Buz Cilt İçin Neden Yararlıdır? İşte Buzun Faydaları!

Categories Cilt Bakımı, Güzellik Sırları, Sağlıklı YaşamPosted on

İnsan vucuduna buzun faydaları saymak ile bitmez. Buz cilde iyi gelir mi? Buzun vücuda faydaları nelerdir? Sivilceye buz sürmek doğru mu?  Ölü deriler ve masaj uygulamasında buz yararlı olur mu? gibi soruların cevaplarını veriyoruz.

Buzun günlük yaşam içinde çok fazla alanda kullanıldığına şahit olmaktayız. Ancak cilt güzelliği için yararlarından çok bahsetmeyiz. Artık sadece serinlemek ya da soğuk içecek tüketmek için değil cildimizin gençleşmesine yardımcı olabilmek için de buz kullanımı hayatımızda önemli bir yer alacaktır.

Göz Altındaki Torbalar Yok Olsun

Yorgunluk ve stresli yaşam gün içinde cildimizin yaşlanmasına sebep olabilmektedir. Bunun için de genelde birçok krem ya da makyaj malzemesinden destek alınabilmektedir. Artık daha kolay ve neredeyse her zaman bulunabilecek olan bir malzeme olarak buz ile de göz altı şişlerini indirmek için imkan bulabilmekteyiz. Sadece birkaç küplük buz desteği bile şişliklerinize destek olacak ve istediğiniz şekilde cildinizin gençleşmesine yardımcı olacaktır.

Sivilceleri Küçültebilirsiniz

Bir anda gençlik döneminizde karşınıza çıkabilecek olan sivilceler hem görünüm hem de sağlık açısından kötü hissetmenize sebep olabilecektir. Bunlardan kurtulmak için yapabileceğiniz çözümlerin başında yine buz kullanmak gelmektedir. Daha da etkili olmasını istiyorsanız buz kalıplarının içine yeşil çay da koyabilirsiniz. Bu şekilde yeşil çayın gücü de kendini gösterebilecektir.

Ölü Derilerden Arınabilirsiniz

Vücudumuzdaki pürüzlü görünümün en büyük sebeplerinden biri ölü hücrelerdir. Her zaman görünüm bozukluğunun yanı sıra ciltte solukluk da görülebilir. Bunların yok olması için ilk olarak deneyebileceğiniz doğal yöntem buzdur. Suyun dondurulmuş hali her konuda destek sunabilmektedir. Ölü deri tedavisi için kullanılan bu kadar kolay yöntem, her zaman derinin tekrardan canlanmasını sağlamaktadır. Peeling desteği vermesi sayesinde pürüzsüz bir cilde merhaba demeniz de çok kolay olacaktır.

Masaj Uygulaması

Yaz aylarında her zaman olduğu gibi sıcak ve bunaltıcı bir havanın etkisinde kalabilmektesiniz. Serinlemek ve vücudunuzdaki kasları harekete geçirebilmek için buz çok iyi bir çözücü olmaktadır. Buz masajı olarak adlandırabileceğimiz bu yöntem ile rahatlıkla boyun ve yüz bölgenize serin bir terapi gibi masaj yapabilirsiniz. Kan dolaşımının hızlanması sağlanacak ve daha rahat uyuyabileceksiniz. Aynı şekilde kış aylarında da bu uygulamayı yaparak spor yapmadan da kaslarınızı rahatlatabilirsiniz. Hem cildiniz ölü hücrelerden arınabilir hem de kaslarınızı rahatlatabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir