"Sosyal Medya Haberleri" Olarak Etiketlenenler

Sosyal Medya Depresyona Sokuyor!

Sağlıklı Yaşam kategorisine 8 Haziran, 2017 tarihinde eklendi

Sosyal medya ve depresyon ilişkisi, bilim insanları tarafından öncelikli konulardan birisidir.  Pittsburgh Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde gerçekleşen araştırmalar sonucunda, sosyal medyayı uzun süreli kullanan gençlerin depresyona yakalanma riskinin fazla olduğu belirtilmiştir. Aynı zamanda, ekonomik dengesi yüksek olan ülkelerin depresyonla savaşma şansının yüksek olduğunu da eklememiz gerekiyor. İnternet üzerinde yer alan sosyal medya platformları ve kullanımıyla ilgili detaylı soruların sorulduğu bu araştırmada, %90 olarak aktif bir kullanımın gerçekleştiği gözlemlenmiştir. Sürekli olarak kontrol edilmesi ve depresyon oranının yüksek olması, sosyal medyanın insan sağlığına etkisini ortaya koymuştur.

Devamını Oku

Ahmet Hakan Saldırısı PKK Tarafından Yapılmış

Güncel Kadın Blogları kategorisine 5 Ekim, 2015 tarihinde eklendi

Hürriyet Gazetesi Yazarı Ahmet Hakan‘a İstanbul Nişantaşı’nda evinin yakınlarında yapılan saldırı sonucu burnu ve kaburgasında kırıklar olduğu tespit edilmesi ve 1 gün sonra taburcu edilmesinden sonra Ahmet Hakan saldırısı kimin ve ya kimlerin yapmış olduğu çokça sorgulandı. Taksimde protesto gerçekleştirildi. Facebook’ta destek grupları kuruldu. Twitter’da günlerce trend topic oldu. Aydın Doğan kamera karşına geçip açıklamalar yaptı. Her zaman ki gibi seçimlerden önce yine bir algı operasyonu gerçekleştirildi. Özellikle Ahmet Hakan saldırısı Ak partili milletvekili Abdürrahim Boynukalın üzerine yıkılmaya çalıştı. Siyasi rant elde ettirmemek amacıyla Boynukalın Twitter üzerinden “bir gazeteciyi dövdürecek kadar kalleş değiliz” açıklaması yapmak zorunda bırakıldı. Yaklaşık 1 haftadır Türkiye gündemini meşgul eden Ahmet Hakan’a yapılan saldırı detayları gün geçtikçe ortaya çıkmaya başladı.

ahmet hakan saldırısı

AHMET HAKAN’A SALDIRANLARDAN BİRİ PKK ÜYESİ ÇIKTI

Ahmet Hakan saldırısını yapan 4 kişiden biri olan Uğur Adıyaman ‘ın PKK kamplarını birçok kez ziyaret ettiği ve üzerinde PKK uzantısı YPG ve YPJ yazan tişört ile fotoğrafları oraya çıktı. Önceden planlanan saldırı öncesi Uğur Adıyaman’ın AK Parti Fatih İlçe Teşkilatına üye olduğunu tespit edildi. Buda operasyonu AK Parti milletvekili Boynukalın’a yıkma çabalarından biri olarak gösteriliyor.

İşte Hürriyet Yazarı Ahmet Hakan’a saldırısına karışan Uğur Adıyaman’ın diğer fotoğrafları;

ahmet hakana saldıran pkklı

uğur adıyaman ypg tişörtüyle fotoğrafı

saldiriyi gerçekleştirenlerden biri pkk kampında

Pkk destekçisi HDP’ye yakınlığı ile bilinen Ahmet Hakan’a PKK bir saldırıyı neden düzenledi dersiniz?

 

Devamını Oku

Emine Erdoğan’ın Elinde Pkk Bayrağı Varmı?

Güncel Kadın Blogları kategorisine 9 Eylül, 2015 tarihinde eklendi

Son dönemlerde özellikle Twitter ve Facebook gibi sosyal medya mecralarında tartışılan bir konu bu. Malum karakteri bozuk bazı kitleler tarafından Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan elinde pkk bayrağı montaj edilmiş ve sosyal medyaya servis edilmiştir.  Sosyal medyada gördüğümüz herşeye inanmak yerine önce bir araştırmak gerekir.

Öncelikle sosyal medyada dönen Emine Erdoğan’ın elinde pkk bayrağı montaj edilen o fotoğrafa bakalım.

emine erdoğan pkk bayrağı sallıyor montajı

Bizde sosyal medyada Emine Erdoğan’ın bayrak sallama haberleri görünce araştırmayı tercih ettik. İnanmadan önce her akıl sahibi insanın yapması gerekeni yaptık. Araştırdık.

İşte resmin orjinal hali;

emine erdoğan bayrak

Önce bir birey olarak bu montajlara ve milleti galeyana getirmek, Türk milletini birbirine düşürmek isteyen bazı çevrelere sessiz kalmak, susmak, görmezden gelmek istemiyorum artık. Çünkü bunlara bir şey demeyince, görmezden gelince, köpektir havlasın deyince ülkeyi harabeye çevirmek istiyorlar. Bundan sonra nerede bir şereften yoksun, nerede milleti geri zekalı sanan ama aslında kendisi geri zekalı olan bir haşere varsa susmayacağız. İslam ümmetinin huzurunu kaçıranın, huzurunu kaçıracağız. Kendisi gibi saf insanları da kandırmalarına izin vermeyeceğiz! Sözde kürdistan hayali kuran vatan hainleri ve İslam düşmanlarının basit oyunları bunlar.

Etnik milliyetçiliğe dayalı özerklik ya da yerel yönetimlerin kuvvetlendirilmesi adı altında yapılacak faaliyetler; barış ve demokrasi değil, kan göz yaşı getirecektir. Bunun müstakbel sorumluları, suçu başkasında aramasınlar. Bir olalım, iri olalım, diri olalım!

Ve son olarak Emine Erdoğan PKK Bayrağı tartışmalarına böylece bir son vermiş de olalım.

Devamını Oku