidal Gümüş

İsminden de anlaşılacağı üzere bir gümüş solüsyonu olarak bilinen bu kolloidal gümüş 1900’lü yıllardan bu yana kullanılmaktadır. O kadar güçlü bir etken ki ölümcül hastalıkların bazılarına bile iyi geldiği bilinmektedir.

Devamını Oku