En İyi Korku Filmleri Arasında İlk 5

Categories Güncel Kadın Blogları, SanatPosted on

Işıklar kapalı mısırlar patlatılmış en iyi korku filmleri nelerdir diye İnternet de arama yapıyorsanız bu ilk 5 film izlemeniz gereken en iyi korku filmlerinden şimdiden söyleyelim.

Film beğenisi kişiden kişiye değişir bazılarımız ani çıkışlardan korkarken bazılarımız daha kanlı filmleri sever. Size bu listemizde ortaya kaşık bir şeyler yaptığımızı söylemek isterim.

1-The Curse of La Llorona : Lanetli gözyaşları

The Curse of La Llorona

Michael Chaves ‘ın yönetmenliğini yaptığı filmde gerilim korku ve gizem hepsi bir arada yer almaktadır. Film kalitesi yüksek bulabilirsiniz nisan 2019 vizyonlu bir film çünkü. Amerikan yapımı bu filmin IMDB puanı ise 6,2‘ dir.

Filmin konusuna gelirsek şehrin aslında korkulu bir efsanesi olarak bilenen bir kadın çocuklarını boğarak öldürmüştür. Şimdi şehre yeni gelen Anna ve çocukları bu tehlikeli lanet ile baş etmeye çalışacaktır. Ağlayan kadından kurtulma mücadelesi sizi filmin sonuna kadar diri tutacak. En iyi korku filmleri arasında aklınıza iyice yer edecek.

2-Us :Biz

us

Yine ABD yapımı bir filmden bahsederken bu sefer mart 2019 vizyonlu bir filmden bahsedeceğiz. IMDB puanı 7 olan filmin yönetmeni Jordan Peele ‘dir

Konusu alışılmışların daha ötesinde olan film Adelaide ve Gabe Wilson çiftinin 2 çocuğu ile birlikte Kalifornia’daki evlerine gitmesiyle başlamıştır. Burada yine geçmişte yaşanmış bir trajedinin etkisinde kalıp psikolojik olarak etkilenirler. Evlerine yapılan saldırı ile film daha gerilim yüklenmeye başlarken gizemi de arttıran bu saldırıyı yapanların aslında 4 kişi olup ailenin birebir aynı klonu olması olacaktır.

3- It: O

ıt

Andy Muschietti’nin yönetmenliğini yaptığı film 15 eylül 2017 vizyon tarihlidir. IMDB Puanı 7,5 olup yüksek bir oranla korku filmleri arasında en iyilerinden biri olmuştur.

Filmin konusu küçük 7 çocuk arasında geçmektedir. Aynı kasabada yaşayan bu yedi çocuk okulları tarafından dışlanmış ve bunun yanı sıra da genel olarak problemlerle dolu hayatları vardır. Pennywise adındaki palyaço ve bu sorunlarla uğraşacakları dehşet dolu zamanlar geçireceklerdir.

4- Train to Busan : Zombi Ekspresi

Train to Busan

Sang-ho Yeon yönettiği film 2016 vizyonlu IMDB 7,6 ‘dır. Filmin konusu adından da anlaşıldığı gibi zombi filmidir. Bulaşıcı bir virüs ile yayılan bu hastalık tüm treni hatta tüm şehri saracaktır. Bazen dram bazen korku yaşanan filmdir. Heyecanın her an dorukta olduğu dakikalar geçirmeye hazır olun.

5-1408

1408

Mikael Håfström yönetmenlik yaptığı film 2007 vizyonlu ve en yüksek IMDB 8,1 alan filmdir.

En iyi korku filmleri arasında yer alan bu filmde başrol oyuncusu hiç bir şeye inanmayan korku ya ve Tanrı ‘ya inanmayan bir yapısı vardır. Sadece somut varlıklara inan adam lanetli ve perili olarak bilinen 1408 nolu odada kalmaya karar verir ve işte her şey o anda değişir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir