En İyi Namaz Elbise Modelleri ve Namaz Elbisesi

Categories ModaPosted on

Birçok müslüman kadın İslam’ın 5 şartında biri olan namaz kılmak şartını yerine getirmek için uygun namaz elbisesi aramakta. Namazı kılarken kullanabileceğimiz kıyafet modellerine en uygun ve rahat olan elbise modellerinden bahsedelim dedik bugün. Namaz elbiseleri artık çeşitliliğini gitgide arttırdı. Bu sebepten aradığımızı bulabilmemiz çok daha kolay olacak. Ayrıca siz bayanlar için düz, sade, kaliteli ve en ucuz elbiseyi bulmanızı sağlayacağız.

kadin namaz elbiseleri

Öncelikle sizlere namaz kılınırken giyilen elbise ile ilgili şartlardan bahsedeyim.

  • Vücut hatlarını belli etmeyecek bollukta giyinmeliyiz.
  • Diz kapağının altına uzanan üst kıyafetleri olmak zorunda olduğundan elbise giyilmelidir.
  • Ayaklarınıza giydiğiniz çorap ince değil sık örgülü olmalıdır.
  • Namaz elbisesi içi göstermeyen koyu renklerde olmalıdır.
  • Namaz kılarken başörtüsünden saç teliniz dahi gözükmemelidir.

Olması gereken elbise modeli ile ilgili şartları tekrardan bir hatırladıktan sonra, şimdi dilerseniz seçebileceğiniz namaz elbisesi çeşitlerini inceleyelim.

Taşlı ve Aksesuarlı Modeller

namazda giyelebilecek elbiseler

Günümüzdeki tesettür giyim sektörüne göz attığımızda öne çıkan namaz elbise çeşitleri üstteki gibi diyebiliriz. Bu şekillerde çeşitli namaz elbiselerini tercih edebilirsiniz. Ama bu modeller aslında namaz elbiseleri değil süslü taşlı ve aksesuarları olan ferace modelleridir. Önerimiz daha sade ve düz elbise modellerini tercih etmenizdir…

Düz ve Bol Kesim

sade namaz elbisesi

Bu model ise daha sade düz kesim modellerdir. Bu modelleri tercih ederseniz hem de hareketinizi kısıtlayacak bir engel olmaz. Düz ve bol kesim modelleri her yerde rahatça bulabilirsiniz.

Kimono Türleri

bayan namaz elbise modelleri

Kimono modellerinden de elbiseler tercih edebilirsiniz. Bu modelleri daha sonra başka yerlerde de kullanabilirsiniz. Bol ve koyu renk olmasına özen göstermelisiniz. Şartlardan biride namaz elbisesinin bol ve içi göstermeyen renkler yani koyu renklerden tercih edilmesi gerektiğini söyler.

Sade Kıyafetler

 

ucuz ve sade namaz elbisesi

Son modelimiz genelde en çok tercih edilen başörtüsü ile takım şeklinde olan namaz elbiseleridir. Bu modellerde başörtüsü hazır biçimde başa geçirilebilir. Siz de rahatça başınızı bağlamış olup elbiseyi hemen giyebilirsiniz. Zamandan tasarruf etmenize yarayan bu modeller şuan da namaz kılarken hanımların en çok tercih ettiği modellerden bilirdir. Açıkçası en çok tercih edilen namaz elbisesi budur.

En Ucuz Tercih Edenler İçin

namaz elbisesi en ucuz

Namaz elbisesinin en ucuz ve düz olmasını tercih edenler için önerimiz online e-ticaret sitelerini tercih etmeleri. Online satış sitelerin arasındaki büyük fiyat rekabeti müşterilere bazı ürünleri oldukça ucuza bulmalarına sebebiyet veriyor. Namaz için elbise modelleride bu ürünlerden…

2016 Namaz Elbisesi Fiyatları

Düz ve sade olan namaz elbisesi modellerini 20 TL ve 50 TL arası fiyatlarda alabilirsiniz. Başörtüsü ile sabit olan modeller 50 TL üzeri fiyatlar ile fiyatlandırılmıştır. Birçok ilçe merkezinde islami giyim butikleri veya mağazaları açılmakta ama daha uygun namaz elbise modellerine internet üzerinden sitelerden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir