Anne Adaylarına Öneriler ve Tavsiyeler

Categories Çocuk ve Bebek GelişimiPosted on

Yapılan araştırmalara göre bir çocuğun zihinsel ve bedensel gelişimi anne karnında başlar. çocuğun ilerde kim olacağı, nasıl biri olacağı, sağlıklı olup olmayacağı anne  karnında yaşadıklarıyla ilişkilidir. Peki, anneler hamilelik döneminde nelere dikkat etmeliler? Sizin için araştırdık, hazırladık.

Bol Bol Egzersiz Yapın

Elbette kilonuz artıp vücudunuz ağırlaştıkça egzersizleriniz hafif hale gelebilir, değişiklikler olabilir. Düzenli olarak yürüyüş yapabilir, yüzmeye gidebilirsiniz fakat yorucu aktivitelerden kaçınmalısınız. Bir köşede oturup doğumu beklemektense aktif olmanız kendinizi daha iyi hissettirir, vücudunuzun hantallaşmasını önler. Zinde bir vücudunuzun olması, tüm enerjisini sizden alan bebeğinizi de olumlu yönde etkiler.

spor yapan tesettürlü

 

Aman Beslenmenize Dikkat Edin

Anne adayları hamilelikte beslenmenize normalde dikkat ettiğinizden kat be kat fazla özen göstermelisiniz. Hamilelik sırasındaki beslenmenin çocuğun zihinsel gelişimi üzerindeki etkileri oldukça fazladır. Sadece zeka değil bebeğin fiziksel gelimi için de beslenmenin yeri önemli. Bebeğin anne karnında ideal kiloya ulaşabilmesi, kemiklerinin ve eklemlerinin sağlıklı bir şekilde gelişebilmesi için anne adayının beslenmesine dikkat etmesi gerekmektedir. Yeterli derecede kalori tüketip tüm besin gruplarından da dengeli bir şekilde almalısınız.

waffle yapılışı

 

Ne Yapın Edin Stresten Uzak Durun

Bebeğiniz siz fark etmeseniz de dışarıda olan biteni anlar. Özellikle sizin hissiyatınız ona da sirayet eder ve siz gerildiğinizde bebeğiniz de gerilir. Fazla gerginlik düşük yapmanıza bile sebep olabilir. Bu yüzden stres hamilelik esnasında en büyük düşmanınızdır.

tesettürlü üzgün kadın

Anne adayları yani hamileler nelere dikkat etmeli anlatmaya çalıştık. Sizin ve bebeğinizin sağlığı açısından önerilerimize lütfen dikkat edin…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir