Estetik İçin Yaş Sınırı Var Mı? Estetikte En Uygun Yaş Nedir?

Categories Güzellik Sırları, Sağlıklı YaşamPosted on

Günümüzde estetik operasyonlarına baktığımız zaman yaş sınırının oldukça geri çekildiğini görebilmekteyiz. Tabi ki bunun için de bir yaş sınırlamasının olduğunu işin uzmanlarından duymakta fayda var. Estetik için yaş sınırı bayanlarda 17 erkeklerde 18dir. Estetik için en uygun yaşlar tercih edildiğinde sonuç da o kadar olumlu olmaktadır.

Gelin göz atmaya değer bu bilgileri okumadan estetik yapmaya karar vermeyin..

Cilt Yaşlandıkça Gerginliğini Kaybeder

Daha 20’li yaşlardaki bir cilt ile 60 yaşlardaki bir cildin aynı gerginlikte olmadığını bilmemiz lazım. Aynı zamanda bu iki yaş arasındaki cilt yapısında kolajen oranı da çok değişkendir. Genç yaşlarda cildimiz daha fazla kolajen üretmektedir. Bu gerginliğin kaybolmasında önemli olan faktörlerin başında beslenme alışkanlıkları, stres, kullanılan kimyasal malzemeler gelmektedir ve ne kadar çok yanlış uygulama yapılırsa o kadar çabuk cildin yaşlandığını da söyleyebiliriz. Yaşlanmış bir ciltte jest ve mimikler de eskisinden daha zor ifade edilebilmektedir. Bunun için de tıbbi müdahale uygulamasına ihtiyaç duyulmaktadır.

Botoks Uygulaması

Botoks uygulaması, genelde sıkılaştırma işlemi için kullanılır ve çok fazla kaşlarını çatan birini düşündüğümüzde de bu işlemin çok genç yaşlarda dahi uygulanabileceğini görebilmekteyiz. İnce ince kırışıklıklar tespit edildiği zaman botoks uygulaması için yaşı geriye çekebilmemiz de mümkündür. Doğal ürünler kullanılarak vücuda destek vermenin de hiç zararı yoktur.

Dolgunun Zararı Yok

Enjeksiyon ile dolgu yapmanın vücuda ileriye dönük hiçbir zararı bulunmamaktadır. Gelecek yıllar için sorun teşkil etmeyen bu uygulama için sadece kısa bir dönem verilmektedir. Yani en fazla 8 ay kadar süre ile dolgulu bölgenin şiş olması mümkündür. İlerleyen aylarda cildin tekrardan kendi yapısına döneceği bilinmelidir. Bunların yanında kökten tedavi olarak bilinen fibrojel uygulaması ise daha uzun soluklu bir işlem olarak tanımlanmaktadır. Yani bir nevi tedavi yöntemi olarak uygulanmaktadır.

Burun Estetiği

Burun estetiği yapmanın yaş sınırı bayanlarda 17 erkeklerde yine 18dir.  Lakin burun estetiği olmak için en uygun yaş aranması doğru değildir. Burun estetiği yaptırıp yaptırmama konusunu sağlığınız açısından değerlendirmelisiniz.

Yüz Şeklini Tanımak

Estetiklerde her ne kadar yaş önemli bir unsur olsa da yüz hatlarının iyi belirlenmesi ve şekline göre en uygun işlemlerin yapılması bilinen hazırlıklardandır. Genelde bunun için estetik ameliyatlarında 30 yaş ve üzeri bireyler estetik için uygun olarak belirlenmektedir. Yağlı ciltlerin daha geç yaşlandığını da belirtmekte fayda vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir