Diş Beyazlatmanın En Kolay Yolları

Categories Cilt Bakımı, Güzellik Sırları, Sağlıklı YaşamPosted on

Yüz güzelliğimizin en önemli unsurlarından biri olan dişlerimiz bizim için en önemlilerin başında olmalıdır. Bu nedenden dolayı diş beyazlatmanın en kolay, basit ve  hızlı yollarını sizler için paylaşıyoruz.

Günlük hayatta içtiğimiz fazla kahve sigara hatta çay dolayısı ile diş minelerimiz git gide sararmaya başlar. Normalde fırçalamayı aksatmasanız da ek olarak daha parlak diş mineleri isteyen bu yöntemleri denemekten çekinmeyin.

Evde kendinizin yapabileceği diş beyazlatma yöntemlerinden hemen başlayalım.

Karbonat İle Diş Beyazlatma

karbonatla diş beyazlatmak

En eskilerden bilinen yöntemlerden biri olan karbonat ile diş beyazlatmayı deneyebilirsiniz. Karbonat hem ağız sağlığında kullanılarak dişlerimizin daha sağlıklı olmasını da sağlar.

Gliserin İle Dişleri Beyazlatmak Mümkün

diş beyazlatma için gliserin

Gliserin diş beyazlatmanın en başında gelen işlemlerden biridir. Gliserinin ağız içindeki bakterilere de etkisi büyüktür. Yapılan deneylerde bir tutam dökülen gliserin tüm bakteri faaliyetlerini durduğunu görmektedirler.  Gliserini eczaneden satın alabilir ya da evde kendinizde yapabilirsiniz. Biraz karbonat biraz tuz ve sirkeyi karıştırarak gliserin karışımını kendiniz hazırlayabilirsiniz.

Çilek Yiyerek Dişlerinizi Beyaz Tutun

çilek ve diş

Hem tatlı yiyin hem de dişlerini beyazlatmanın en doğal yolunu bulun. Çilek meyvesinde şeker ve asit olduğundan dolayı dişleri beyazlatmada çok işe yarar. Ezdiğiniz çilekleri diş fırçanıza sürerek fırçalayın daha sonra ağzınızı bol su ile çalkalayın. Birkaç kereden sonra farkı sizde hissedeceksiniz.

Havuç Salata Ve Elma Yiyerek Dişlerinizi Temizleyin

havuç salatalık ve elma

Bu tür yediğiniz sebzeler dişlerinizin hem temizliğine hem de beyazlamasına yardımcı olacaktır.

Tuzlu Su Ve Zeytini Bir Deneyin

zeytin resmi

Tuzlu suyun içine bir iki adet zeytin atın. Daha sonra biraz bekledikten sonra aynı gargara şeklinde sık sık yapın. Daha dişlerinizdeki beyazlık farkını anlayacaksınız.

Defne Yaprağı Ve Portakal Kabuğu Kullanın

defne yaprağı

Defne yaprağını ezerek rendelenmiş portakal kabuğunu macun şeklinde yapın ve dişlerini bu karışım ile fırçalayın. 3 günde dişlerinizdeki beyazlık ve pürüzsüzlük farkını hissedeceksiniz.

Diş beyazlatmanın en kolay yollarını sizler için paylaştık. Bu yöntemler ile uğraşmaktan bıkarsanız eğer diş doktorların diş beyazlatma yöntemlerini kullanabilirsiniz. Ama bir kez beyazlattığınız diş mineniz her defasında aynı işlemi görmek isteyecektir.  Siz yine doğal yöntemlerden şaşmayın…

Diş Beyazlatma Hakkında Benzer Konular

beyaz dişli kadın

Dilerseniz diş beyazlatma hakkında doğru bilinen yanlışlar ve doğru diş fırçalama tekniği nasıl olmalıdır? makalelerini okuyup doğal diş beyazlatmak hakkında daha da verimli bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir