"Soğuk Algınlığı" Olarak Etiketlenenler

Grip Daha Hızlı Nasıl Geçer? Ne İyi Gelir?

Sağlıklı Yaşam kategorisine 8 Ekim, 2016 tarihinde eklendi

Son zamanlarda malum grip hastalığı birçok insanın canını sıkmakta. Büyük ihtimal hava değişikliğinden dolayı gribe yakalanmış olabiliriz. Havanın değişimi dolasıyla ülkece muzdaribiz diyebilirim. Hele ki toplu taşımalar veya kalabalık mekanlarda duruyorsanız gribe yakalanmanız an meselesi diyebilirim.

Bunun için alınacak küçük önlemler sizi büyük bir grip derdinden kurtarabilir. Bu yazımızda sizlere grip nasıl geçer? , gribe ne iyi gelir? grip belirtileri ve grip tedavisi hakkında önemli bilgiler vereceğiz.

Grip nedir? Ne değildir?

grip hastası

Gribi soğuk algınlığı ve nezle ile çokça karıştıranlar olmuştur. Aslında gribin oluşmasında etkili bir virüs çeşidi vardır. İnfluenza adı verilen bir virüs çeşididir. Aslında burun akıntısı diye bildiğimiz hastalık sadece soğuk algınlığıdır. Grip soğuk alğınlığınında ileri sefasıdır. Kendini yüksek ateş ve kas ağrıları ile de gösterir. Eğer ilgilenilmez ciddileşirse zature hastalığına kadar ulaşma riski olabilir.

Grip ne kadar sürede geçer?

grip maskesi

Grip soğuk algınlığından daha farklı olduğundan dolayı iyileşme süreci 7-10 gün hatta 2 haftaya kadar ulaşabilir.

Gribin bulaşma riskini de unutmamak lazım. Yukarıdaki resimde olduğu gibi gribin bulaşma riskine maske önlemi almak insanları korumak için oldukça önemlidir.

Gribe Ne İyi Gelir?

ihlamur çayı

  • Gribe ne iyi gelir diye merak edenlere en iyi yöntemin sağlıklı beslenmek olduğunu ve yapılacak uzun istirahatlar olduğunu söylemek gerek.
  • Diğer yöntemler olarak çay çeşitlerini kullanabilirsiniz. Size önereceğim ıhlamur, kuşburnu, zencefil, karanfil gibi çayları sıcak sıcak içebilirsiniz.
  • Diğer bir yöntem olarak yeşil çay hazırlayıp içene biraz limon ve bal atabilirsiniz. Bu sizin solunum yollarınızı açar.
  • Diğer bir yöntemde soğan sevenlerin fazla uygulamayacağı ama gerçekten çok iyi gelen bir yöntemdir. Soğanı biraz suyun içinde kabuklarını soyduktan sonra kaynatıp suyunu içebilirsiniz.

Gripten korunmak için neler yapmalıyız?

grip geçirici besinler

Grip nasıl geçer başlıklı yazımızda daha gribe yakalanmayıp gripten korunmanın yollarını arayanlardansanız çok şanslısınız. Ayrıca grip için doğal tedavi yöntemleri nedir? öğrenmek istiyorsanız buraya tıklayınız.

Ayrıca nezle olduğunuzu düşünüyorsanız buraya tıklayarak nezleden evde kurtulmak için önerilere ulaşabilirsiniz.

Gripten korunmanın yolları maddeler halinde aşağıda sıraladık.

  1. Hasta kişiler ile temastan kaçınmalıyız.

  2. Ellerimizi sık yıkamalıyız.

  3. Bitki çayları ve limon tüketimini artırabiliriz.

  4. Grip aşısı vurulabiliriz.

Devamını Oku

Soğuk Algınlığı, Grip İçin Doğal Çözüm ve Yöntemler

Güzellik Sırları kategorisine 30 Kasım, 2015 tarihinde eklendi

Havalar soğumaya başladı. Hastalanmamız an meselesi. Lakin grip ve soğuk algınlığına iyi gelen doğal çözümler ile doğal yöntemler uygularsak hasta olmamızı erteleyebilir veya temelli ordan kaldırabiliriz. Hepimizde bu hava değişikliğine karşı bazen bir kırgınlıkla başlayıp öksürük, grip ve soğuk algınlığı peşimizi bırakmaya bilir. Bizde sizler en için kışın hastalanmamak için neler yapmalıyız? Eğer hasta isek ilaç almadan doğal yollar ile iyileşmek için bir kaç yoldan bahsedeceğiz.

soğuk algınlığı ve grip hastalığına yakalanan kadın

Griple soğuk algınlığına ilaçlar yerine tercih edeceğimiz doğal yöntemler her zaman en iyi yollardan biridir. Hem çocuklarımız hem kendimiz olsun en kısa yoldan hemen iyileşmiş oluruz.

Karaturp kürü öksürüğe birebir…

grip için doğal çözüm karaturp

Karaturp ile daha ufak bir öksürükte bile kesin çözüm diyebiliriz. Bu doğal yöntemi her yaştan çocuğunuza uygulayabilirsiniz. Öncelikle karaturpun üst kısmını kesip içini iyice oyarak çıkartıyoruz. İçini soyduğumuz turpa biraz bal ekliyoruz. Karaturpun altını da keserek ilk kestiğimiz kapağını turpun üzerine örtüyoruz. Daha sonra bir bardağa oturttuğumuz karaturp bekledikçe altta suyunu bırakacaktık ve bu suyu her sabah kahvaltıdan sonra içtiğimiz tüm öksürükten kurtulacağınıza garanti verebiliriz.

Patates kompresi ile de öksürükten kurtulabilirsiniz.

öksürüğe doğal yöntem patates kompresi

Bir patatesi rendeliyken sonra çıkan suyunu göğüs kafesinizin üstüne pamuk yardımı ile sürünüz. Bu şekilde patates kompresi yapmış olursunuz.

Zencefil limon ve bal ile çıkan ateşinizi düşürebilirsiniz.

grip ile soğuk algınlığı için hazırlanmış zencefil limon ve bal

Zencefil bal ve limonu sıcak bir karışım yaparak kaynatırsanız  ateş yükselmesini önleyecektir.

Ekinezya çayı için soğuk algınlığında etkili..

ekinezya çayı soğuk algınlığına iyi gelir

Ekinizya  anavatanı Amerika olan soğuk algınlığı ve grip nezle her türlü hastalıkta kullanılmakta olan bir bitki çayıdır. Ekinazya bitkisi bağışıklık sistemini güçlendirerek doğal bir ilaç etkisi yaratır. Amerika’da bulunduğu zamanlar da tıp alanına alınarak ilaç olarak hastalara tavsiye edilmiştir.

Okaliptüs bitkisi ile 1 günde gripten kurtulun.

oküleptüs ile soğuk algınlığı ve gribe kesin çözüm

Okaliptüs Avustralya kökenli şifalı bir bitkidir. Her türlü soğuk algınlığı ve grip nezle üst solunum yolları enfeksiyonlarında kesin çözüm adı altında kullanılmaktadır. Sadece su ile karışımı hariç merhem olarak kullanıldığında da yaraları çabucak geçirdiği bilinmektedir. Uygulamak için kaynar bir suyu kabın içine dökün. İçine bir kaç damla okaliptüs yağı dökün. Okaliptüs yağını aktarlarda kolaylıkla bulabilirsiniz. Ve sıcak suyun üzerine  kafanıza bir havlu örterek eğilim nefesine çekmeye çalışın. Bu yöntem ile burun tıkanıklığınız kısa zamanda geçecektir.

Devamını Oku