2016 Tesettür İlkbahar Yaz Modası ve Renkleri

Categories ModaPosted on

Şuan kışı yaşarken tasarımcılar daha kışın başında 2016 tesettür giyim ilkbahar yaz modasını, çizimlerini ve tasarım için ana renklerini belirlediler bile. Bizde soğuk havaları biraz atlatmışken tesettürde 2016 modasını ve renklerini anlatalım dedik. 2016 tesettür sonbahar kış modası ve renkleri konusunda olduğu gibi tesettür giyim 2016 ilkbahar yaz modasınıda ilk olarak biz yayınlıyoruz.

İşte Pantone’nin renkleri…

2016 tesettür ilkbahar yaz moda renkleri

İlkbaharın rengi: Mercan

ilbahar tesettür rengi mercan

İlkbaharda yaz da en çok tercih edilen renklerden biri olarak ön görülen mercan rengi havanın sıcaklığını bize hissettirecek. Biraz pembemsi biraz greyfurt karışımı olan mercan rengi şık detaylar ile karşımıza çıkacaktır. Genelde bu yaz bluzlarda göreceğimiz hep mercan rengi olacağına emin olabilirsiniz.  Açık renk kumaşlarda kullanılan baskı ve dikiş detayları ince kumaşları daha da hareketlendirecek.

Parlak Yeşil

2016'nın moda trendi yeşil

Yeşilin en ilham verici tonu bu yaz bizimle olacak. Neon renkler en gözde renkler pantolon bluz elbise her iki grup da karşımıza çıkabilir. Paris’in ünlü defilelerine bakılırsa yeşil ile fırfırları daha çok kullanmaya karar vermişler. Tesettür giyimde de en çok sevilen renk olarak yeşil bu ilkbahar yaz trend renklerin başında gelmektedir.

Fildişi Beyazı

2016 ilkbahar yaz fildişi beyazı

Fildişi beyazı aslında beyaz denilse de bej rengini andıran bu renk Pantone’nin belirlediği moda renkler arasındır. Bu rengi en güzel yazın mevsimlik olarak kullanılan trençkotlarda tercih edebilirsiniz. Bu renk ayakkabı seçimi sandalet modellerinde de ilginizi çekecek. Kabartmalı kumaşlar desenler en çok görülen modellerden biri olacaktır.

Sarı Modası

bu yaz sari rengi moda

Olmazsa olmaz yaz renklerinin başında tabi ki sarıda gelmektedir. Genelde aksesuarlarda kullanılacak sarı renk bu yaz yine gündemde. Stiletto ayakkabılarda çanta modellerinde kombinlerinizi en neon sarı renkleri kullanarak patlatabilirsiniz. Sarı kendinden desenli kumaşlar bu yaz uzun elbiselerde tesettür giyimde de yer alacaktır.

Turkuazın Büyüsü

tesettür giyim modasında 2016 ilkbahar yaz turkuazi

Son olarak turkuaz’ı gökyüzünün bu güzel rengini Pantone 2016 ilkbahar yaz renklerine eklemiştir. Daha çok yazın özel günlerde tercih edilecek bu renkler duruluğunu ortaya çıkarmada ilk tercihiniz olabilir. Yaz aylarında nişanlık tercihleriniz favori renkleriniz arasında yer alabilir.

Neden açık resimler kullandık? Yukarıdaki resimlerin tesettür giyim ile alakası olmadığını düşünebilirsiniz. Haklısınız lakin, ülkemizde tesettür giyim Kur’an-ı Kerim’in anlattığı gibi değilde istek ve taleplere göre tasarlanıyor. Modadaki renkler ve çizgiler tesettür giyime yansıyor. New York, Paris, Milano’da birçok tasarımcıdan edinilen bilgiler ile ilkbahar yaz trendlerini öğrendik. Bu moda olan renklerin 2016 tesettür giyim modası ve renklerinde kullanılacağından hiç şüpheniz olmasın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir