Ağız kokusunu gidermek için bitkisel çözümler

Categories Sağlıklı YaşamPosted on

Bugünkü kadın sağlık blogu konumuz; Ağız kokusu. ağız kokuları hem sizi hem de çevrenizdeki insanları rahatsız eden bir koku türüdür. Yapılan araştırma ve anketler neticesinde toplumun %40’lık diliminin ağız kokusu sorunu yaşadığı tespit edilmiştir. Bu ağız kokusu toplum içinde dışlanmaya, çiftler arasında ayrılık ve boşanma gibi önemli sorunlara yol açabilmektedir. Bizler de Nurfeza ekibi olarak ağız kokusu neden olur, ağız kokusu nasıl gider, ağız kokusunu gidermek için bitkisel çözümler ve yapılması gerekenler nelerdir yazımızda anlattık…

agiz kokusunu gidermek için

Ağız kokusu neden olur?

Ağız kokusu neden olur, ağız neden kokar? Bu soruların birçok cevabı var. Ağız kokusunun çok çeşitli nedenlerinden bir tanesi ağız kuruluğu. Ağız kokusu çekenlerin birçoğunun bu kokuyu çekmesinin nedeni de tam olarak bu. Ağzınız kuruduğunda koku yapabilir.

Ağız kokusunun diğer nedenleri ise diş ve diş eti hastalıkları, ağızın ve dişlerin iyi temizlenmemesi nedeni ile ağızda kalan bakteriler, diş çürükleri ve sigara olabilir.

Ağız kokusu nasıl gider?

Ağız kokusunu gidermek için günde 2 veya 3 kez dişlerinizi fırçalayarak diş temizliğini sağlamanız, ağız kokusundan oluşan kokular için sıklıkla su içmeniz -ki bol su tüketmek tükürük salınımını da artıracağından hem ağız kokusu açısından hem de ağız sağlığı açısından faydalıdır-, ağzınızdaki çürük, gömük ve sorunlu dişleri tedavi ettirmeniz ağız kokunuzun geçmesi ve yeniden tekrar etmemesi için faydalı olacaktır.

Ayrıca ağız kokusundan kurtulmak için ne yapılmalı derseniz yazımızın devamında verdiğimiz bitkisel çözümleri de uygulayabilirsiniz. Bu bitkisel çözümler daha kalıcı ve etkili sonuçlar verecektir.

Ağız kokusu için bitkisel çözümler

Doğada her hastalık ve her sorun için olduğu gibi ağız kokusu ve temiz bir nefes için de bitkisel çözümler mevcut. İşte temiz bir nefes için kullanabileceğiniz bitkiler;

ağız kokusu için bitkisel çözümler

  • Nane

Nane, ferah bir nefes için oldukça etkili bir bitkidir. Ağız kokunuzu gidermek için 1 parça taze naneyi çiğneyebilir ya da çayını yapıp içebilirsiniz.

ağız konusu için tarçın

  • Tarçın

Tarçında ağız kokusunu gidermek için bitkisel çözümlerdendir. Tarçın içerisinde bulunan bir madde nedeniyle ağzınızdaki bakterileri yok etme özelliğine sahiptir. Ağzınızdaki bakterileri yok edip kokuyu önlemek için 1 bardak suyun içine 1 çay kaşığı tarçın ekleyip içebilir ya da gargara yapabilirsiniz.

ağız konusuna limon

  • Limon

1 adet limonu 2 parçaya bölerek emerek yediğinizde ağız kokusuna engel olabilirsiniz ancak bunu yapmak birçok kişi için oldukça zor bir şeydir.

maydonoz ağız kokusunu giderir

  • Maydanoz

Ağız kokusunu gidermek için bitkisel çözüm yolunu maydanozda bulabilirsiniz, ağızdaki bakterileri yok edip nefesi ferahlatma özelliği vardır. Bir parça maydanozu çiğneyerek taze bir nefese sahip olabilirsiniz.

Taze bir nefes, sağlıklı bir yaşam dileğiyle bir sonraki yazımızda görüşmek üzere…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir