Etnik Desenli Kıyafetler Nasıl Kombinlenir

Categories ModaPosted on

Yeni sezonun her yaştan en çok tercih edilen desenli etnik desenlerden bahselim biraz. Daha çok 90larda tercih edilmiş bu etnik desenler yine gündemin baş noktası oldu. Bu parçalar eteklerden elbiselere bluzlerden çantalara her parçada rastlayacağımız kombinler arasında olmaya başladı bile. Şimdi kombin önerileri ile beraber etnik desenler nasıl giyilmeli onu anlatalım.

  • Etnik desenli hırkalar ile kombin:

etnik desenli hırkalar
etnik desenli hırkalar

2015 sezonunun en trend deseni şüphesiz ki etnik desenler. Peki, etnik desenleri en iyi hangi parçalar kaldırır? Etnik desenleri en  kolay ana parçalarda kullanabilirsiniz. Etnik desenlerrden oluşan bir hırkayı, düz parçalarla kullanarak gayet şık görüntüler oluşturabilirsiniz. Hırkanızın ana renginden oluşan bir pantolon, beyaz bir gömlek ya da bluz ve etnik desenin içindeki her hangi bir renkten şal kullanmalısınız.

  • Etnik desenli elbiseler ile kombin:

etnik desenli tesettür

Uzun elbiseler tesettür giyimin gözdesidir. Bu gözde ile son trend olan etnik desenlerin birleşimi çok hoş görüntüler oluşturacaktır. Etnik desenler göz alıcıdır. Bu nedenle etnik desenli elbise kullanacakların dikkat etmesi gereken en önemli husus elbisenin pastel tonlarında olmasıdır. Çünkü etnik desenler canlı tonları her ne kadar kaldırsa da uzun elbiselerde bu mümkün olmamakta. Canlı etnik desenler uzun elbiselerde yalnızca göz yorar. Pastel tonlardaki etnik desenli elbiseniz ile oldukça şık görüneceksiniz.

  • Etnik desenli etekler ile kombin:

etnik desen etek kombini

Etnik desenleri kullanabileceğiniz bir diğer parça da eteklerinizdir. Eteklerinizde etnik desen kullanırken bluzünüzü ya siyah ya da beyaz seçmelisiniz. Şalınızı ise eteğinizin içindeki etnik desen renklerinden birinin renginde kullanabilirsiniz. Renkler arası seçim yaparken; kendi ten renginize göre seçim yapmalısınız. Şalınız, sade bluzunuz ve etnik desenli bluzünüz ile çok hoş bir görüntü oluşturacak, göz kamaştıracaksınız.

Sizlere etnik desenler nasıl giyilmeli, 2015 senesinin gözdesi etnik desenli hırka, elbise ve etek kombinleri anlattık. Diğer tesettür kombinleri yazılarımızı okumak için lütfen tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir