Anne Sütünü Artıran Yiyecekler ve İçecekler

Categories Çocuk ve Bebek GelişimiPosted on

Bugün sizlerle anne sütünü arttıran yiyecekler ve anne sütünü artıran içecekler hakkında bilgiler vereceğiz. Bununla birlikte anne sütünün yararları ve çocuğun üstündeki etkilerini ele alacağız.

anne sütünü artırmak için öneriler

“ANNE SÜTÜ ARTTIRMAK İÇİN YAPILABİLECEK 10 YÖNTEM… “

  1. Her çeşit yapacağınız komposto sizin sütünüzün daha çok artmasına neden olur. Üzüm kompostosu en başta gelen süt artırıcı içeceklerin başındadır.
  2. Humama çayı içerek anne sütünüzün artmasına neden olabilirsiniz. Aktarlarda rahatlık ile alabileceğiniz humama çayı dikkat edilmez ise birazda kilo almanıza neden olabilir.
  3. Çikolata, helva gibi şekerli yiyecekleri tercih ederseniz. Su içme ihtiyacınız artacağından dolayı sütünüzün daha çok artmanıza neden olur. En doğal yöntem olarak denebilirsiniz.
  4. Sarımsak yiyerek sütünüzün tadını artırabilirsiniz. Sarımsağın zaten yararını bildiğimiz gibi süte etki eden tadı da çocuğun sütü daha çok severek daha çok emmesine neden olur.
  5. Mercimek yeşil ve kırmızı fark etmezsizin hepsi anne sütünün artmasına neden olur. Kırmızı mercimek çorbasını emzirme dönemizde rahatlıkla az baharat kullanarak pişirip içebilirsiniz.
  6. Kansızlık diğer adı ile anemi hastalığına yakalanmamak için hem de sütünüzün artmama gibi bir sorun yaşamanız için yemeklerinizin yanında siyah çay kesinlikle tüketmemelisiniz.
  7. Lausa şerbeti daha yeni doğum yapmış kadınlara uygulanan bir yöntemdir. Bu eski yöntem halen  su ile şekeri kaynatarak yapıldığında anne sütünün artmasında en büyük etkenlerin başında gelir.
  8. Kimyon ve çörek otu yiyecekleriniz de kullanacağınız baharatların başında| gelmelidir. Süt arttırıcı yönden bazı baharatlar sizin için en doğal ve rahat yöntem olabilir.
  9. Pekmezler sütünüzü artırırken hem  de  çocukla uğraşmanızda etken olur.  Enerjinizin artmasına neden olan pekmezlerin başında dut pekmezini tercih edebilirsiniz.
  10. En ilginç ama tüm anneler arasında yayılmaya başlayan yöntemlerden biri ise pötibör bisküvilerdir. Pötibör bisküvileri günlük süt ile içebilirsiniz. Hem tadı güzel bu ogün çocuklarınızın da ağzının tadını yerine getireceğine emin olabilirsiniz.

+ANNE SÜTÜNÜN ÇOCUĞA FAYDALARI

Anne sütü çocuğun bağışıklık sistemindeki etkisi çok büyüktür. Bir bebeğin anne sütünü en az 6 ayına kadar içmesi gerekmektedir. En fazla 2 yaşına kadar bebeğinizi rahatlıkla emzirebilirsiniz.

anne sütü arıtan yiyecek ve içeçek

Bizim için en önemli varlık olan bebeklerimizi en güzel kendi sütlerimiz ile beslemeliyiz. Bunu  için en güzel anne sütü artırıcı yiyecek ve içecekleri sizler ile paylaştık. Çocuklarımı en güvenilir yiyecek anne sütümüzden yoksun bırakmamalıyız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir