Çocuklar İçin Eğitici Android Oyunlar

Categories Çocuk ve Bebek Gelişimi, Güncel Kadın BloglarıPosted on

Merhaba değerli nurfeza takipçileri, bu yazımızda sizlere gelişen teknoloji ile birlikte gelişim çağındaki çocuklarımız için faydalı bilgiler, uygulamalar ve eğitici android oyunlar paylaşacağız. Editörlerimiz tarafından hazırlanan çocuklar için eğitici android oyunlar listesiyle siz de çocuğunuz için faydalı uygulama ve oyunları tabletlere, telefonlara yükleyip çocuklarınızın eğlenirken öğrenmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle Okul Öncesi Dönem yani 0-6 yaş çocukları için hayat oyundan ibarettir. Fakat gerçek oyun ile sanal oyun sınırını korumalarına önem vermek gereklidir. Çocuklarda teknoloji kullanımı ile ilgili makalemizi okursanız çocuklarınızın teknolojiyi ne denli kullanması gerektiği hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

  • Android Kavram Oyunu

kavram oyunu android

Kavramlar çocukların doğumdan itibaren sürekli öğrenmeye çalıştığı ilgilerini çeken onlara hayatı anlatan olgulardır. Kavramları somutlaştırmak ise okul öncesi dönem çocuğuna en iyi öğretme biçimidir. Oyunlar ile kavramlar somutlaştırılır ve çocukların eğlenerek öğrenmesi sağlanır. Bu oyunda sayı kavramı, renk kavramı, şekil kavramı, sebze  ve meyveler gibi daha birçok kavram seslendirmeler ile birlikte çocuklara anlatılmış ve çeşitli bulmacalar ile çocukların kavramları eşleştirmesi sağlanmış. Oyunu google play üzerinden ücretsiz indirebilirsiniz.

  • Hayvan Sesleri Android Oyunu

hayvan sesleri android oyunu

Hayvanlar çocukların doğumdan okul öncesi döneme kadar oldukça merak ettiği canlılardır. Çocuklara bu canlıları öğretmek hem de seslerinin nasıl olduğunu öğretmek çocukların hem zihinsel gelişimine katkıda bulunur hem de hayvan seslerini taklit etmelerini yani dil gelişimlerini olumlu yönde desteklemektedir. Hayvan sesleri android oyununu google play üzerinden ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

  • Noktaları Birleştirme Oyunu Android

noktaları birleştirme oyunu android

Noktaları birleştirme oyunu oldukça iyi düşünülerek tasarlanmış bir android oyun. Oyunda çeşitli hayvanlar var ve hayvanların etrafına çizgiler ile bazı noktalar yerleştirimiş. Çocukların resim ve şekil algısını geliştirici bir oyun olmakla birlikte çocukların sayı ve harf kavramlarını öğrenmelerine destek oluyor yani bilişsel gelişimi destekleyici unsurlar bulunduran bir oyun tasarlanmış. Noktaları birleştirme oyunu android için google play üzerinden ücretsiz indirebilirsiniz.

  • Eşleştirme Oyunu Android

okul öncesi eşletirme oyunu android

Çocuklar için eğitici android oyunlar listemizin sonunda ise eşleştirme oyunları bulunuyor. Eşleştirme çocuların bilişsel gelişimine en çok katkıda bulunan işlevlerden birisidir. Çocuklar oyunlar üzerinden eşleştirme yaparak hem eğlenir hem de öğrenir. Bu oyunda çeşitli şekilleri ve hayvanları eşleştirerek bulmaları çocuların gelişimine katkı sağlayacaktır. Oyunda kavram öğretimi de göz önünde bulundurulmuş. Eşleştirme oyunu android oyun olduğu için google play üzerinden ücretsiz indirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir