"Yuvarlak Güneş Gözlüğü" Olarak Etiketlenenler

Tesettürde Güneş Gözlüğü Modeli Önerileri

Moda kategorisine 17 Aralık, 2016 tarihinde eklendi

Güneş gözlüğünün herhangi bir mevsime uygun mu değil mi diye düşünmeden tesettürde güneş gözlüğü modellerinden bahsetmek istedik.

Bazen yaz kış rahatlıkla takabileceğiniz güneş gözlükleri vardır. Çantanızdan her daim eksik etmeyeceğiniz bu modelleri eşarp bağlama şekillerine göre tercih edebilirsiniz. Tesettürlü hanımların aksesuar olsun diye sıkça güneş gözlükleri tercih edildiği bir sır değil. Şimdi çeşit çeşit güneş gözlüğü modellerini anlatmaya geçelim.

Demir çerçeve güneş gözlük modelleri

güneş gözlüğü takan tesettürlü kadın
Tesettürde de rahatlıkla kullanabileceğiniz bu modeller plastik çerçeve sevenler yerine demir çerçeve tercih edenlerin en çok kullandığı modellerden biridir. Genelde birçok markanın Butik tasarım kullandığı modeller mevcuttur. Daha kalitelilerine daha pahalı fiyatlara satın alabilir dilerseniz bu modelleri daha uygun fiyatlarda da başka markalarda temin edebilirsiniz. Eşarp bağlama yöntemlerinde de bu tür gözlükler her türlü eşarba uyuyabilecek şekildedir.

Kemik güneş gözlük modelleri

kemik günes gözlüğü
Demir ve kemik karışımı güneş gözlük modelleri arasında en sevdiğimiz modellerden biridir. Dış kısmındaki kemik detaylardan kullanılan renkli desenler de olabilir ya da düz renklerde kullanılabilir. Bu gözlüklerin üst kısmı daha geniş olduğundan dolayı eşarp bağlarken yüzünüzü daha fazla saracak şekilde eşarbını bağlama alırsınız.

Kare kemik güneş gözlükleri

kare güneş gözlükleri
Gözleri daha büyük ve dolgun gözüken bayanlara en iyi yakışan modellerden biri kare yada dikdörtgen şeklindeki gözlük modelleridir. Bu modellerde yine şal ya da eşarp rahatlıkla kullanılabilir.

Yuvarlak güneş gözlüğü

tesettürde yuvarlak güneş gözlüğü
Gençlerin en sevdiği modellerin arasında yer alan yuvarlak güneş gözlük modelleri boyutlarına göre ufak bir daha büyük yuvarlaklar olarak değişik türde tercih edilebilir. Kemik çerçeve yazı dili olarak farklı çeşitleri bulunmaktadır. Zamanımıza Bob Marley den gelen bu gözlük modelleri artık tesettürde güneş gözlüğü modelleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır.

Renkli camlı gözlükler

renkli camlı güneş gözlük modelleri
Yaş kış fark etmeksizin her türlü kıyafetin üzerine kombin yapabileceğiniz renkli cam gözlük modelleri yine en trend parçalardan biridir.

Ve Rayban güneş gözlükleri

rayban güneş gözlüğü

Son olarak kendine has güneş gözlükleri ile bilinen Rayban markasından bahsetmek istedim. En sevdiğimiz yuvarlak kedi modelleri ya da kemik modellerini en güzel tasarlayan markalardan biri olan Rayban gençlerin en çok tercih ettiği güneş gözlüğü markalarından biridir. Resimdeki kahve leopar desenli güneş gözlüğü unisex olarak kullanılmakta her türlü kombinleri klasik ya da spor günlerinizde rahatlıkla ekleyebileceğiniz aksesuarlardan biridir. Tesettürde tesettür güneş gözlüğü modelleri arasında bayanların en çok tercih ettiği gözlüklerdendir.

Ayrıca yüz şeklinize uygun gözlük modeli seçmek için tıklayınız.

Devamını Oku

Yüz Şekline Göre Gözlük Seçimi Nasıl Olmalı?

Moda kategorisine 18 Nisan, 2016 tarihinde eklendi

Gözlük seçiminde dikkat edilmesi gereken noktalardan bahsedeceğiz bugün.  Yüz hatlarına ve şekline göre gözlük seçimi ister güneş gözlüğü ister numaralı gözlük olsun dikkat edilirse daha şık bir duruş sergiler.

Havalar iyice ısınmaya başladı. Artık güneş gözlükler raflardan çıktı. Bu sene gözlüklerini değiştirmek isteyenler ya da gözlük alacak olanlar için önerilerde bulanacağız. Hem tesettürlü bayanlar için gözlük seçimi hem de diğer bayanların saçlarına uygun gözlük seçimlerinden bahsedeceğiz.

Dikdörtgen Yüz Şekline Göre Yuvarlak Gözlükler!

Eğer yüzünüz dikdörtgen bir şekle sahip ise yuvarlak çevreli gözlükleri tercih ederseniz yüzünüzün daha yumuşak bakışlara olmasına neden olursunuz.

dikdörtgen yüze gözlük seçimi

Yukarıdaki gözlük damla gözlük olarak bilinmektedir. Dikdörtgen yüzlü iseniz bu şekilleri de kullanabilirsiniz.

İster demir ister plastik çerçeve seçebilirsiniz. Gözlüklerinizin kaşlarınızı kapatmanıza daha dikkat ederseniz yüzünüzde daha şık duracaktır. Gözlüğün asıl kullanım şekli kaşlara kadar kapatılmasıdır bilmeyenlere duyurulur.

yüz şekline göre gözlükler

Dolce gabbana 2016 yeni sezonda bob marley tarzı tam yuvarlak olarak belirttiğimiz gözlük modellerinin de moda olacağını vurgulamıştır.

Yuvarlak Yüz Şekline Göre…

Yuvarlak yüz hatlarına sahip bayanlar sizin tercihleriniz dikdörtgen gözlük modelleri olmalıdır. Aslında ters ilişki vardır yuvarlak ise dikdörtgen dikdörtgen ise yuvarlak olarak birbirlerini tamamlayan gözlükler seçilmelidir.

yuvarlak yüzler için gözlük

Resimdeki gibi kare gözlük modellerini daha çok plastik çerçeve modellerinde tercih ederseniz daha hoş bir tarz oluşturursunuz.Kare gözlük modellerini siyah yada kahve renklerden tercih edebilirsiniz.

Son olarak eğer oval bir yüz şekline sahip iseniz seçtiğiniz gözlüklerde yuvarlak yada kare, dikdörtgen olması fark etmez. Oval yüz şekli tamemen her şekle uygun olduğu için her türlü modeli seçmek elinizdedir.

tesettür giyimde gözlük seçimi

Yakışanı yakışmayanı daha kolay seçebilmeniz için yüz şekline göre gözlük seçimi yazımız umarım sizlere yararlı olmuştur.

Devamını Oku