2015 Yılının En İyi Yerli Filmleri

Categories Güncel Kadın BloglarıPosted on

Türk sinemasının kurak diye tabir edebileceğimiz dönemlerini atlatmış olmamızın sevinci ve editörlerimizin araştırmacılığı ile sizlere 2015 yılının en iyi yerli filmleri listesini hazırladık.

İŞTE 2015’İN EN İYİ YERLİ FİLM LİSTESİ

Bu listede seveceğiniz yerli komedi, yerli dram ve yerli romantik türünde filmler ile oldukça zengin bir liste hazırladık.

  • Aşk Sana Benzer Filmi

aşk sana benzer filmi

Aşk sana benzer filmi sinemamızın sevimli kızı ve yakışıklı erkeği olarak adlandırabileceğimiz iki ünlüsünün başrolünde çekilen bir film. Bir ege kasabasında çekilen aşk sana bezer filminin başrolünde Burak Özçivit ve Fahriye Evcen oynuyor. Yaşadıkları aşk ve dram ile izlenme rekorları kırmakla kalmayıp hem güldürüyor hem de eğlendiriyorlar. Fahriye Evcen seslendirdiği benim gözüm sende, hasretinle yandı gönlüm isimli şarkılarla da oldukça beğenilmişti.

  • Hadi İnşallah Filmi

hadi inşallah filmi

Hadi İnşallah Pucca isimli bir yazarımızın kitabı olmakla birlikte komedi filmine çevrilmiş bir film olarak karşımıza çıkıyor. İçinde romantiklik de barındıran filmlerin başrolünde Murat Boz ve Büşra Pekin oynuyor. Murat Boz detone taklidi ile akıllarda kalan filmde tam anlamıyla bir romantik komedi macerası yaşanıyor. Bayan ve erkek ilişkileri üzerinde oldukça iyi bir mizah yapılan filmler arasında yer alıyor.

  • Sevimli Tehlikeli

sevimli tehlikeli

Sevimli Tehlikeli filmi Şükrü Özyıldız ve Ayça Ayşin Turan’ın başrolünde çekilen bir filmdir. 2015 yılının en iyi romantik komedi filmleri arasında yer alan bu film sevimli bir genç kız ve tehlikeli bir genç erkeğin aşk hikayesini anlatır. Bir yandan duygulandırıp bir yandan güldüren bu film oldukça iyi bir gişe yapmıştır. Sevimli Tehlikeli filmi şubat ayında sinemalarda yayınlamıştı.

  • Mucize Filmi

mucize

2015 yılının en iyi yerli filmleri listemize Mucize filmi ile devam ediyoruz. Editörünüzün yani benim en beğendiğim filmler arasında yer almaktadır. Mucize filmini izlemediyseniz izlemeniz gereken filmlerin birincisi olarak görmenizi tavsiye ediyorum. Film bir doğu köyünde çekilmiş ve Mahsun Kırmızıgül özel eğitime muhtaç bir bireyi canlandırıyor. İdealist bir öğretmen rolünde olan Sermiyan Midyat bu köyü ve genci topluma kazandırmak için elinden geleni yapıyor. Film oldukça duygusal ve sonunda muhtemelen hepiniz ağlayacaksınız ama içiniz huzurla dolacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir