"Şok Diyet" Olarak Etiketlenenler

Limonlu Su Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır?

Diyet kategorisine 3 Kasım, 2016 tarihinde eklendi

Sosyal medyada karşımıza su diyeti ile zayıflayanlar çıksa bile zaman zamanda su diyeti öldürdü gibi haberleri de okumak mümkün. Su diyetiyle kilo verenler, zayıflayanlar var elbet ama bu düşünülen gibi sadece su içip başka bir şey yeyip içmemek değil :) Aşağıda anlatacağımız limonlu su diyeti ile bu diyet hakkında daha fazla bilgiye sahip olabilir veya denemek isteyebilirsiniz.

Önce fiziksel yapımız kuvvetlenmeli

limonlu su

İnsanların sağlıklı yaşayabilmesi için, öncelikli olarak fiziksel olarak daha sağlıklı bir yapıya sahip olması gerekiyor. Bu konuda pek çok uzman araştırmalarına ağırlık verirken, şok diyet uygulamaları sayesinde ideal kilosuna kavuşmak isteyen insanlara çok önemli fırsatlar sunuluyor. Son dönemler içerisinde sıkça duyduğumuz su diyeti, bu konuda insanlar için gerçekten iyi bir fırsat oluşturabilir.

Limonlu su diyetiyle zayıflamak mümkün!

limonlu su diyeti

Özellikle bir kaç kilo fazlası olan insanların, şok diyetlerle forma girme çalışmaları son dönemlerde hız kazandı. Eğer böyle bir sorununuz varsa, sizin de uygulayacak yöntemleriniz ve alacak tedbirleriniz mevcut. Sağlık için hiçbir yan etkisi olmamakla birlikte, limonlu su içerek kısa zamanda kilo verme şansına sahip olabilirsiniz.

Sabah bir bardak ılık suya limon sıkarak, ilk öğününüzü bu şekilde oluşturabilirsiniz. Ihlamur, papatya ve melisa çayı ile devam edeceğiniz süreçte, alacağınız bu sıvılar gerçekten kilo vermenizde etkili olabilir. Zencefil yine bu konuda etkili olmakla birlikte, toz şeklinde veya çay şeklinde tükettiğiniz zaman, sıvı olarak kilo vermenize katkı sağlayan bir araca dönüşüyor. Yemeklerden önce 2 bardak su takviyesiyle, hem iştahınızı kontrol altına alabilirsiniz hem de gıda tüketimi konusunda daha kontrollü olabilirsiniz. Yeşilliği bol sebzeler ve çeşitli bitkilerden oluşturacağınız öğünler, şok süreçte diyet için size iyi bir yardımcı olabilir.

Hızlı kilo vermek hiçte zor değil!

su akan çeşme

Ana öğünlerde yemekten önce su içmek iyi bir yöntem. Bununla birlikte ara öğünlerde bitki çaylarıyla destekleyeceğiniz su diyeti, kısa zamanda bir kaç kilo vermek için etkili bir çözüm aracı. Elbette ki sağlıklı bir fiziki yapıya sahip olmak için, pek çok insanın kilo vermesi gerekebilir. Eğer kilolarınız daha çok ve sorunuz bu konuda daha büyükse, farklı diyet uygulamaları size bu konuda yardımcı olabilir.

Devamını Oku

2 Günde 3 Kilo Verdiren Hurma Yoğurt Diyeti

Diyet kategorisine 24 Aralık, 2015 tarihinde eklendi

Artık hurma yoğurt diyeti yapanlar 2 günde 3 kilo verebiliyor? Evet artık hurma yoğurt diyetini uygulayarak sizde sağlıklı bir biçimde 2 günde 3 kilo verebilirsiniz. Tabi ki bu diyeti her zaman uygulayarak çok hızlı bir biçimde zayıflayanlar yararınıza değildir. Bu yüz aralıklar ile uyguladığınız bu diyet sizi hem forma sokacak hem de formda bir vücut görünce sizi mutlu edecektir.

hurma yoğurt

Nasıl Yapılır?

Hem masrafsız hem de çok kolay yapılan bu diyet sizin vaktinizi almayacaktır. Şimdi nasıl yapıldığına geçelim.

  • Sabah saat10:00‘dan önce kahvaltı yapmak yerine bu saat aralığında bir kase yoğurt ve yanında 7 adet hurma yiyeceksiniz.
  • Öğlen vakti aynı şekilde bir kase yarım yağlı yoğurt ve 7 adet hurma tüketelim.
  • Akşamda saat 19:00’dan önce yine aynı şekilde 1 kase yarım yağlı yoğurt ve 7 adet hurma yiyebilirsiniz.

Bazen artık farklı tatlar isteyebilirsiniz. İlk kez diyete başlayanlar için böyle bir istek olabilir o zaman ise akşamları bir adet salatalık tüketebilirsiniz. Ama kesinlikle tuz eklememelisiniz.

İçecek olarak siyah çay az kullanmalısınız. Şekersiz olarak günde bir bardak içebilirsiniz. Diğer bir içecek olarak yeşil çay’da içebilirsiniz. Yeşil çayı en fazla günde iki bardaktan fazla içmeniz zararlı olabilir. Ama elma çayını istediğiniz kadar içebilirsiniz.

Bu diyet ile vücuttaki yağların yakılmaya başlandığını 2. Gün sizde hissedeceksiniz. Karın bölgesinde daha çok etki eder bu diyet.

Şimdi merak edenler için hurma ve yoğurdun vücuttaki yararlı etkilerine bir bakalım.

Hurmanın Sindirime Etkisi

hurma diyeti

Hurmanın sindirimde büyük etkisi vardır. Hurmadaki lif ve şeker sindirim sisteminin güzelleşmesinde en büyük etkendir. Hurmada bulunan bu lifler bünyede musil etkisi yaratarak kilo vermenize neden olacaktır.

Yoğurdun Sindirime Faydası

yoğurt diyeti

Sabah kahvaltıdan önce yenen yoğurt bağırsakların daha güzel çalışmasını sindirimin hızlıca olmasını sağlar. Yediğiniz yoğurtta en çok vitamin yoğurdun suyunda saklıdır. Kesinlikle suyunu dökmemeli ve içmelisiniz. Yoğurtta olan B vitamini süzme yoğurtlarda bulunmaz çünkü B vitamini en çok suyunda saklıdır.

Sizde 2 günde 3 kilo verdiren şok diyeti yarından itibaren uygulayabilir sizde fazla yağlarınıza veda edebilirsiniz. Hurma yoğurt diyetinden etkisini hemen hissedip memnun kalacağınızdan eminiz.

Devamını Oku