Cilt Gençleştirme İçin Doğal Ve Bitkisel Çözümler

Categories Cilt Bakımı, Güzellik SırlarıPosted on

Cildimiz Yüce Allah’ın bize lutfettiği en kıymetli elbisemiz. Peki ya cildi gençleştirmek ve sağlıklı kalmak için neler yapmalıyız? Cildi gençleştirme için neler tüketmeliyiz?

Kış aylarının gelmesi ve yaz aylarında fazla güneşe maruz kalınmasının etkisi ile cildimizin çok fazla zedelendiğini ve aslında güzelliğin biraz da olsa geri planda kaldığını görebilmekteyiz. Bunun için ilk olarak cilt gençleştirme sırrı olarak yiyeceklerden güç almayı öğrenmek gerekir. Hem her zaman bulunabilmesi sayesinde beğenilecek hem de kolay bir erişiminin olması sayesinde de gençleşmek için herkes fırsatını bulacaktır. Peki hangi besinler gençleşmek için özel formüllere sahiptir?

Zeytinyağı

Belki de birçok derde şifa olması ile tanıdığımız zeytinyağı, güzellik açısından da sizlere destek olabilecektir. Soğuk bir halde preslenerek saklanması sayesinde sağlıklı bir ömür ve parlak bir cildin yardımcısı olabilmektedir. İçinde bulunan doymamış yağ asitleri sayesinde hücrelerin korunması sağlanmaktadır.

Rezene

Her zaman sık sık duyduğumuz ve kullanmak için mutfaklarda da barındırdığımız rezene, cildin de bir dostudur. Kalsiyum açısından çok zengin bir ottur. Hem de cilt içinde suyun depolanmasını sağlamaktadır. Hücrelerin yenilenmesi konusunda da görev alabilmektedir. Tüketim konusunda da demleyebilir ve çay niyetine içebilirsiniz.

Sarımsak

Neredeyse her derde deva olan bir yiyecek olarak sarımsak cildin de en büyük dostudur. Bileşimindeki allizin maddesi sayesinde cilde destek olabilmektedir. Bu madde kan dolaşımını hareket ettirecektir ve cildin arınmasını sağlayacaktır. Aynı zamanda cildin renk tonu da olması gerektiği gibi canlılığa kavuşacaktır.

Avokado ve Soya

E vitamini açısından oldukça zengin olan bir besin olarak bildiğimiz avokado serbest radikaller ile savaşabilmektedir. Bu şekilde de cildin tazelenmesine destek olunmaktadır. Vücudun kendi ürettiği hormonlar kadar önemli bir içeriğe sahip olan soya maddesi de cildin dolgun olmasına yardım eder ve gerginliğin sağlanmasına destek verir. Lahana ve ıspanak gibi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir