"Twitter Haberleri" Olarak Etiketlenenler

Sosyal Medya Depresyona Sokuyor!

Sağlıklı Yaşam kategorisine 8 Haziran, 2017 tarihinde eklendi

Sosyal medya ve depresyon ilişkisi, bilim insanları tarafından öncelikli konulardan birisidir.  Pittsburgh Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde gerçekleşen araştırmalar sonucunda, sosyal medyayı uzun süreli kullanan gençlerin depresyona yakalanma riskinin fazla olduğu belirtilmiştir. Aynı zamanda, ekonomik dengesi yüksek olan ülkelerin depresyonla savaşma şansının yüksek olduğunu da eklememiz gerekiyor. İnternet üzerinde yer alan sosyal medya platformları ve kullanımıyla ilgili detaylı soruların sorulduğu bu araştırmada, %90 olarak aktif bir kullanımın gerçekleştiği gözlemlenmiştir. Sürekli olarak kontrol edilmesi ve depresyon oranının yüksek olması, sosyal medyanın insan sağlığına etkisini ortaya koymuştur.

Devamını Oku

Modanisa’nın Tesettür Defilesine Tepkiler Çığ Gibi!

Güncel Kadın Blogları kategorisine 15 Mayıs, 2016 tarihinde eklendi

Geçtiğimiz gün 13-14 Mayıs tarihinde İstanbul Kadıköy Haydardapa Garı’nda yapılan tesettür giyim defilesine ülkemizdeki tepkiler çığ gibi büyüyor. 2 gündür polisin yüksek güvenlik önlemleri arasında devam eden Modanisa tesettür defilesi, Özgür- Der üyesi yaklaşık 100 kişi akşam saatlerinde Haydarpaşa Garı’na gelip defileyi protesto etti.

Özgür-Der Üyeleri Protesto Etti!

Özgür-Der üyeleri Modanisa defilesi yapılan Haydarpaşa Garı’na gelip, “Tesettür bizim onurumuzdur.” “Teşhir İçin Değil, Takva İçin Tesettür”sloganları atarken sık sık tekbirler getirdi. Ayrıca protesto esnasında “Tesettür Moda değil, Allah’ın Emridir! Yozlaştırılamaz.” “Tesettürün Modası Olmaz.”, “Kapitalizmin nesnesi Olma.”  pankartları açtı.

tesettür defilesine protesto

Modanisa defilesine Özgür-Der üyelerinin yaptığı protestoyu aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Akit Gazetesi Bombaladı – Tesettüre İhanet!

Türkiye’nin en popüler gazatelerinden Akit ise tesettür defilesine en sert tepkilerden birini gösterdi. ”Tesettüre İhanet!” başlığında çok sert bir haber yaptı. Akit Gazatesi;

“Ülkemizi kaba kuvvetle işgal edemeyeceğini anlayan malum çevreler çeşitli yollarla dini değerlerimizi ve ahlakımızı yozlaştırmak için ellerinden geleni yapıyor.” dedi.

Akit gazetesinin haberini aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Tesettür Defilesine En Büyük Tepki Sosyal Medyadan

Twitter üzerinden #tesettureihanet hashtagi ile defileye hala yoğun şekilde protesto var. Öne çıkanlardan bazıları şöyle.

Bir diğer sosyal ağ Facebook’ta da aynı hashtag üzerinden tepkiler devam etti. Modanis defilesine birçok sayfa ve kişilerden tepkiler yağıyor.

facebook'da defileye tepki

tesettüre ihanet

tesettüre ihanet tepkileri

Devamını Oku

Ahmet Hakan Saldırısı PKK Tarafından Yapılmış

Güncel Kadın Blogları kategorisine 5 Ekim, 2015 tarihinde eklendi

Hürriyet Gazetesi Yazarı Ahmet Hakan‘a İstanbul Nişantaşı’nda evinin yakınlarında yapılan saldırı sonucu burnu ve kaburgasında kırıklar olduğu tespit edilmesi ve 1 gün sonra taburcu edilmesinden sonra Ahmet Hakan saldırısı kimin ve ya kimlerin yapmış olduğu çokça sorgulandı. Taksimde protesto gerçekleştirildi. Facebook’ta destek grupları kuruldu. Twitter’da günlerce trend topic oldu. Aydın Doğan kamera karşına geçip açıklamalar yaptı. Her zaman ki gibi seçimlerden önce yine bir algı operasyonu gerçekleştirildi. Özellikle Ahmet Hakan saldırısı Ak partili milletvekili Abdürrahim Boynukalın üzerine yıkılmaya çalıştı. Siyasi rant elde ettirmemek amacıyla Boynukalın Twitter üzerinden “bir gazeteciyi dövdürecek kadar kalleş değiliz” açıklaması yapmak zorunda bırakıldı. Yaklaşık 1 haftadır Türkiye gündemini meşgul eden Ahmet Hakan’a yapılan saldırı detayları gün geçtikçe ortaya çıkmaya başladı.

ahmet hakan saldırısı

AHMET HAKAN’A SALDIRANLARDAN BİRİ PKK ÜYESİ ÇIKTI

Ahmet Hakan saldırısını yapan 4 kişiden biri olan Uğur Adıyaman ‘ın PKK kamplarını birçok kez ziyaret ettiği ve üzerinde PKK uzantısı YPG ve YPJ yazan tişört ile fotoğrafları oraya çıktı. Önceden planlanan saldırı öncesi Uğur Adıyaman’ın AK Parti Fatih İlçe Teşkilatına üye olduğunu tespit edildi. Buda operasyonu AK Parti milletvekili Boynukalın’a yıkma çabalarından biri olarak gösteriliyor.

İşte Hürriyet Yazarı Ahmet Hakan’a saldırısına karışan Uğur Adıyaman’ın diğer fotoğrafları;

ahmet hakana saldıran pkklı

uğur adıyaman ypg tişörtüyle fotoğrafı

saldiriyi gerçekleştirenlerden biri pkk kampında

Pkk destekçisi HDP’ye yakınlığı ile bilinen Ahmet Hakan’a PKK bir saldırıyı neden düzenledi dersiniz?

 

Devamını Oku

Kabe’de Vinç Devrildi! En Az 65 Ölü Var

Güncel Kadın Blogları kategorisine 11 Eylül, 2015 tarihinde eklendi

Kabe’de etkili olarak devam eden fırtına nedeniyle vinç devrildi ve vincin devrilmesi sonucu 65 hacının öldüğü, 80 hacının da yaralandığı bilgisi ulaşıldı. Ölü ve yaralılar içerisinde Türklerinde olduğu söyleniyor.

Kabede vinç düştü

Suudi Arabistan’ın Sivil Savunma Birimi  Twitter sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yaptı;

 “Şu ana kadar ölü sayısı 65’e, yaralı sayısı ise yaklaşık olarak 80’e ulaştı”

denildi.  Açıklamaya buradan ulaşabilirsiniz.

Şuanda bölgede çok sayıda sivil savunma ve arama kurtarma ekiplerinin olduğu bildirildi. Suudi Arabistan’ın Mekke kentinde Kabe’de vincinin düşmesiyle birlikte 20 adet ambulansın hemen geldiği ve ölü yaralılara olay yerinde müdahale ettiği akabinde hastanelere sevkedildikleri bilgisi verildi.

VİNÇ DEVRİLDİ! KABEDE VİNÇ KAZASI

Kabe’yi genişletme çalışmaları yapılması sebebiyle içeride vinç bulunuyordu. Bir süredir devam eden etkili fırtına ile vinç devrildi. Vincin kabe çıkışına düşmesi nedeniyle birçok hacının üzerine düştü. Vincin devrilmesi sonucu şu ana kadar 65 ölü ve 80 yaralının olduğu haberi verildi. Hacılar içinde Türklerinde olduğu bilgisi verildi. Ama henüz Türk vatandaşlara dair herhangi bir ölü yada yaralı bilgisi verilmedi.

KABE’DE VİNÇ DEVRİLDİĞİ SIRADA AMATÖR BİR KAMERA ÇEKTİ

 

Son edindiğimiz bilgilere göre;

87 hacının vefat ettiğini öğrendik. Ölenler arasında 2 tanede türk vatandaşı var.

Ölen Ve Yaralanan Türk Hacı Adaylarının Kimlikleri de Belli Oldu.

Hayatını kaybeden Türk hacı adaylarının isimleri:

Trabzon – Erol Karaağaçli

İstanbul – Abdülkadir Gökmen

Yaralı olan tedavi gören Türk hacı adaylarının isimleri;

Yusuf Emsal
Nurettin Günaydın
İsa Saraç
Hasan Yoldaş
Cennet Kavaç
Mehmet Aslantaş
Abdullah Öresin
Abdulgazi Savaş
Zeki Erdem
Mustafa Boz
Mehmet Ali Ünal
Feride Karaağaçlı
Mehmet Türkmen
Habip Barlalı
Refiye Üret
Safiye Yıldız

Yaralararımız arasında hayati tehlikesi olan hacı adayımız yok. Tüm ümmetin başı saolsun…

Devamını Oku

Emine Erdoğan’ın Elinde Pkk Bayrağı Varmı?

Güncel Kadın Blogları kategorisine 9 Eylül, 2015 tarihinde eklendi

Son dönemlerde özellikle Twitter ve Facebook gibi sosyal medya mecralarında tartışılan bir konu bu. Malum karakteri bozuk bazı kitleler tarafından Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan elinde pkk bayrağı montaj edilmiş ve sosyal medyaya servis edilmiştir.  Sosyal medyada gördüğümüz herşeye inanmak yerine önce bir araştırmak gerekir.

Öncelikle sosyal medyada dönen Emine Erdoğan’ın elinde pkk bayrağı montaj edilen o fotoğrafa bakalım.

emine erdoğan pkk bayrağı sallıyor montajı

Bizde sosyal medyada Emine Erdoğan’ın bayrak sallama haberleri görünce araştırmayı tercih ettik. İnanmadan önce her akıl sahibi insanın yapması gerekeni yaptık. Araştırdık.

İşte resmin orjinal hali;

emine erdoğan bayrak

Önce bir birey olarak bu montajlara ve milleti galeyana getirmek, Türk milletini birbirine düşürmek isteyen bazı çevrelere sessiz kalmak, susmak, görmezden gelmek istemiyorum artık. Çünkü bunlara bir şey demeyince, görmezden gelince, köpektir havlasın deyince ülkeyi harabeye çevirmek istiyorlar. Bundan sonra nerede bir şereften yoksun, nerede milleti geri zekalı sanan ama aslında kendisi geri zekalı olan bir haşere varsa susmayacağız. İslam ümmetinin huzurunu kaçıranın, huzurunu kaçıracağız. Kendisi gibi saf insanları da kandırmalarına izin vermeyeceğiz! Sözde kürdistan hayali kuran vatan hainleri ve İslam düşmanlarının basit oyunları bunlar.

Etnik milliyetçiliğe dayalı özerklik ya da yerel yönetimlerin kuvvetlendirilmesi adı altında yapılacak faaliyetler; barış ve demokrasi değil, kan göz yaşı getirecektir. Bunun müstakbel sorumluları, suçu başkasında aramasınlar. Bir olalım, iri olalım, diri olalım!

Ve son olarak Emine Erdoğan PKK Bayrağı tartışmalarına böylece bir son vermiş de olalım.

Devamını Oku

Optik İllüzyon Yaratan Elbise

Güncel Kadın Blogları kategorisine 3 Eylül, 2015 tarihinde eklendi

Bugün ilgimi çeken optik illüzyon yaratan elbise konusunu sizlerlede paylaşmak istedim. İsmi bile insanda merak uyandırıyor değil mi? Son zamanların en ilgi çekici neşe uyandıran kıyafetlerindendir optik illüzyon elbise modelleri. Hatta kısa bir süre önce Tumblr’da paylaşılıp sonra Twitter’da trend topic olan ve adeta dünyayı ikiye bölen elbise internet ortamında bir savaşın çıkmasına sebep olmuştu. Sarı, beyaz, mavi ve siyah renkleri olarak tartışılan  dünyayın ikiye bölen bu elbiseyi öncelikle hatırlayalım.

dünyayı ikiye bölen elbise

Tabi burada yapılan fotoğraflarla optik illüzyon denilen ışıklar yardımıyla insanın göz yanılmasını sağlayan bir şey. Arkadan verilen ışık yüzünden bazı insanlar elbiseyi sarı siyah gibi renkler olarak görebilmekte.

Önce optik illüzyon nedir bir bakalım… Optik illüzyon nedir?

Optik illüzyon göz yanılmasıdır. Bir nesneye baktığınızda gözün gerçek ile  gerçek olmayanı ayıramamasıdır. İşte kadın moda dünyasına da hatta tesettür giyime yansıması da bu şekildedir.

optiz illuzyon tesettür elbise

Bu kıyafetlerde gözümüzün gördüğü ile nesnel gerçeklik hiç örtüşmüyor. Yeni sezonda optik illüzyon karışımıza 60 ‘lı yılların moda akımıyla çıkarak daha da farklı bir duruş sergiliyor. Bir zamanlar 1960 ‘lı yıllarda madde kullanımı üst safhadaydı. Modacılar ise bu durumu günümüze tasarım şekillerine yansıtarak getirmeye çalışmıştır. O dönemler görülen halüsinasyonları tasarımlarına yansıtmaya çalışmışlardır.

Optik illüzyonu kullanarak bir çok yöntemler ile gözleri yanıltıp daha zayıf ya da daha uzun görünme şansına sahip olabilirsiniz.

optik illüzyon elbiseler

Şimdi sizlere vereceğim 5 madde ile kıyafetlerinizde ölçülerinizi göz yanılsamasına uğratabilirsiniz.

5 madde de optik illüzyonun ipuçlarından öneriler

  1. Boynunuzu daha uzun göstermek için boğazlı modelleri tercih etmek
  2. Vatka kullanarak omuzlarınızı daha geniş göstermek
  3. Beli daha ince göstermek için uzun kolye ve V kalıplı modeller tercih etmek
  4. Kalça kısmı geniş olan bayanlar için düz paça pantolon tercih etmek
  5. Son olarak pantolona yapılan ütü çizgisi ile uzun görünmek
Devamını Oku