"Tesettür çanta şal kombin" Olarak Etiketlenenler

Tesettür Sokak Stili ve Kombinleri

Moda kategorisine 7 Eylül, 2015 tarihinde eklendi

Daha öncede 2015 tesettür sokak modası başlıklı bir makale yayınlamıştık. Bu makalemizde de daha çok tesettür sokak stili ve tesettür sokak kombinleri hakkında konuşacağız. Bu sokaklarda neler var? sokak modasında neler oluyor? hangi moda akımının rüzgarın da esiyor sokaklar…

Tesettür modasının en güzel tasarımlarından olan sokak modasının hepimize etkisi büyüktür. Hatta ünlü tasarımcıların tasarımlarına bile yön veren sokaklardır. Yani moda sokaklar da hanımlar. Hepinizin aslında dolabında bu parçalardan var. Umarım resimlerdeki stiller sokak modası kombini yapmanızda sizlere yardımcı olur.

Bugün tesettür sokak stilinin olmazsa olmazlarından 5 tane  parça seçtim.

1- Tesettüre Uygun Jeanler
Başlıktan da okuduğunuz gibi hanımlar jean diyorum ama tesettüre uygun diyorum. Sokak modasına uymak adına standartlarımıza aşmayalım. Daha bol kot pantolon örnekleri gösterebilmek isterdim sizlere. Ama bunlarıda kötü örnekler olarak alabiliriz. Mesela özellikle aşağıda sağdaki yırtık pantolonlu kombin oldukça çirkin olmuş. Tesettür duruşunu zedelediğini düşünüyorum. Kot pantolonları sokaklarda görmediğimiz an yok tesettürde de karşımıza sokaklarda çıkıyor yine. Giyin ama bol giyin en azından üzerine uzun bir tunik modeli almayı unutmayın.

tesettür sokak stili
2-Sırt Çantaları
Sokak demek rahat demek  özgür demek  bu yüzden renkli bez çantalarımız sırtımızdan eksik olmasın.

kadın renkli çanta
3-Yüksek Bel Etekler
Yüksek bel tesettür eteklerde hemen hemen herkesi sarmış. Brokar kumaştan yapılanlarda en favoriler. Sadece sokakta değil farklı kombinlerle özel günlerinizde bile kullanabilirsiniz. Sokak modası adı altında önerebileceğim en kıyametli parçalardan.

uzun etek kombinleri
4-Renkli Takılar
Genciz hangi renksin gökkuşağıyım içim cıvıl cıvıl diyor gençler kollarında bileklikler yüzükler kolyeler olmadan olmaz. Takınıza veya diğer detaylarınıza uykun kolye modelleride seçmeden dışarı çıkmayın:)

tesettür takı stili
5-Rugan Ayakkabılar

Sokak modasının en beğendiğim bir parçayıda sona bıraktım. Bir ayakkabı meraklısı olarak bu ayakkabıları yeni sezonda çok beğendim.  Sokak modasında jean pantolon altına üstüne tunik kombinleyerek kullanmanızı da şiddetle öneririm.

ayakkabı kombinleri ve stilleri

Şimdi çıkın sokağa bakın her beş tesettürlü genç bayan da bunlardan göreceksiniz . Sizde 2015 – 2016 sokak modası trendleri nedir, sokak modasında neler var bilmeden giyinmeyin bayanlar.

Devamını Oku

Tesettür giyim çanta modelleri ve fiyatları

Moda kategorisine 10 Ağustos, 2015 tarihinde eklendi

Her kıyafetimizin tamamlayıcısı çantalarımızdır. Çanta modelleri aslında bir aksesuar parçasıdır. Muhafazakar giyim kombinlerimizde aksesuarlarımızı seçerken de dikkat etmemiz gereken unsurlar vardır. Bugün ki yazımda kıyafete göre çanta seçimi hakkında sizi bilgilendirip. Tesettür giyim çanta modellerini size en güzel tesettür kıyafet kombinleri  ile anlatacağım. En güzel çanta modelleri 2015 modasında nelerdir göstereceğim.

Çanta nedir ve kadınlar neden çanta taşır?

Ufak bir açıklama yapalım sonra modayla ilgili kombinlerine geçebiliriz. Öncelikle çanta  belli ebatlarda tasarlanmış ilk olarak kadınların kullandığı içine her türlü kısa yada uzun seyahat öncesi eşyalarımızı koyduğumuz kumaştan yapılmış bir aksesuardır. Önceden sadece bayanların kullanım alanlarını süslerdi. Ama zaman  ilerledikçe erkeklerde de taşıyacak eşyalar günlük hayatta fazlalaştıkça onlarda çanta kullanmaya başladı. Neyse bırakalım erkekleri şimdi çanta modellerinin modayla uyarlanışına tesettür kombinlerimize nasıl ekleyeceğimize bakalım.

Çanta modelleri ebatlarına göre değişir. Bazı kıyafetlerimiz de küçük çanta modellerini bazı kıyafetlerimiz de standart boylardaki çanta modellerimi tercih edebiliriz. Kısa askılı çantalar uzun askılı çantalar, sırt çantaları birçok tercih edebileceğimiz çanta modelleri vardır.

tesettür çanta

Resimdeki modeldeki gibi bez çantalar 2015 yılının en moda çantalarıdır. Günlük hayatta tesettürde spor giyim kombinlerimizde de kullanabiliriz.

tesettür giyim çanta

2015 modasın da püsküller artık çantalara da sıçradı. Ama bu püsküller taba renk çantalarda ve süet kumaşlarda daha çok tercih ediliyor. Bu çantaların fiyatları aslında ucuz ama pahalı markaları işin içine sokarsanız pahalı fiyatları görebilirsiniz. Ya da piyasadan 55 TL – 70 TL arasına alabilirsiniz.

2015 tesettur canta kombinleri

Son dönemki çok parçalı bu çantaları da unutmadan söyleyeyim. Sizde benim gibi  yanında çok eşya taşıyanlardan iseniz sizin içinde en ideal çantalar bunlardır. Bu tesettür çantalar her eşyanızı ayrı ayrı koyabilirsiniz.

tesettür giyim çantaları ve kombinleri

Yukarıdaki kombinler de ayakkabı ve çanta kombinlenmiştir.  Böyle bir çanta ve ayakkabı kombinine  100 ila 250 TL arası fiyatlara sahip olabilirsiniz.  Sizde tesettür giyimde çanta modelleri seçerken kıyafetlerinizle kombinlemeye dikkat edin.

Güzel kalın…

Devamını Oku