Çörekotu İle Zayıflama Mucizesi

Categories DiyetPosted on

Son zamanlarda ismi çok fazla anılır olan çörekotu gerçekten mucize gibi bir bitki. Peygamber Efendimizin bile çörekotunda şifa vardır hadisi şerifi ile bize kullanmamızı işaret ettiği çörekotu hem zayıflatıyor hem de vücudumuzu sağlıklı bir hale getiriyor. Kullananlar arasında hiçbir yan etkisi görülmeyen çörekotu çok uzun süre kullanılmaya da müsait bir bitki.

çörekotu
çörekotu

İşte Çörekotunun İçinde Bulunan Vitaminler;

İnsülin direncinin kilo verememekteki etkisini biliyoruz. Yani yaptığımız bir diyete pazartesi günü başlayarak Çarşamba günü bozmamızın sebebi çoğumuzda insülin direnci olarak karşımıza çıkıyor. Peki, insülün direnci nasıl yenilir ve neler yapmalıdır?

Uzmanlara göre çörekotu tek başına insülin direncine çözüm olabiliyor. Çünkü çörekotun içeriğinde bulunan B6 A, H, C, B1 ve B2 vitaminleri vücuttaki hormon değerlerini dengelemeye yetiyor. İçeriğinde bulunan selenyum, magnezyum ve çinko ise çok fazla yemek yeme isteğini yani iştahı engellemeye yarıyor.

Çörekotu Zayıflamak İçin Nasıl Kullanılır?

Çörekotu vücuttaki şeker seviyesini ayarladığı için şeker hastaları tarafından da kullanılması şiddetle tavsiye edilen bir bitkidir. Kilo vermek için kullanılma çeşidi oldukça kolaydır. Sabahları kahvaltıdan önce bir yemek kaşığı aç karnına kabaca öğütülmüş çörekotu içilmeli ve daha sonraki yemeklerde ise yemek yemeden yarım saat önce aynı şekilde çörekotu tüketilmelidir.

Çörekotu kürü uygulaması yaparken karbonhidratlı yemeklerden ve çok şekerli gıdalardan uzak durulduğunda

çöekotuyla kahvaltı
çörekotuyla kahvaltı

ayda 3 kilo kadar verilebilir. Fakat kilo verebilmek kişideki kilo miktarına da bakmaktadır. Çok fazla kilosu olanlarda bu 3 kilo bir miktar daha fazla verilebilir.

Kilo Vermek İçin Nelere Dikkat Etmeli?

Su tüketimi kilo vermek isteyen kişiler için çok fazla önemlidir. Günde tüketilen 2 – 3 litre su kilo vermenize yardımcı olur. Kendinize yaptığınız özel lahana çorbası ekmek, karbonhidrat ve atıştırmalıklar yerine yemeniz sizin daha hızlı kilo vermenize sebep olur.

Tüm yediklerinizi bir not defterine kaydetmeniz, ne kadar yiyecek tükettiğiniz hakkında gün sonunda size bilgi verecektir. Sonraki günlerde yemeklerinizi daha iyi seçebilmeniz için bu hareket kilo vermede çok önemlidir. Bir çok kişinin bu yöntemle fazla kilolarından kurtulduğu görülmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir