Tesettür Beyaz Pantolon Kombinleri
Evde Yoğurt Yapımı Yoğurt Nasıl Mayalanır?
Uzun Etek Kombinleri
Islak hamburger nasıl yapılır?

Kolay Mozaik Pasta Tarifi

Yemek Tarifleri Ekim 28, 2015

Sizleri tatlı lezzetler ile buluşturmaya devam ediyoruz. Bugün  yapılması çok kolay ama tadı da çok güzel olan bisküvili pasta aslında diğer adıyla da mozaik pasta tarifini anlatmak istedim. Malzeme açısında hemen bulabileceğiniz mozaik pasta bir misafiriniz geldiğinde kısa sürede hazırlayabileceğiniz bir tatlıdır. Mozaik pasta nasıl yapılır merak edenlere bu yazım.

Mozaik pasta tarifi nasıl yapılır?

Bisküvili Pasta Nasıl Yapılır?

Mozaik Pasta Malzemeleri

  1. Bir paket puding
  2. Bir litre süt
  3. Petibör bisküvi 3 paket

Ne kadar da az malzeme ve ucuz maliyet değil mi?

Pastamızın Hazırlanışı

Mozaik pastayı önce sosunu hazırlayarak başlayabilirsiniz. Derin bir tencere seçmeniz sos için daha ideal olacaktır. Tencerenin içine  paket sütümüzü boşaltıyoruz. Daha sonra kaynamasını beklemeden paket pudingimizi de ilave ediyoruz. Bu noktada en önemli olan puding tozunu tencere bir anda şap diye boşaltmamalıyız. Yoğun suya boşaltılan tozlar topaklanma yapabilir. Tencere pudingi bir taraftan karıştırarak yavaş yavaş boşaltmalıyız. Süt ile karıştırdığımız puding kısık ateşte kaynayana kadar  ve koyulaşana kadar yavaş yavaş karıştırıyoruz.

Bisküvilerin Hazırlanması

Mozaik pastada bisküvileri farklı şekillerde kullanabilirsiniz. Artık o sizin seçiminize kalmış. Dilerseniz bisküvileri bir kapta  paramparça olacak şekilde kırabilirsiniz. Ya da bunun yerine sıra sıra dizebilirsiniz.

mozaik pasta bisküvi tarifi

Eğer bisküvileri kıracaksanız;

Bir kapta  paramparça olan bisküvileri sıcak puding ile karıştırarak alüminyum folyo ile dikdörtgen şeklinde şekil verebilirsiniz.

mozaik pasta nasıl yapılır resimli

Eğer bisküvileri sıra sıra dizecekseniz;

O zaman tercih ettiğiniz bir kapta bisküvilerin ilk sırasını dizip üzerini puding ile kaplayınız. Daha sonra bu işlemi istediğiniz kadar tekrar edebilirsiniz.

Ve sonra iki şekilde de buzluğunuza yerleştirebilirsiniz. Artık servise hazır mozaik pastanız. Afiyet olsun…

 

Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen ve argo yazılan yorumlar kabul edilmez. İyi niyetli yapılmayan yorum sahipleri uzaklaştırılır. Anlayışınız için teşekkür ederiz.
Facebook Yorumları;