Sezonun Modası Bomber Ceket Nedir ve Nasıl Giyilir?

Categories ModaPosted on

2017 ilkbahara girerken bomber ceket nasıl giyilir? Bomber ceket nedir? Tesettür kombinleri yaparken nasıl kullanırız ve altına hangi modelleri uydurabiliriz gibi birçok soruyla beraber dolaplarınızı renklendirmeye başlayacağız. Kısa bir tarzı olsa da tesettür giyim modasına uygun bir ceket olarak nasıl kombin edebilirsiniz en güzel ipuçlarıyla sizinle paylaşacağım.

Bomber ceket nedir?

bordo bomber ceket

Moda alanına girmeden önce kelime olarak bomber anlamına ufacık değinmek istedim. Bomber ingilizce de bombacı anlamına gelir. Büzgülü kolları ve aynı şekilde büzgülü etek uçları vardır. Kollarda ve etek uçlarında hatta yakada da büzgü daha rahat kullanılsın diye kalın örme lastikler takılmaktadır. Çıtçıt kapama da kullanılan modelleri olsa da en çok tercih edilen fermuarlı modellerdir Aslında birazcık da 1980’lerden günümüze gelen bir yapısı vardır. Şimdilerde ise farklı kumaşlarıyla kombinlerimizi başarıyla tamamlanmasını sağlar.

Şimdi biraz da görsellerle birlikte tasarımsal dokunuşlar yapmaya ne dersiniz?

Herkesin siyah bir bomber ceketi olmalı….

siyah bomber ceket modeli

Bomber ceket tesettür alanında da bahsettiğimiz gibi uyum içinde kombinlenebilir. Siyah bir bomber ceket altına renkli bol salaş pantolonlardan renkli eşarplardan kombinler yapabilirsiniz. Şimdiden söylemeliyim ki bu kombinlerinizi sadece spor alanlarda tercih etmenizi öneririm.

2017 modasında bu ceketlerde birazda arma tasarımı kullanılarak daha farklı bir hava yakalanmaya çalışılmıştır. Aslında belki bu ceketleri bu sezona taşıyan en önemli unsurlarda bunlardır. Sadece arma detayıyla kalmayıp aynı zamanda ceketlerin sırt kısımlarında nakış detayları ile değişik yazı şekilleri eklenip hatta karikatür şeklinde işlemeler de yapılmıştır.

Bomber ceket içine ne giyilir?

bomber ceket modelleri

Bomber ceket içine ne giymeliyim diye düşünüyor iseniz öncelikle ceketin kalıp detaylarına biraz değinelim. Genelde kollarında ve etek uçlarında lastik detayları olduğundan dolayı aynı özelliklere sahip herhangi bir kazak yada bluz giymenizi kesinlikle önermiyoruz. Spor bir tarz yakalamak için yazılı tişört giyerek genellikle de beyazı favori olarak düşünerekden güzel bir kombin olacağını umuyorum.

Deri bomber ceketler ilkbaharda ilk tercihiniz…

Sadece renkli ve süslü modeller var sanmayın. Bomber ceketler günümüzde kapitone detaylı ve sadece deri olarak en çok tercih edilen bayan ceket modellerindendir. Bu modeller aynı şekilde erkek giyimde de ceketlerde çok sıkça kullanılır.

Peki bomber ceket ne zaman giyilir?

Uzun bomber ceketler de tasarlansa da yine de sezon olarak ilkbahara uygunluğu ile bilinmektedir. Bu yüzden bomber ceket nasıl giyilir derseniz kesinlikle şu an ilkbahara giriş yaparken hepinizin dolabında olması gereken spor ceketlerinden biridir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir