En Güzel Dini Android Uygulamaları

Categories Güncel Kadın BloglarıPosted on

Günümüzde teknolojinin yaygın olarak kullanılmaya başlamasıyla birlikte hemen herkesin elinde bulunan android cihazlarda birçok program kullanılıyor. Bu programların faydalı olanları da bulunuyor zararlı olanları da. Siz değerli takipçilerimiz için her telefonda bulunması gereken en güzel dini islami android programlarını inceledik ve bir liste yaptık.

  • Ramazan Rehberi

ramazan rehberi android uygualaması

Ramazan rehberi isimli android program Diyanet İşleri Başkanlığı ekibi tarafından tasarlanan android programdır. Bu program illere göre imsak, iftar ve namaz vakitlerini gösteriyor. Ramazan ile ilgili ayet-i kerime ve hadisleri içeriyor aynı zamanda oruç, zekat, fitre ile ilgili güncel bilgileri birinci elden veriyor. Ramazan Rehberi uygulamasını Google play üzerinden ücretsiz indirebilirsiniz.

  • Android Kur’an- Kerim

android kuranikerim

Diyanet işleri başkanlığı tarafından tasarlanan android tabanlı Kur’an-ı Kerim programında gece okuma özelliği, Kur’an-ı Kerim fıhristi, Sure, cüz, ayet okuma, gelişmiş ayet arama, sosyal medyada ayet paylaşma özelliği, Sureler ile ilgili özetler, Kur’an sözlüğü gibi daha birçok özellik ile kullanılabilecek bir programdır. Android Kur’an- Kerim’i Google play üzerinden ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

  • Namaz Vakti Android Uygulaması

namaz vakti ugulama incelemesi

Android programlar arasında listemize aldığımız namaz vakti uygulaması 5 vakit namaz kılanlar için oldukça faydalı bir program. Bu program ile namaz vakitlerinde sizlere uyarı geliyor ve namazınızı unutmuyorsunuz.  Alarm kurma özelliği, kıble bulma özelliği, dini günler ve geceler hakkında bilgi vermekle birlikte ezan duası okuyabilme günün hadisini okuyabilme gibi ek seçenekler sunan bir uygulamadır. Bu uygulamayı google play üzerinden ücretsiz indirebilirsiniz.

  • Elif Ba Android Uygulaması

elif ba android

Elif Ba android uygulaması diyanet işleri tarafından tasarlanan android programlar arasında yer almaktadır. Elif ba uygulaması Kur’an-ı Kerim öğrenmek isteyen herkesin telefonunda bulunuyor. Bu uygulamada Arapça harfleri sesli dinleme özelliği,Elif ba cüzünün içeriği ve Tecvid derslerini içeriyor. Uygulama sayesinde Kur’an-ı Kerim’i tablet ve telefonlar üzerinden öğrenebilirsiniz. Elif Ba uygulamasını Google play üzerinden ücretsiz indirebilirsiniz.

  • Namaz Duaları ve Sureleri Uygulaması

namaz sure ve duaları google play uygulaması

Namaz duaları ve sureleri uygulaması PEGI 3 tarafından islami uygulamalar arasında yer almaktadır. Namaz duaları ve sureleri uygulamasını Google play üzerinden ücretsiz indirebilirsiniz. Bu uygulama içerisinde tüm namaz duaları ve surelerinin Türkçe, Latince, Arapçası bulunmakla birlikte sesli dinleme özelliği de bulunuyor. Tefsirlerle birlikte videolu okuma takibi de yapılabilen uygulamada sosyal medya desteği de sağlanmış.

Sizlerde konuya cevap vererek bildiniz en güzel islami, dini android uygulamalarını yazarak bilgilendirme yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir