"Yüksek Belli Etek" Olarak Etiketlenenler

Kadınlarda Boyu Uzun Göstermenin Yolları

Moda kategorisine 4 Kasım, 2015 tarihinde eklendi

Hepimiz ince ve uzun fiziklere tabi ki de özeniyoruz. Özentimize ulaşmaya çalışırken de kısadan hilelere başvurmuyor değiliz. Bugün sizler için bu hileleri tek bir çatı altında toplayalım da zorlanmayın diye düşündük. Kadınlar için boyu uzun göstermenin yolları nedir anlatalım istedik.

İşte Boyu Uzun Göstermenin 6 Adet Püf Noktası

1- Dik Çizgili Elbiseler Seçin…

dik çizgili tesettür elbise

Dikey çizgileri hayatınıza ekleyin. Yatay çizgili elbise bluz her türlü eşyadan uzak durun. Sadece dik çizgiler yerine aksesuar seçimlerinizde de dikey olan modelleri ilk tercihleriniz arasında bulundurmanız boyu uzun gösteren hileler arasında ilk önerimizdir.

2- Tek Renk Giyinme…

uzun gösteren elbise

Kıyafetlerinizi kombin yaparken her zaman koyu ve tek renk yapacağınız kombinler daha uzun durmanızı sağlayacaktır.

kayranın tesettür elbisesi

Çünkü baştan aşağı tek renk giyinmek göz yanılmasına sebep olur ve daha uzun bir siluet meydana çıkarır.

3- Yüksek bel etek giyin…

çift renkli elbiseler

Etek seçimleriniz ne kadar düşük bel ve kısa boylarda olursa kısa görünmenize neden olabilir. Siz modellerlinizi seçerken yüksel bel etek modellerine yoğunluk gösterin.

4- Pantolon ve Ayakkabı Uyumu Yakalayın…

uzun gözükmeye yarayan kombin

Pantolon ve ayakkabı uyumunuzu yakalayın. Renkli bir pantolon giydiğinizde aynı renkte tercih edilen topuklu ayakkabı bacak boyunuzun daha uzun görünmesini sağlayacaktır.

5- Ara Boy Paltolar Seçin…

boyu uzun gösteren palto

Kış sezonunda olduğumuzdan dolayı palto modelleri seçerken eğer daha uzun görünmek istiyorsanız kısa ceket tarzı kaban ve palto modelleri yerine daha diz ve kalça arasında kalan palto modellerini tercih edebilirsiniz.

6- Uzun Kolye Modelleri Tercih Edin…

boyunuzu uzun gösterecek kadın aksesuarları

Uzun kolyeler her zaman daha endamlı ve daha uzun göstermeye yarayan aksesuarlardandır. Kombinlediğiniz uzun kolye modelleri ile hem şık hem de uzun görünebilirsiniz.

Devamını Oku

Karın Bölgesini Saklayan Kıyafetler

Moda kategorisine 6 Ekim, 2015 tarihinde eklendi

Bu yazımızda dedik ki dertlerimizi hemen çözemiyorsak kısa vadede çözümler yaratalım. Her bayanın tabi ince olanlar hariç derdidir bu sorun. Karın bölgesini saklayan kıyafetler nelerdir diye, ne giysem kamufle ederim diye cin düşünceler içine hepimiz girdik :) Bende sizler için tesettür giyime uygun bir şekilde karın bölgesini gizleyen kıyafetler derlenmiş yazımı paylaşmak istedim. Aslında göbek yağlarımızdan kurtulmanın yolu sporu unutmamalıyız ama her zamanda spor yapamayız ki. Neyse uzatmadan hilelerimize geçelim.

1- Düşük Bel Pantolonlar

Başlığımıza aldanmayın düşük bel pantolon önermiyoruz düşük bel pantolonları dolaplardan atıyoruz. Bir zamanlar fazlasıyla moda olan bu pantolonlar belki göbekteki simitlerimizin (kötü tabir ama) oluşmasına neden olmuş olabilirler. Düşük bel pantolonların karın bölgesini fazlasıyla meydana çıkaracağı için kesinlikle önermiyoruz.

 

düşük bel tesettür pantolonlar

2- İki Parça Elbise Karın Bölgenizi Gizleyecektir

Kıyafetlerinizi seçerken tek parça olan elbiseler yerine iki parça elbiseler seçip karın bölgesini gizleyebiliriz.

bayan kısa paça modası

3- Yüksek Bel Etekler Karın Bölgesini Saklarlar

Etek seçimlerinizde sizde yine pantolon gibi yüksek bel olan etekleri seçerseniz karın bölgenizi gizlemek hayal olmaktan çıkar. Resimdeki gibi yüksek bel etek hatlarınızı daha güzel gösterecektir.

tesettür leopar etekler

4- Korse Almak En Kolay Çözüm Yolu

Korseleri hayatımıza sokmanın zamanı beklide gelmiştir.  Şekillendirici bir korse alarak kıyafetleriniz kusursuz bir şekle sahip olabilirsiniz ama rahat olamayacağınızı da göz önünde bulundurmayı unutmayalım. Resimdeki yarım korseleri tercih ederseniz gün içerisinde sorun yaşayabilirsiniz. Tüm bedeni saran zıbın korseler ise rahatlıkta bir numaradır.

 

tesettür kadın korse resmi

 

5- Büyük Tokalı Kemerler Alternatifiniz Olabilir

Pantolon olsun etek olsun kullanabileceğiniz aksesuarlardan büyük tokalı kemerleri seçerek karın bölgesini gizleyebilirsiniz.

büyük kemerli kapali kırmızı kapalı elbise

Son olarak bu kadar hileyi yapmak yerine diyet programınızı hazırlayıp günlük belli spor hareketlerinizi yapıp kesin çözümlerle karın bölgesi saklayan kıyafetler yerine her istediğinizi giyebilirsiniz. Dilerseniz diyet blogu sitemize tıklayarak en güzel diyetleri keşfedebilirsiniz. Başarılı bir diyet gerçekleştirirseniz fit bir vücuda kavuşabilirsiniz.  Tabi ki bu uzun döneme hitap eden bir konu. Hızlıca bir çözüm için verdiğimiz önerileri deneyebilirsiniz. Farkı hissedeceksiniz!

Önerilerimizle karın bölgesini saklayan veya gizleyen kıyafetler oluşturarak göze batmayacak bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Devamını Oku