Çin Müslüman Kanı Akıtıyor

Categories Güncel Kadın BloglarıPosted on

1949 yılından bu yana aralıksız çin müslüman kanı akıtıyor. Doğu Türkistan’a uyguladığı şiddete artık birilerinin dur demesi gerekmektedir.

Doğu Türkistan bir çok Türk devletinin kurulduğu bölgedir.

ÇİN VE DOĞU TÜRKİSTAN SAVAŞI

12 Kasım 1933 yılında İlan edilen Doğu Türkistan İslam cumhuriyeti  bu tarihten sadece 3 ay sonra (6  şubat  1934) Doğu Türkistan ordusundan fazlaca üstün olan ‘Ma Chnagying’in ordusu  tarafından kuşatılmış ve yeni  kurulan devleti yıkmıştır.

12 Kasım 1944’de tekrar kurulan Doğu Türkistan Cumhuriyeti yine kısa bir süre ardından yaklaşık 5 sene sonra  (20 Ekim 1949) tekrar  yıkılmış ardından 1949’da Çin halk kurtuluş ordusu  bu bölgeye girmiş ve Doğu Türkistan çin halk cumhuriyetine bağlanmıştır. Doğu Türkistan halkı bu tarihten itibaren çin halk cumhuriyeti ordusuna ve sivil insanlarına karşı direnmektedir.

Çin halk cumhuriyetinin  komutanı olarak  bilinen Wng-shen ”Devrim aleyhtarı unsurları yok etmek” Söylemi ile 250 bin Doğu Türkistanlı halkı öldürüp büyük bir soykırıma imza atmasıyla tanınmakta. Ve bu tarihten itibaren İnsanları acımasızca öldürmeyi kendine huy haline getiren Çinli askeri,polisi,vatandaşı,çocuğu,yaşlısı,genci Doğu Tükistanlı her yaştan insanı acımazsızca katletmekte. Bunlarla yetinmeyip yaptıkları eziyetlerin işkencelerin videolarını çekip internet sitelerine yüklemekte.  66,cı yılını dolduran ve hala devam eden bu soykırımı bizler daha yeni protesto ediyoruz. Artık birilerinin bu duruma el atması gerekmekte dünyanın en büyük ekonomilerinden biri olan çin halk cumhuriyetini Osmanlı döneminde dize getiren yiğitlerin torunları olarak bu gücün bizde olduğunu biliyoruz.
doğu türkistan kanlı bayrak

DOĞU TÜRKİSTANA ÇİNLİ GÖÇÜ

İşgalden sonra çin devleti tarafından Doğu Türkistan’a düzenli olarak çinli vatandaşlar yerleştirmesi Doğu Türkistan’daki Türkleri asimile etmek ve Türk nüfusuna eşit çin nüfusu hedeflenmektedir. Doğu Türkistan İşgal edilmeden önce Doğu Türkistan sınırlarında %4 çinli vatandaş oranı varken günümüzde bu oran %50 civarındadır.

Doğu Türkistan’da nufüs oranını  belli bir düzeyde tutmak isteyen çin halk cumhuriyeti Doğu Türkistanlı kadınlara zorunlu kürtaj yaptırmaktadır.

Doğu Türkistan pekinden atanan idareciler ile yönetilmektedir. Tahmin edebileceğiniz gibi yine zulme dayanan yaptırımlar uygulayan idarecilerden destek alan çinli vatandaşlar Kardeşlerimize zulüm uygulamakta.

Doğu Türkistan’da sıradan bir insan yolda yürürken sudan sebepler yüzünden göz altına alınabilir ve cezalandırılabilir tutuklanan kişinin ailesine yardım etmek bile suç sebebi.

Doğu Türkistanlılara esir muamelesi yapmakta ve onlara türlü zulümleri reva görmektedir.

5 Temmuz’dan bu yana Doğu Türkistan’da Çin tarafından bir devlet terörü uygulanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir