Eşarp Bağlamaları Teknikleri

Categories ModaPosted on

Başörtüsü eşarp bağlamaları tekniklerini eminim hepiniz merak ediyorsunuz. Saatlerce ayna karşısında eşarp bağlamaya uğraşmaktan sıkılmadınız mı? En sıkıcı yanı da diğerleri hazırlanmış sizi beklerken sizin eşarbınızla uğraşmanız canınızı çok sıkabilir. O yüzden bu yazıda eşarp bağlamaları tekniklerinden bahsetmek istedim.

Eşarp Bağlamanın Püf Noktaları

Başörtüsü modası ve eşarp bağlamanın püf noktalarını öğrenmek içi hazırsanız başlayayım.

  • Öncelikle saçımızı topuz yapmak için güzelce topluyoruz.topuz hizasında olmasına dikkat edelim. Kalın bir toka kullanırsak işimiz daha kolaylaşmış olur. Hatta topuz tokaları var onlarıda kullanabilirsiniz.
  • Sonra bonemizi takıp tüm saçları içine alıyoruz. Başörtüyü alıp bir köşesini üçgen olmaya az yakın şekilde katlayıp başımıza takıyoruz.
  • Tepeden kesinlikle kayması için iğneliyoruz.
  • İğneyi taktıktan sonra sağ yada sol yandan bir kat alıp çene altında birleştirip köşeye atabiliriz.
  • En son olarak köşeye iğneyi takarız. Yada iğne yerine şık broşlar kullanabiliriz.
  • Eşarp kullanırken eğer aksesuar tercih edeceksek düz renk eşarplar tercih etmeliyiz. Aksesuarları günlük hayatımızda kullanırken de eşarbın bağlama yerinde tamamlayıcı bir obje olarak kullanabiliriz.

eşarp nasıl bağlanır

Üstteki görsellerden daha fazla saymakla bitiremeyeceğim eşarp bağlama tekniklerinden bahsedebilirim. Ama birazda eşarpla ilgili bilmememiz gereken başka konulara değinelim.

Eşarp Asma Yöntemleri

Eşarp bir de en zorlandığımız konu o kadar ütüle ütüle ama katlayıp koyduğumuzda tüm çabalarımızın boşa gitmesidir. Ben de eşarp asma yöntemleri konusunda birkaç öneride bulunmak istedim size. Bence eşarplarımız , şallarımızı asma yöntemlerinden en iyisi en kullanışlısı etek askılarına asmak. Etek askılarına şallarımızı önce ikiye sonra tekrar ikiye olacak şekilde katlayıp etek askısının uç tarafına asarsak eşarpların ütü sorunundan kurtulmuş oluruz.

Eminim sizde hangi eşarp olsun yok bu kombin iyi sarı olsun mavi olsun bir türlü eşarp seçiminde kararsız kalıyorsunuz. Bu yüzden her tesettürlü bayan gibi bir sürü eşarbınız vardır. Ve bu askıları kullanmak dolabımızda eşarplarımıza yer açmak için en kullanışlı yollardan biridir. Böylece eşarplarınızı yazlık kışlık diye de ayırabilirsiniz. Yada aşağıdaki resimdeki askılığı da kırışmayan şal ve başörtüleriniz için kullanabilirsiniz.

şal eşarp asma teknikleri

Artık eşarplarınızı kırışmadan saklayıp anlattığım eşarp bağlamaları tekniklerini kullanarak kıyafetleriniz ile kombinleyebilirsiniz.

EŞARP VE ŞAL BAĞLAMALARI VİDEOLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir