Bebek Pudrası Nelere İyi Gelir?

Categories Cilt Bakımı, Güzellik SırlarıPosted on

Evet, hanımlar bugün size güzelleşmek ve daha birçok konuda bize yararı olan bebek pudrasının daha bilmediğiniz birçok özelliğinden ve neye iyi gelir sorusunun cevaplarından bahsedeceğiz. Bebeklerimiz pişik olmasın diye genelde kullandığımız bebek pudrası hem uygun fiyatlı hem de doğal bir güzelliktir.

Bebek Pudraları Neyden Yapılır?

bebek pudrası resmi

Siz de benim gibi merak edenlerden iseniz bebek pudrasını evde yapabilirsiniz.  Mısır nişastası ve uçucu bir yağ karışımı ile bebek pudrası elde edebilirsiniz. Şimdi bebek pudrasının bilinmeyen yanlarına gelelim.

1- Bebek Pudrası Sivilceleri Geçirir Mi?

bebek pudrasının sivilcelerde kullanımı

Bebek pudrası her derde deva diye demişler. Bebek pudrasına limon damlatarak yaptığınız karışımları yüzünüze sürdüğünüzde siyah nokta ve sivilcelerden zamanla kurtulmaya başlarsınız. Sivilcelerinizi kurutma yönünde en etkili yöntemdir.

2-Bebek Pudrası İle Ağda Rahatlığı

agdadan-once-pudra-kullanmak

Bilmeyen hanımlar bebek pudrası ile ağda yapmak artık daha kolay olacak. Ağdadan sonra hemen süreceğiniz bebek pudrası cildinizdeki sızıyı azaltacaktır.

3-Bebek Pudrası Ayak Kokusuna Birebir

ayak bakımını evde yapmak

Bebek pudrasının ayaklardaki etkisinden haberi olmayan hanımlar beyler. Hem ayak kokusu hem de ayakkabı sıkması için bebek pudrası kullanabilirsiniz. Ayakkabınızın içine dökeceğiniz pudra sizin ayağınızı rahatlatacaktır.

4- Pudra Terlemeyi Önler

pudra terlemeyi önler

Deodorant kullanmak yerine terlememeniz için bebek pudrasını koltuk altınıza sürebilirsiniz. Hem lekesiz hem de terlemeyen koltuk altlarınız ile rahatlayabilirsiniz.

5-Yağlı Saçlara Bebek Pudrasının Etkisi

saç yağlanması için pudra kullanmak

Bazen saçlarınızı yıkamayı yetiştiremeyebilirisiniz. Yağlı bir görüntü çok çirkin olduğunda bebek pudrası yanınızdadır. Bebek pudrasını saç diplerinize dökerseniz yağı emer ve daha mat bir görüntü oluşturur.

6- Makyajda Bebek Pudrası Farkını Hissedin

bebek pudrasi ile makyaj

Makyajınızı tamamladıktan sonra üstüne bebek pudrasını sürerek daha mat bir duruş hazırlayabilirsiniz.

7- Pudrayı Kirpiklerinize Sürün

pudrayla kirpik bakımı

Bebek pudrasını kirpiklerinize rimel sürmeden önce sürmelisiniz. Pudranın verdiği hacimden sonra tekrar sürdüğünüz rimel daha uzun ve dolgun kirpikleriniz olmasını sağlayacaktır.

8- Karışan Takıları Ayırmak İçin Etkili Çözüm

bebek pudrasi ile takıları birbirinden ayırmak

Birbirine dolaşan takıları ayırmak için en kolay yöntem bebek pudrası olduğunu biliyor muydunuz? Bebek pudrası kullanarak bu tür sorulardan da kurtulabilirsiniz.

Bebek pudrası neye iyi gelir nelerde işimize yarar bilinmeyen bir çok özelliğini öğrendiniz. Şimdi bu yöntemleri denememeniz de hiçbir neden yok :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir