En Etkili Doğal Saç Uzatma Yöntemi ve Teknikleri

Categories Güzellik Sırları, Sağlıklı YaşamPosted on

Saçlarını uzatmayı düşünen bayanlara evde doğal ve en etkili saç uzatma teknikleri ve saçı uzatan yöntemlerden bahsedeceğiz. Ne kadar tesettürlü bayanlar olsak da elbette ki saçlarımıza özen göstermeliyiz. Hele de tesettürde tüm gün kapalı kalan saçlarımızın bakımını daha iyi yapmamız gerekmektedir. Bakım bir kenara saçını uzatmak dolgunlaştırmak isteyen hanımlara bugün en etkili doğal ve hızlı saç uzatma yöntemlerinden bahsedeceğim. Saçlarını uzun seven bayanlar buraya :)

1 – Saça elma sirkesi muzicesi

elma sirkesiyle saç uzatma

Elma sirkesi kullanarak saçlarınızı doğal bir yöntem ile uzatmayı deneyebilirsiniz. Bu yöntemler denenmiş ve güzel sonuçlar elde edilmiştir. Saçlarınızı yıkadıktan sonra en son durulayıp son suyunuzu elma sirkesiyle yapmanız gerekmektedir. Nasıl mı?

Bir kabın içine eklediğiniz bir su bardağının yarısı kadar elma sirkesini kabın ağzına kadar su doldurarak en son saçınızı bu şekilde durulamalısınız. Zamanla farkı siz de hissedeceksiniz.

2 – Saçların bakımı ve hızlı uzaması için yumurta yöntem…

doğal saç uzatmak için yumurta

Tabi ki yumurtayı saf şekilde kullanmıyoruz. Yumurtanın sarısını zeytin yağ ve badem yağını birleştirerek yaptığınız bir karışımı hafta bir saçlarınızın masaj yaparak sürmelisiniz. 30 dk. bekledikten sonra iyice yıkamalısınız. Hem parlak hem de kısa sürede uzayan saçları elde etmenizi sağlayacaktır.

3- Sabun ile yıkanın

doğal sabunlar ile saç bakımı yöntemleri

Herkes yapmayabilir ama en etkili doğal yöntemlerden biridir. Saçlarınızı şampuan yerine doğal sabunlar ile yıkayın. Kimyasal kremler yerine yukarıdaki maskeleri uygulayın. Saçlarınızdaki farkı en kısa sürede sizde göreceksiniz. Eskilerden sabun ile yıkanan büyüklerimizin saçları daha hızlı uzamakta olduğu da bunun en güzel kanıtıdır.

4- Kırmızı soğan kürü tekniği

kırmızı soğan kürü ile saç uzatma tekniği

Kırmızı soğanı küçük küçük doğradıktan sonra bir makine yardımı ile suyunu çıkartarak saçınıza sürün. Saç diplerinize iyice yedirdiğiniz kırmızı soğan kürünü saçınızda 30 dakika kadar bekletin ve daha sonra kokusunu alabilecek bir şampuan ile yıkayın. Eğer soğan kürünü kullanmak isterseniz sabun ile yıkama yapmanızı önermemekteyiz. Soğan kokusunu anca bir şampuan ile geçirebilirsiniz.

5- Su içerken saçlarınızı uzatabilirsiniz

su içen kadın

Günde 1,5 tl içilen su hem metabolizmayı güçlendirirken hem de saçlarınızın uzamasına yardımcı olacaktır.

Saçlarınızın kırılmaması içinde önlem almanız gerekmektedir. Saçlarınızı ıslakken taramamalısınız. Kurutucu cihazlar ile kurutma malısınız. Fön ve maşa saça oldukça zarar vermektedir. Eğer kurutmak isterseniz soğuk hava tutarak kurutmalısınız.

Size en etkili saç uzatma yöntemleri ve tekniklerini anlattık şimdi saçlarınıza özen göstererek uygulamak size kalmış. Uzun saçlara merhaba diyelim…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir