Cildin Yaşlanma Sebepleri, Neden Cildimiz Çabuk Yaşlanır?

Categories Cilt Bakımı, Güzellik SırlarıPosted on

İnsanlar yıllar geçtikte kendine cildimiz neden kırışır, cildimiz nasıl ve neden yaşlanıyor, cilt yaşlanması nasıl önlenir, cildin yaşlanma sürecini nasıl durdurum gibi sorular soruyor… İşte bu yüzden;

Genç yaşlardan beri en çok karşılaştığımız sorunların başında cilt kırışıklıkları ve kurumaları gelmektedir. İlk başlarda bir kusur olarak görülse de bu durum, aslında herkesin yaşına göre olması gereken bir sondur. Fakat genç yaşlarda da cildin yaşlandığına şahit olabilmekteyiz. Eğer 20’li yaşlarınızda iseniz bunun için çok da üzülmenize gerek yoktur ancak yaş 30’a geldiğinde genelde kırışıklıklar başlamaktadır. Her cildin özellikle de yüz bölgesindeki çizgilerin hayatın anılarını ve üzüntüsü, tatlısı ile geçmişi taşıdığını da unutmamak gerekir. Bunun için stres her zaman için yaşlanmayı öne çekebilir diyebiliriz.

Yaşam Tarzınıza Dikkat Edin

İlk olarak güneş ışınları fazla maruz kalmamaya özen göstermelisiniz. Bunun yanında stresli ve üzüntülü bir hayatın da cildinizi olumsuz yönde hem de hızlı bir şekilde etkileyeceğini unutmamalısınız. Cilt lekeleri hatta cildin kolajen yapısının bozulmasındaki en sorumlu etken güneş ışınları olarak bilinmektedir. Her şeyin fazlası zarar olduğu gibi aşırı derecede güneşlenme ve solaryuma maruz kalma cilt yaşınızı arttıracaktır.

Mimikleriniz Önemli

Mimik kullanırken her zaman yüzümüz şekillere destek olmaktadır ve özellikle de kaş bölgesinde ince çizgilerin oluşması ile karşılaşabiliriz. Bu tür durumlarda kaz ayağı olarak isimlendirilen bölgede bulunan kaslar gerilmektedir. Sonuç olarak da kırışıklıklar ile karşılaşılmaktadır. İlk olarak da ciltteki kırışıklıkların yüz bölgesinde hem de göz hizasında oluşmasının en önemli sebebi budur. Bunun için genelde göz kısarak okuma yapmaktan kaçınılması gerektiği söylenmektedir. Ya da güneşe bakmak konusunda da çekimser davranılmasının gerektiği ifade edilmektedir.

Nemlendiricinin Gücü Adına!

Cilt için en iyi yardımcılardan biri de nemlendiricilerdir. Özellikle de cildin nemlenmesi ve kurumanın engellenmesi için bu kremler sıklıkla kullanılmaktadır. Kullanılan en doğal göz kremleri ve nemlendiriciler yaşı geriye çekmeyi başaran unsurlardandır. Hem canlı hem de sağlıklı olan bir cilt ile yolunuza devam edebilmek için sık sık duş alarak gözeneklerin hava almasına da yardımcı olmalısınız. Sıcak su ile buhar desteği verirseniz cildinizin doğal olarak nemlenmesine de yardımcı olabilirsiniz. Her türlü desteği bu şekilde sunduğunuz zaman yaşınızı göstermeyen biri olacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir