80‘ler Kadın Modası ve Kıyafetleri

Categories ModaPosted on

Artık seksenler en gösterişli halleriyle geri dönüyorlar. 80ler kadın kıyafetleri ve 80ler kadın modası stillerini günümüzde de görmeye başladık. 80ler en iddialı modelleri parlayan kumaşları kısaca modada her dönem damgasını vuran seksenler yine geri döndüler. Seksenler kıyafet modasının izlerini tesettür giyim modasında da görmeye başlayacağız. Bu farklı anatomiyi bizde kombinlerimize nasıl yansıtacağız hangi parçaları kullanacağız bunun hakkında 3 detaydan bahsedeceğim.

Vatkalı Bluzlar: 80’ler kadın modasında yük omuzlardadır. İnce bel hattının üzerine geniş omuz detayları 80’ler modasının vazgeçilmez özelliklerindendir.1980 yılının Türk filmlerinde de görmüşsünüzdür trikolarda dahi vatka modelleri kullanılmıştır. Kısaca ya vatkalı yada set kumaştan yapılmış tesettür giysilerinde olduğundan geniş omuzlar 80’lere hakim olmanın ilk ipucusudur.

vatka bluzlar

 

Kalın Bayan Kemerleri: Tabi ki hatırlarsınız siz 80’liler o belleri sımsıkı saran kalın kemerleri ve onlara eşlik eden bol etek modellerini ya da pantolon modellerini. Bu kışında tesettür yelek modellerinizde kalın sıkı kemerleri kullanmayı unutmayın. Tabi bunun içinde ince bellere sahip olursak daha iyi olur. Tesettür elbise modellerinde bol elbiseleri büzerek kalın kalın kemerleri kullanabilirsiniz.

kalın bayan kemerleri

 

Parlak Elbiseler:Metalik boncuk işlemeli ya da varak baskılı kumaşlar seksenlerin ışıltılı yüzünün göstergesidir. Parlak desenler ve ıslak deri görünümlü kumaşlar bu modanın en kısa ipucudur. Parlak deriden yelek ve altından çıkan püsküller şuan için en trend parçalardır. 80’lerin kadın giyim modasında ki bu ışıltılı günlerini sizde kombin yapacağınız parlak elbiselerinizde yakalayabilirsiniz.

80ler parlak kıyafetler

80’ler kadın modasında bu 3 detaydan birini yakalarsanız sizde seksenlere geri dönüş sağlamış olur ve o günlerin neşeli anlarından faydalanmış olursunuz.

Hoşçakalın 80ler modası ile kalın… :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir