2016 Tesettür Sonbahar Kış Modası ve Renkleri

Categories ModaPosted on

Yazın ortalarına gelmişken sizinle 2015 -2016 sonbahar kış modası ve renkleri hakkında edindiğim bilgileri paylaşmak istedim. Bilirsiniz ünlü markalar koleksiyon çalışmalarına renk seçimler bir sezon hatta iki sezon önceden bile planlayan var. Sonbahar kış modası ve renkleri hakkında yaptığım araştırmalara göre bu sezon tasarımlarla kumaş seçimleri ile sonbahar ve kış sert geçmek yerine çok eğlenceli bir temayla içimi ısıtarak geçecek. Önce sonbahar kış renklerinden bahsedelim.

Vizon,kahve ve siyah uyumu:

Sonbahar kış modası bu sezon vizon ve siyahın uyumunu hem bir arada hem de tek başına yapılan kombinleri önümüze çok çıkacak. Sonbahar kış tesettür modasında da bu tonlardan tasarımlar genelde yerini almaya başlayacak vitrinlerde.

Sonbahar kış modası ve renkleri

Feminen tarz:

Feminen tarzı yansıtan siyah ve beyaz bu sonbahar kış trendlerinde de yine karşımıza çıkacak. Keskin ve net duruş sağlayan detaylar kalıplar da kullanılmaya başlandı. Siyah ve beyaz genelde karşımıza kışın kazayağı olarak tesettür montlarda ve tesettür kabanlarda çıkar.

kadın sonbahar kış modası

Kürk mantolar:

Ünlü modacılar 1960’lardan esinlenmiş olacak ki sonbahar kış tesettür giyimde de kürk manto modası tekrardan karşımıza çıkıyor. Modayı takip edelim ama unutmayalım imitasyon haricinde diğer kürkleri kesinlikle satın almayalım.

Kürk detaylar yeni sezon sonbahar kış modasında karşımıza astar olarak da çıkacak. Tesettür panço modellerinde tasarlandığın da şık bir görüntü sağlayacağından eminim hatta. Isı  bakımından da bu moda akımı bizi bayağı sıcak tutacağa benziyor.

2016 sonbahar kış modası

Kırmızı ve siyah uyumu:

Kırmızı ve siyah her kış olduğu gibi 2015-2016 sonbahar kış modasında karşımızı çıkacak. Kırmızı ve siyah ekose olarak tesettür kaşe kabanlarda daha çok kullanılmıştır. Sonbahar kış modasında bu sezon tüm kabanlarda tesettür kap ve kabanlar da dahil olmak üzere kabarık kollar kullanılmıştır. Bazı kaban ve ceketler de geçen yazımda bahsetmiş olduğum peplum detayları da kullanılmıştır.

Bir diğer farklı detayda benim ilk kez karşılaştığım yeni tasarımlardan olan bu kabanlarda atkı birleşik olarak yer almaktadır. Çok farklı olmasına nazaran kullanışlı ve güzel bir duruş sağlıyor. Sonbahar kış trendlerinde de şimdiden yerini almaya başlayacak anlaşılan. Kışın tesettür kaban modellerine bakarken sizde bu tarz kabanları denemeyi unutmayın.

tesettür giyim sonbahar kış modası

Kaşe uzun etekler: 

Aslında bu zamana kadar pek fazla kullanılmayan bu kaşe etekler bu sezon herkesin üzerinde olacak. Kaşe eteklerdeki kazayağı desenler ekose desenlerde bir hayli hoş görünecek. Tesettür etek modelleri seçiminizde bu tarzlara bakmayı unutmayalım. Çünkü dünyaca ünlü Chanel markası bunun kanıtı.

sonbahar kis modası kadın

Pliseler:

Sonbahar kış tesettür giyimde de yerini alan pliseler bu sezon göz dolduruyor ve sadece eteklerde değil kıyafetin bir bölümde ufak bir parça, yada pantolonlarda hatta örme kumaşlardaki pantolonlar da bile karşımıza çıkıyor.pileli pantolon modellerini şık bir şekilde tesettür kombin yapabiliriz.

2016 Tesettür Elbise Modelleri ve Renkleri

Yeni sezonda belli olan elbise modellerinden de bahsedeceğim. Dikkat edilirse 2015 tesettür elbise modellerinde bisiklet yaka diğer adı ile yuvarlak yaka daha çok kullanılmış ve kıyafetteki gösteriş kalıplarda değil kumaşlarda yapılmıştır. Genelde uzun elbise kesimleri belden olacak şekilde tasarlanmıştır. Geometrik desenler ve çiçek desenleri de unutulmamış tekrardan 2016 sonbahar kış modasında karşımıza getirilmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir