Bohem Tarzı Tesettür

Categories ModaPosted on

Bu yazıda biraz da size tesettürün farklı akımı bohem tarzı tesettürden anlatıcağım . Bohem tarzı tesettür günümüzdeki moda akımları yerine, gelip geçici olmayan zaman geçse de kaybolmayacak olan bir stili ruh halinin oluşturduğu adının da bohem tarzı tesettür dediğimiz moda akımını oluşturuyor.

Bohem ne demek?

Bohemin önce kelime anlamını açıklamak isterim. Bohem ne demek derseniz şöyle açıklayayım;

Bohem , dertsiz tasasız geleceği düşünmeden yaşayan bir topluluğa denirdi. Hep deriz ya ah senin yerinde olsam ne dert ne tasa. İşte öyle bir şey bohem hayatı ti ye almak. Bunu biraz da kıyafet tarzımıza yansıtınca bohem tarzı tesettür giyim ortaya çıkmış oldu.

Bohem Giyim Tarzı

Aslında 1960’lar da başlamıştır bu tarz. Bohem giyim tarzı özgür olmak isteyen farklı olmak isteyen kişilerin tarzıdır. Tesettürde de yavaş yavaş yerini almaya başlamıştır. Bohem giyim tesettürlüler için daha uygundur. Bol rahat bir kesimi olduğundan dolayı kullanış açısından daha rahat olur. Mesela tesettür pantolon etek modelleri. Bol  ince kumaştan salaş pantolonlar. Üstümüzdeyken çok rahat yokmuş gibi hissetmemize neden olur. Daha pamuklu kumaşlardan yapıldığı  için onları tercih edersek yaz aylarında hem tarzımızı yansıtmış hem de rahatlığımızdan ödün vermemiş oluruz.

Ve renkler… Renkler aslında bohem giyimi  yansıtanlardandır. Soft doğal renkler genellikle bohem giyim tarzını oluşturur. Bohem tarzı elbiseler de vucut hatlarını belli etmeyeceği için düşünülebilir. İşte bu yüzden ben de çok severim bu tarzı.

Mesela siz hangi renk bohem tarzı tesettür pantolonuz olsun isterdiniz?

bohem tarzı etek
bohem-tarzi-tesettur-pantolonlar

Penye kumaştan olan rahat bohem tarzı etekler de vardır. Yada şifon salaş eteklerde vardır yukarıdaki resimde olduğu gibi. Dar olan modelleri hariç altına penye yada şifon etekleri giyip, üstüne de desenli ise tek düz yada düz ise etek desenli bir tunik alıp başımıza da alımızı bağladık mı hazırız dışarı çıkmaya. Bu kavurucu yaz sıcaklıklarında en hafif olma yöntemlerinden biridir bohem tarzı tesettür.

bohem-puskullu-hirka

Son olarak püsküller ve onu tamamlayan danteller bohem tarzı tesettürde çok karşımıza çıkar. Zaten bilirsiniz şu aralar en moda püsküllü hırkalar tüm mağazalarda yer almaktadır. Çok geçmeden bohem tarzı tesettür akımına eminim sizde kapılacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir