Brokar Tesettür Elbise Modası

Categories ModaPosted on

En sevdiğim kumaşlardan olan brokar kumaşın tesettür giyimde kullanılmasıyla ortaya çıkan mükemmel modellerden bahsedeceğim bugün. Brokar tesettür elbise modellerinden, brokar tesettür etek modellerinden, brokar kumaşın yazlık mı kışlık mı hangi şartlarda giyilmesi gerektiğini anlatacağım. Öncelikle bakalım brokar ne demekmiş.

Brokar ne demek?

Brokar bir kumaş çeşididir. Altın veya gümüş metalimsi parlak bir görüntü oluşturur kumaşta. Brokar kumaşın yüzeyi işlendiği desenlerin dokularını hissettirir kabarık bir kumaştır. Tesettür giyim modasında kullanılmasının yanı sıra döşemelerde perdeler de bile kullanılıyor. İçerinde ipek yada yapay ipek kullanılmaktadır. Saraylardan kalma bir kumaş türüdür. Sarayların zarafetini bugüne taşıyordur. Saraylardaki tasarımlardaki ihtişamlar biraz daha yalınlaştırılarak günümüzün tesettür modasına ayak uydurulmuşdur.

brokar kumaş örnekleri

Resimdeki brokar kumaş desenlerini incelerseniz ne büyük işçilik yapıldığı direk gözünüze çarpar. Bu desenlerin kalıba dökülüp bir de tesettür elbise modellerin de tasarlanmasıyla muhteşem detaylar ortaya çıkar. Brokar tesettür elbiseler diğer kumaşlardan yapılan elbiselere nazaran daha pahalı tutarlarda satılmaktadır.

Brokar kumaş yazlık mı?

Brokar kumaş yazlık mı bu sorunun aslında net bir cevabı yoktur. Tesettür giyimde brokar desenli elbise, etek ve ceket modelleri çalışılmaktadır. Brokar kumaş daha kalın, kabarık bir yapıya sahip olduğundan yazın kullanımı daha azdır. Ama  tek parça bir tesettür etek modelinde kullanılabilir.

brokar tesettür elbise modelleri

Brokar Etek Modelleri

Yukarda anlattığım gibi brokar kumaşı kombinlerken yazın sadece eteklerde kombin yapmanızı tavsiye ederim. Brokar etek modellerini geniş kalçalara sahipseniz kombinizin bir parçası yapmaktan vazgeçin derim. Daha zayıf hatlara sahip kişilerde kaba duruşu olan bu kumaş daha iyi duracaktır.

brokar tesettür etek

Son olarak da brokar tesettür elbiselerini kombinlemek için birkaç öneri sunmak istedim. Ben brokar kumaşlarda altın sarısından yanayım.Resimdeki gibi altın sarısı brokar etek modeli  üzerine krem tesettür gömlek modelini kombin yapabilir, altına da şal ve ayakkabı uyumunu parlak gold ayakkabı ile sağlayabilirsiniz.

brokar elbise kombinleri

Yada brokar desenleri ayakkabınızada işletebilirsiniz.Çok farklı bir görünüm sağlayacağına emin olabilirsiniz. Brokar tesettür elbise modelleri ile geçmişin ışığını bugünde yansıtabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir