Döpiyes Nedir? Kaç Parçadan Oluşur?

Categories ModaPosted on

Başlığımızdaki gibi döpiyes nedir ne demektir ve döpiyes kaç parçadan oluşur sorusunun cevabını yeni sezonda döpiyesin farkı ile açıklayacağım.

DÖPİYES NE DEMEK ? DÖPİYES NEDİR?

Birçok bayanın bildiği döpiyes nedir, döpiyes ne demektik gibi döpiyesin terim anlamına gelince, döpiyes bayanların kombinli şekilde etek ve ceket ikilisini bi arada kullanmasıyla oluşan takımın ismidir. Bu takımlarda tesettür olmayan giyim de dahil olmak üzere etek boyları uzun yada diz altında olmak zorundadır.

kayra gyim kış modası

DÖPİYES KAÇ PARÇADAN OLUŞUR

Birliğin gücünü en iyi anlatan etek ve ceket takımları yine bu sezondan karşımızdalar. İş kadınlarının tekelinde zannedilen ekürilerin  kapısı bu sezon herkese açık. Döpiyesi  kendi stilinize göre uyarlamak için bu yazılımı dikkatle okuyabilirsiniz.

Bilmeniz gereken en önemli şey etek ve ceket ceket ikilisi üçüncü bir parçayı aralarına kabul etmiyorlar.  Sezonun takım giyme kılavuzunda en önemli kural ise kemersiz çıkmamaktır.

döpiyes tesettür

Döpiyesin tasarım hikayesini merak ediyorsanız eğer ondan da bahsetmeyi unutmadık

Aslında etek ve ceket birlikteliğinin bayanların dolabındaki popüler zamanı 17 nci yüzyılın başında başladı.  Kısa bir ceketle uzun eteği birleştirdiğimiz zaman takımlar binicilik sporuna ilgi duyan kadınların hem rahat hem de şık görünmesini sağlıyordu. İkinci dünya savaşının sonrasında moda’da yeni bir dönem başlatan Dior markası 90 parçalık defilesi ile bu koleksiyonları zirveye taşıdı.

döpiyes

Yeni sezonda da döpiyes de podyumlarda herkesin farklı tasarımları vardı. Bazıları göğüs kafesinin tamamen açık bırakıyorlar  ama bu tarz tesettüre uymaz. Bazıları ise boyundan sarkan küçük kürk detayları ile şekillendiriyorlar. Bazı tasarımcılar ise etek ve ceketi eşleştiricekseniz tüvit kumaştan asla vazgeçmeyin diyor. Aslında etek ceket kombinlerinin tüm bu stillerin tek ortak noktası yaklaşan ceketlerin klapalarının arasından sadece teninizin görünmesi oyunun baş kuralıdır.

Döpiyeslerde  çift renkleri de kullanabilirsiniz. Üstünüz parlak iken altınız mat bir duruş sergileyebilir.

Özel günleriniz ya da iş ziyaretleriniz için sizde döpiyesleri günümüze uyarlanmış tasarımları ile tercih edebilirsiniz. Döpiyesleri kullanarak istediğiniz havayı yaratabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir