Eşarp Bağlamanın Püf Noktalarından Bahsedelim!

Categories ModaPosted on

Eşarbını bağlamakta zorlananlar için eşarp bağlamanın püf noktaları ve eşarp bağlaması modelleri paylaşmaya karar verdik.

Deneyimlerimizden elde ettiğiniz bilgiyle sizlere en önemli tüyoları vereceğiz. Birkaç önemli madde ile eşarp bağlamayı daha kolay hale getirebilirsiniz. Böylece saatlerce ayna başında durmanızı gerek kalmayacak. Fazla sözü uzatmadan madde madde tüyolarımıza bir göz atalım.

Eşarp kumaş seçiminde dikkat etmelisiniz.

eşarp bağlamaları

Eşarp bağlamakta ki aslında en önemli unsur eşarbınızın kumaş seçimidir. Seçtiğiniz kumaşların aşırı buruşur olmamasına dikkat etmelisiniz. Bu yüzden kalitesi daha iyi ipek ya da sivil kumaşlar tercih edebilirsiniz. Bu tür kumaşlar kaymayarak daha şimdi duruş sağlayacaktır.

Eşarbınızı yüz şeklinize göre bağlayın

yüz şekline göre bağlamak

Eşarp bağlamadaki diğer bir püf nokta ise eşarbınızı yüzünüzün hatlarına uygun şekilde bağlamaktır. Eğer yüzünüz yuvarlar ise bone göstermeden eşarbınızı bağlamanız  yüzünüze daha çok yakışacaktır. Daha uzun sivri bir yüz hattınız var ise eşarbınızı daha farklı bonesi görünecek şekilde bağlamalısınız. Baş kısmında sivri şekil vererek de eşarbınızı bağlayabilirsiniz.

Topuz yapımına dikkat edin

tesettür topuzu

Fazla kabarık şekilde yapmadığınız topuzları tercih etmelisiniz. Eşitliğine dikkat ederek topuzunuzu daha aşağıdan yapar iseniz eşarpta daha şık duracaktır. Çok yüksek sivri topuzlar olmaması gerektiği gibi hemde çirkin  görünmektedir. Genelde eşarplarınızın altına tülden yapılma yeni sezonda en çok tercih edilen modellerden kullanabilirsiniz. Tesettür topuz yapımı makalemizden topuz hakkında daha detaylı bilgiler alabilirsiniz.

Bone seçimine önem verin.

bone seçimi

Aslında eşarbınızın kaymaması ve güzel durması birazda bone kumaşına ve şekline bağlıdır. Hem saçınızın hava almasını sağlaması hemde kaymaması için bonelerinizin pamuklu kumaşlardan olmasına dikkat etmelisiniz. Diğer dantel boneler bir süre sonra başınızda kaşıntı yaratabilir. Yaz mevsiminde ise terlemeye bile yol acar.

Renk uyumu yapın.

esarbin renk uyumu

Renk uyumunu hem eşarp hem bone arasında yaparken hemde teniniz ile olan uyumuna dikkat edin. Daha ilgi çekmeyen koyu renkler tercih edin. Eşarp bağlamanın püf noktalarına dikkat ederken eşarbınızı kıyafetiniz ile bir bütün içinde olmasına da dikkat etmelisiniz. Tüyolar arasında en önemli unsurlardan biri de budur.

Alternatif Pratik Eşarp Bağlamaları Şekilleri

eşarp bağlama

Eşarp bağlamanın püf noktaları konusunu sizlerle tekrar tekrar işledik. İsterseniz sitemizde daha önce takipçilerimiz ile paylaştığımız şal & eşarp bağlamaları konularını aşağıdaki linklerden ziyaret edebilirsiniz.

1-)

https://www.nurfeza.com/moda/sal-ve-esarp-nasil-baglanir-videolu-anlatim/

2-)

https://www.nurfeza.com/moda/esarp-baglamak-icin-3-ipucu/

3-)

esarp-baglamalari-teknikleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir