Çizgili Elbise Kombinleri

Categories ModaPosted on

Bu yazımda size çizgileri kıyafetlerimizde nasıl kullanacağımızdan bahsedeceğim.  Çizgili tesettür elbiseler, boyuna çizgili elbiseler, enine çizgili elbiseler, çizgili elbise altına ayakkabı, çizgili elbise kombinlerinden  birkaç örnek vereceğim. Bu yazıda çizgilerin dansını izleyeceğiz.

siyah beyaz çizgili elbise kombinleri

Resimdeki gibi enine çizgili bir elbiseyi beyaz bir tesettür ceketle kombinyebilirsiniz. Tamamen zıt renk olan bir şal ile kombininizi tamamlamış olursunuz. Elbisenin de salaş olması çok cool bir hava yaratıyor.

Çizgili Tesettür Elbise

Çizgili tesettür elbise modellerini tüm bayanlar kullanmak ister ama bilirler ki kombinleri bir o kadar zordur bu çizgili kumaşların. Ama kombini de yaptın mı yanından geçilmez zerafetinin o tesettürlü bayanın. Vücut tipinize göre seçimlerinizi yapmalısınız. Çizgi boyutları bu kombinlerde en önemli şey. Balık etli bayanların çizgili tesettür elbiseleri tercih etmesinden yana değilim ben , kilolu bayanlar tesettür elbise kombinlerini yaparken tek renk kullanmalıdır bence.

Boyuna Çizgili Elbise

Boyuna çizgili elbiseler ince gösterme de enine çizgilerin önüne geçmiştir. Boyuna kalın çizgilileri olan bir elbise boyunuzda uzunsa çok şık bir duruş sağlayabilirsiniz. Renk olarak ta sezonun çizgideki modası lacivert ve beyaz kalın çizgileri elbiselerinizde kilo probleminizi kafanıza takmadan rahatça taşıyabilirsiniz.

Enine Çizgili Elbiseler

İşte korkulu çizgililerimiz, standlar da yanına giderken bir kez daha düşündüren enine çizgili elbiseler. Tabi incecik bir bele kalçaya sahipseniz bu kadar dert etmeye gelmez, sizde giyin enine çizgili elbisenizi dolaşın sokaklar da.

Birde en ince nasıl görünürüm derseniz bilim insanları bunu bizim için düşünmüş hanımlar ve paralel ve çapraz çizgili kumaşların daha ince gösterdiğini ispatlamışlar. Yani tesettür kombinlerimiz de çapraz çizgili kumaşları rahatlıkla kullanabiliriz.

Çizgili Elbise Altına Ayakkabı

Çizgili elbise altına ayakkabı seçimi de bir o kadar zordur. Ama genelde tesettür giyim kombinlerin de çizgiler beyaz renkle kontrast yapıldığı için beyazın zıttının karşındaki tondan ayakkabı seçimi yapılabilir. Aşağıdaki resim gibi çizgilerin daha farklı yönlerde olan kumaşlardan yapılan tesettür penye elbise modellerini de seçebilirsiniz. Ayakkabı olarak altına beyaz yazlık ayakkabılarda seçebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir